PDA

View Full Version : ساخت یک دیکشنری

sara_t
جمعه 27 اسفند 1389, 07:40 صبح
سلام دوستان
من قصد دارم یه دیکشنری از نام داروها و کاربردهای ان تهیه کنم(اگه قبلا موردی انجام شده بگید تا از اون ایده بگیرم:قلب:) هدف من اینه که حداکثر با زدن 3 حرف اول اسم کامل دارو نمایش داده بشه یا حداقل تو زیر لیست باشه
ایا این امکان پذیره؟ چون یکی از اساتید فرمودند که ما چون 1000تا داروی مثه هم داریم نمیشه براشون از دیکشنری به این سبک استفاده کرد.
ممنون از جواب هاتون

iApple
جمعه 27 اسفند 1389, 08:00 صبح
آره میشه یچ چیزی نیست که نشه ولی دقیقا تر بگید از با چه زبانی میخواید بنویسید اگه تحت ویندوز باشه برای کارتون راحت بشه از VB.NET کمک بگیرید و بانکشم که SQL Server هستش

sara_t
جمعه 27 اسفند 1389, 08:18 صبح
زبانش مهم نیست با vb.net خوبه.
میدونید میخام یه دیکشنری باشه که مثلا کاربر میزنه استامینوفن اسم اون دارو بیاد با توضیحات. ولی میخام لازم نباشه اسم دارم کاملا نوشته بشه چون تلفظش سخته و اینکه درست نوشته شه، میخام کاری کنم که حداکثر با 3 حرف اول که زده میشه مثلا تو این مثال ast داروهایی که اولشون Ast هست ردیف بشن.اما یه دکتر به من گفت این کار امکان پذیر نیست چون ما 1000 تا دارو داریم که اولشون این شکلیه و نمیشه براش دیکشنری طراحی کرد!

iApple
جمعه 27 اسفند 1389, 08:58 صبح
میدونم چی میخواید بفرض مثال تو Babylon یک کلمه رو بزنید خودش کلماتی رو که اولاشون با اون حرف های شروع میشه رو نشون میده 100% امکان پذیره تو فقط باید سرچ کنی هر کلمه ای که مثلا با Ast شروع میشه رو لود کنه که تو SQL میتونی فکر کنم اون دکتر خودش ....
اصلا تو گوگل تو بنویس net trase work خودش درجا نام هایی رو که با net شروع میشه میاره و بهت میگه net framework
از اینکه انجام پذیره 100% مطمئنم

sara_t
جمعه 27 اسفند 1389, 09:33 صبح
بله
تنها مشکل من اینه که تعداد داروهای مشابه که حروف اولشون مثله همه زیاده و از این روش سریع نمیشه استفاده کرد.
دیکشنری که نا م دارو ها رو داشته باشه سراغ ندارید.
ممنون از پاسختون

m.soleimani
جمعه 27 اسفند 1389, 11:33 صبح
زبانش مهم نیست با vb.net خوبه.

!!!

منظور دوستمون این نبود که با کدوم زبان راحت‌تر هستین براتون بنویسم. چقدر از پروژه رو جلو رفتین طبق قوانین این‌جا کسی نمی‌تونه به شما برنامه کامل رو بده اگر تو قسمتی از برنامه خودتون مشکل دارین بگین تا بهتون کمک بشه موفق باشید./

sara_t
جمعه 27 اسفند 1389, 11:58 صبح
منم سفارش ندادم که برام با vb.net بنویسن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چون تو قسمت C# تاپیک گذاشته بودم وقتی گفتند با چه زبانی میخای بنویسی گفتم وی بی هم خوبه یعنی من با هیچ زبانی مشکل ندارم مشکل سر سوالاتی هست که پرسیدم و جواب دادن.
تاپیک بی موردی زدید البته اینو میذارم به حساب بد متوجه شدن جملات از طرف شما!!

m.soleimani
جمعه 27 اسفند 1389, 12:12 عصر
منم سفارش ندادم که برام با vb.net بنویسن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چون تو قسمت C# تاپیک گذاشته بودم وقتی گفتند با چه زبانی میخای بنویسی گفتم وی بی هم خوبه یعنی من با هیچ زبانی مشکل ندارم مشکل سر سوالاتی هست که پرسیدم و جواب دادن.
تاپیک بی موردی زدید البته اینو میذارم به حساب بد متوجه شدن جملات از طرف شما!!

دوست عزیز شما تاپیک باز کردین من فقط پست زدم توی تاپیکتون
در مورد بد متوجه شدن
شما به گفته خودتون با هیچ زبانی مشکل ندارین ولی گویا با این همه تخصص نوشتن چندتا دستور ساده Select توی SQL براتون مشکل ایجاد کرده پس شمان نظرتون هر زبانی به جز Sql هست
پست‌تون رو توی تالار سی‌شارپ ندیدم به هر حال امیدوارم به نتیجه برسید

موفق باشید./