PDA

View Full Version : سوال: اصول SEO مهم تره یا لینک دادن به سایتهای ثب لینک

phpweb
جمعه 27 اسفند 1389, 01:25 صبح
فرض کنید که اصول سئو رو نصف و نیمه رعایت کردید ولی لینکش توی 1000 سایت ثبت شده. اما یه سایت دیگه کلا اصول سئو رو از بیخ و بن رعایت کرده ولی لینکش هیچ جا ثبت نشده.

در این شرایط کدوم یکی از این دو سایت شانس بیشتری در نتایج جستجو داره؟

m.soleimani
جمعه 27 اسفند 1389, 02:04 صبح
فرض کنید که اصول سئو رو نصف و نیمه رعایت کردید ولی لینکش توی 1000 سایت ثبت شده. اما یه سایت دیگه کلا اصول سئو رو از بیخ و بن رعایت کرده ولی لینکش هیچ جا ثبت نشده.

بستگی به اون 1000 تا سایت مورد نظرت داره در کل شما اگر متخصص باشی طبق اصول کار می‌کنی و به شانس زیاد توجهی نمی‌کنی نتیجه اصولی کارکردن در آینده برتری فاحش خودش رو نشون خواهد داد موفق باشید./

AmirHarirbafan
جمعه 27 اسفند 1389, 09:46 صبح
اگه منظورتون از این سایتهاست
http://www.google.com/addurl/
زیاد کمکی نمیکنن، چون به هر حال گوگل سایت شما رو پیدا میکنه. خیلی طول بکشه 1 ماهه، اما از اون به بعد دیگه همه چیز رعایت اصول SEO است.

phpweb
جمعه 27 اسفند 1389, 11:31 صبح
بستگی به اون 1000 تا سایت مورد نظرت داره در کل شما اگر متخصص باشی طبق اصول کار می‌کنی و به شانس زیاد توجهی نمی‌کنی نتیجه اصولی کارکردن در آینده برتری فاحش خودش رو نشون خواهد داد موفق باشید./

فرض کنید این سایتها دست چین شده و استاندارد هستند و مشکل خاصی ندارن. دراین شرایط بازم لینک داشتن توی 1000 تا سایت فایده نداره؟

phpweb
جمعه 27 اسفند 1389, 11:33 صبح
اگه منظورتون از این سایتهاست
http://www.google.com/addurl/
زیاد کمکی نمیکنن، چون به هر حال گوگل سایت شما رو پیدا میکنه. خیلی طول بکشه 1 ماهه، اما از اون به بعد دیگه همه چیز رعایت اصول SEO است.

پس اینکه می گن داشتن لینک توی سایتهای دیگه رتبه رو افزایش می ده درست نیست؟

m.soleimani
جمعه 27 اسفند 1389, 11:46 صبح
فرض کنید این سایتها دست چین شده و استاندارد هستند و مشکل خاصی ندارن. دراین شرایط بازم لینک داشتن توی 1000 تا سایت فایده نداره؟

بی نتیجه که نیست ولی به قول بازاری‌های بهش می‌گن کار کیلویی این باشه هرکسی از راه برسه خودش رو متخصص معرفی می‌کنه

پس اینکه می گن داشتن لینک توی سایتهای دیگه رتبه رو افزایش می ده درست نیست؟

بحث‌ها رو قاطی نکنید شما در مورد بهتر بودن کدوم روش پرسیدین

موفق باشید./

phpweb
جمعه 27 اسفند 1389, 14:31 عصر
بی نتیجه که نیست ولی به قول بازاری‌های بهش می‌گن کار کیلویی این باشه هرکسی از راه برسه خودش رو متخصص معرفی می‌کنه

بحث‌ها رو قاطی نکنید شما در مورد بهتر بودن کدوم روش پرسیدین

موفق باشید./

فکر کنم شما هم همه رو بازاری جواب دادید و جواب روشنی ندادید.

