PDA

View Full Version : سئوالی در مورد کمبو باکس

hf.farhadi
جمعه 27 اسفند 1389, 10:58 صبح
با سلام خدمت دوستان گرامی :قلب:

من تو برنامم یه کمبو باکس درست کردم و در properties>Data>limit to list گزینه yes رو انتخاب کردم تا کاربر ملزم به انتخاب مقادیری که به این کمبو اختصاص دارد باشد . حالا میخوام موقعی که کاربر چیزی غیر از مقادیر انتخاب میکنه (مثلاً چیزی از خودش تایپ میکند) یک پیام فارسی به کاربر برگردونم . چطوری میتونم این کار رو انجام بدم . ممنون میشم .

صباح فتحی
جمعه 27 اسفند 1389, 11:35 صبح
سلام دوست عزیز لازم به این کار نیست
کافیه خاصیت DropDownStyle کمبوباکس را به DropDownlist تغییر دهید.
دیگر کاربر قادر به نوشتن نیست

hf.farhadi
جمعه 27 اسفند 1389, 16:25 عصر
ممنونم دوست گرامی، اگه میشه مسیر تنظیم این خاصیت رو هم بگین من تو properties کمبو ، همچین گزینه ای پیدا نکردم .

در ضمن دوست عزیز ممنون میشدم اگه راه برگرداندن پیام فارسی به کاربر، تو چنین مواقعی رو هم میگفتین (جهت یادگیری)

Ali_Fallah
جمعه 27 اسفند 1389, 17:14 عصر
Private Sub ComboBox1_NotInList(NewData As String, Response As Integer)
MsgBox NewData & " ÏÑ áíÓÊ ", vbOKOnly + vbExclamation, "ya ali"

Response = acDataErrContinue
End Sub

بجای متن پیغام که من هم نمیدونم چرا به این شکل شده اینطور بنویس
در لیست موجود نمی باشد ، لطفاً از لیست انتخاب نمائید

یا هر مطالبی که مد نظر شماست

موفق باشید

hf.farhadi
جمعه 27 اسفند 1389, 19:04 عصر
ممنونم آقای فلاح جواب داد ولی متنی(یه متن الکی نوشتم که error اجرا بشه) که توی کمبو تایپ میکنم و جزء محتوای کمبو نیست ، همراه پیام میاد نمونش "بلیبلیبلیبلدر لیست موجود نمی باشد ، لطفاً از لیست انتخاب نمائید"

Ali_Fallah
جمعه 27 اسفند 1389, 20:02 عصر
خب پیغام هم همینو میخواد بگه که بلیبلیبلیبل جزء لیست و محتویات کمبو نیست و شما باید از لیست یک گزینه را انتخاب کنید
اگر میخواهید که نوشته شما نمایش داده نشود & NewData را از کد حذف کنید
موفق باشید

RESMAILY
شنبه 28 اسفند 1389, 08:30 صبح
به نام خدا
با سلام شما بايد علاوه بر كار هاي فوق در رويداد keydown كمبوي مربوطه كد زيررا در ج نماييد تا پيام خطاي خود اكسس را كاري اش نمي شود كرد برطرف شود.

on error resume next
if keycode <> 13 then exit sub