PDA

View Full Version : در موردآیتم های combobox سوال دارم

zarrin_306
یک شنبه 13 شهریور 1384, 02:16 صبح
چطور میتوانم تمامی آیتمها را که در زمان اجرا به زخئذخذخط اضافه میشوند را ذخیره کنم
بطوری که بعد از اجرای مجدد تمامی آی :افسرده: تم ها درون comboboxباشند
با تشکر زرین

H_Ghaffarian
سه شنبه 15 شهریور 1384, 08:34 صبح
سلام
کافیه که آیتم های قبلی رو پاک کنید و دوباره لیست آیتم ها رو از دیتابیس بخونید و به combobox انتساب بدید.

mhjb
سه شنبه 15 شهریور 1384, 10:36 صبح
اگر من درست فهمیده باشم باید آیتم‌هات رو در هنگام بسته شدن برنامه (یا ....) توی یه فایل یا دیتابیس بریزی و بعد در لحظه اجرای برنامه combobox رو خالی کنی و با ایتم‌هایی که داخل دیتابیس داری پر کنی.

vbapr2005
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 01:30 صبح
فکر نمیکنم با استفاده از دیتابیس می خواستی مشکلت رو حل کنی. حالا من هم دقیقا نمیتونم راهنماییت کنم اما...
دو تا تابع هستن به اسم های SaveSetting و GetSetting که به وسیله ی اونا میتونی وقتی برنامه میخواد بسته بشه اطلاعاتی رو وارد رجستری بکنی(با SaveSettign) و وقتی برنامه شروع میشه اطلاعات رو همون جایی که قبلا قرار دادی میتونی استفده کنی. تو میتونی وقت خروج از برنامه توی Form_Closing به وسیله ی یه ّFor...Next بگی که تمام اطلاعات اون لیست ذخیره بشه و تعداد اعضای اون لیست باکس رو هم یه جای دیگه ذخیره کنی.
اونوقت برای لود شدن فرم (برای شروع برنامه) اون عدد آیتم های لسیت رو بگیری و با یه For...Next تمام اطلاعات رو اونجا بذاری
اگه بخوای فکر کنم بتونم خود برنامه رو هم برات بنویسم اما خیلی ساده است
راستی به اون دوتا تابع یه نگاه هم بکنی دیگه نیاز به راهنمایی بیشتری نداری

zarrin_306
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 04:05 صبح
vbapr2005 سلام از اینکه کمک کردی ممنون اما اگر تونستی شیوه بالا رو مثلا با 4 آیتم عملی کنی(کد نویسی)
ممنون میشم تقاضا دادرم که این کار رو انجام بدی چرا که خیلی نیاز دارم البته نه از نوع دیتا بیس
با تشکر زرین
zarrin_306@yahoo.com

vbapr2005
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 23:49 عصر
اینم کد برنامه:
فرض کن یه لیست باکس به اسم lst، یه دکمه به اسم btn و یه تکست باکس به اسم txt داریم. اونوقت:

Private Sub btn_Click(...) Handles btn.Click
If txt.Text.Trim <> "" Then lst.Items.Add(txt.Text.Trim)
End Sub

Private Sub Form1_Load(...) Handles MyBase.Load
Dim Num As Integer = GetSetting(Application.ExecutablePath, "List Box (It can be anything else)", _
"List Box Count (It can be anything else)", 0)
For i As Integer = 0 To Num - 1
lst.Items.Add(GetSetting(Application.ExecutablePat h, "List Box Items (It can be anything else)", _
"Item " & i, 0))
Next
End Sub

Private Sub Form1_Closed(...) Handles MyBase.Closed
'Saving the number of Items in the List box :
SaveSetting(Application.ExecutablePath, "List Box (It can be anything else)", _
"List Box Count (It can be anything else)", lst.Items.Count)
'Saving each item :
For i As Integer = 0 To lst.Items.Count - 1
SaveSetting(Application.ExecutablePath, "List Box Items (It can be anything else)", _
"Item " & i, lst.Items.Item(i))
Next
End Sub

zarrin_306
پنج شنبه 17 شهریور 1384, 08:35 صبح
هنوز استفاده نکردم ولی ممنون