emad_67
جمعه 27 اسفند 1389, 16:10 عصر

مسلما اولی!
ببینید، رعایت اصول seo کمکی هست برای بالا اوردن و بهتر ایندکس شدن صفحات سایت در موتور های جستجو. در واقع به این معنی نیست که اگه شما اصول seo رو رعایت نکنی کلا سایتت هیچ پیشرفتی نمیکنه. عامل اصلی در افزایش رتبه ی سایت ها و همینطور بالا اومدن توی SERP تبادل لینک هست، شما اگه تمام اصول seo رو هم راعایت کرده باشی ولی تبادل لینک نکنی، هیچ رتبه ای به دست نمیاری و متعاقبا اگر رنک نداشته باشی نسبت به سایر سایت ها در serp پایین تر قرار میگیری. بنابراین رعایت این اصول کمکی هست برای بهتر شدن وضعیت سایت.

phpweb
جمعه 27 اسفند 1389, 19:09 عصر
مسلما اولی!
ببینید، رعایت اصول seo کمکی هست برای بالا اوردن و بهتر ایندکس شدن صفحات سایت در موتور های جستجو. در واقع به این معنی نیست که اگه شما اصول seo رو رعایت نکنی کلا سایتت هیچ پیشرفتی نمیکنه. عامل اصلی در افزایش رتبه ی سایت ها و همینطور بالا اومدن توی SERP تبادل لینک هست، شما اگه تمام اصول seo رو هم راعایت کرده باشی ولی تبادل لینک نکنی، هیچ رتبه ای به دست نمیاری و متعاقبا اگر رنک نداشته باشی نسبت به سایر سایت ها در serp پایین تر قرار میگیری. بنابراین رعایت این اصول کمکی هست برای بهتر شدن وضعیت سایت.

منم همین رو می خواستم بدونم، ولی دوستان دیگه گمراهم کردن.

خوشحال می شم سایر دوستان هم نظر بدن.

m.soleimani
جمعه 27 اسفند 1389, 21:39 عصر
منم همین رو می خواستم بدونم، ولی دوستان دیگه گمراهم کردن.

خوشحال می شم سایر دوستان هم نظر بدن.

خوب شما می‌گفتی چی دوست داری بشنوی تا ما هم برای این‌که گمراه نشی همون رو برات می‌گفتیم :گیج:

موفق باشید./

ghasemweb
شنبه 28 اسفند 1389, 00:11 صبح
من هم با روش اول موافقم ولی طراح موفق باید ریسک نکنه و از همه فاکتور ها بهره بگیره

maysam.m
شنبه 28 اسفند 1389, 11:11 صبح
روش اول قطعا کارا تره

alibabaei2
شنبه 28 اسفند 1389, 14:49 عصر
اگر شما اصول seo رو کاملا رعایت کرده باشید هیییییییییییییچ نیازی به لینک در سایت های یگر ندارید.
لینک دادن فقط کمک می کنه اصل اون اصول هستند که باید رعایت شوند

phpweb
شنبه 28 اسفند 1389, 17:41 عصر
خوب اگه دو سایت اصول سئو رو رعایت کرده باشن، سایتی شانس بالاتری داره که لینک های بیشتری بهش داده باشن.

در این مورد چی می گید؟

phpweb
شنبه 28 اسفند 1389, 17:43 عصر
من هم با روش اول موافقم ولی طراح موفق باید ریسک نکنه و از همه فاکتور ها بهره بگیره

من همیشه اصولی کار می کنم و اول سایت رو سئو کاری می کنم و بعد توی سایتهای دیگه لینک می دم.

این سوال رو به این دلیل پرسیدم که نظر سایر دوستان رو هم بدونم.

phpweb
شنبه 28 اسفند 1389, 17:48 عصر
خوب شما می‌گفتی چی دوست داری بشنوی تا ما هم برای این‌که گمراه نشی همون رو برات می‌گفتیم :گیج:

موفق باشید./

من یبار امتحان کردم و یه سایت رو دقیقا بر خلاف اصول سئو طراحی کردم، این باعث نشد که توی تعداد بازدید از طریق گوگل با کاهش مواجه بشم.

دلیل این کار این بود که به سایتهای زیادی لینک داده بودم.

mohsen_Iran
یک شنبه 29 اسفند 1389, 15:39 عصر
سلام
به نطر من ورودی از گوگل داشتن به رعایت اصول سئو مربوط میشه ولی یک نکته هم وجود داره اینکه شما برای هر کلمه کلیدی می تونید نتایج متفاوتی داشته باشید امکان داره سایتی که اصول سئو را رعایت نکرده ولی تو یک سری کلمات از شما بهتر باشه! که دلایل زیادی می تونه داشته باشه!
یک نکته دیگه هم اینکه داشتن تعداد لینک های یا بک لینک های زیاد مطرح نیست و داشتن بک لینک هایی با پیج رنک بالا حتما بهتر خواهد بود حتی با تعداد لینک های کمتر و خیلی هم تاثیر داره توی اینکه بات های گوگل زودتر به شما سر بزنند.
و در آخر اگه شما سایتتون هر چی بیشتر اصول سئو رو رعایت کنه توی دراز مدت جایگاه بهتری پیدا خواهید کرد.

phpweb
یک شنبه 29 اسفند 1389, 17:56 عصر
سلام
به نطر من ورودی از گوگل داشتن به رعایت اصول سئو مربوط میشه ولی یک نکته هم وجود داره اینکه شما برای هر کلمه کلیدی می تونید نتایج متفاوتی داشته باشید امکان داره سایتی که اصول سئو را رعایت نکرده ولی تو یک سری کلمات از شما بهتر باشه! که دلایل زیادی می تونه داشته باشه!
یک نکته دیگه هم اینکه داشتن تعداد لینک های یا بک لینک های زیاد مطرح نیست و داشتن بک لینک هایی با پیج رنک بالا حتما بهتر خواهد بود حتی با تعداد لینک های کمتر و خیلی هم تاثیر داره توی اینکه بات های گوگل زودتر به شما سر بزنند.
و در آخر اگه شما سایتتون هر چی بیشتر اصول سئو رو رعایت کنه توی دراز مدت جایگاه بهتری پیدا خواهید کرد.

شما یه منبع کامل و فارسی برای معرفی اصول سئو سراغ دارید؟

من چندجا مطالبی در مورد سئو دیدم ولی پراکنده بود و مطالب کمی رو دربر داشت.

خوشحال می شم یه منبع کامل و فارسی معرفی کنید.

esteftaats1368
دوشنبه 01 فروردین 1390, 12:16 عصر
مسلما اولی!
این حرف شما کاملا نادرسته. من خودم سایتی رو میشناسم که اصول ceo رو خوب رعایت کرده امّا هیچ تبادل لینکی نداشته. اما رتبه این سایت در گوگل 3 هستش

esteftaats1368
دوشنبه 01 فروردین 1390, 12:23 عصر
خوب اگه دو سایت اصول سئو رو رعایت کرده باشن، سایتی شانس بالاتری داره که لینک های بیشتری بهش داده باشن.

در این مورد چی می گید؟
در این مورد هیچ شکّی وجود نداره.

esteftaats1368
دوشنبه 01 فروردین 1390, 12:29 عصر
یک نکته ای رو هم یادآوری می کنم ، که تبادل لینک خودش جزیی از ceo هستش. البته سایت هایی که پیج رنک بالاتری داشته باشند. ضمنا به تعداد بازدیدکننده سایتی که با آن تبادل لینک می کنیم هم باید دقت کرد. مثلا من با سایتی تبادل لینک کردم که حتّی یه روز ورودی های سایتم از اون سایت از ورودی های گوگل بیشتر بود.:متعجب:

phpweb
دوشنبه 01 فروردین 1390, 14:00 عصر
در این مورد هیچ شکّی وجود نداره.

لینک دادن به سایت های هرز باعث گرفتن نمره منفی می شه.

چطور باید بدونیم که سایتی به عنوان سایت هرزه شناخته شده هست؟

آیا موتورهای جستجو سایتهای هرز رو معرفی می کنن؟

esteftaats1368
دوشنبه 01 فروردین 1390, 14:46 عصر
لینک دادن به سایت های هرز باعث گرفتن نمره منفی می شه.

چطور باید بدونیم که سایتی به عنوان سایت هرزه شناخته شده هست؟

آیا موتورهای جستجو سایتهای هرز رو معرفی می کنن؟
حالا به چه سایتی ، سایت هرز میگن؟