PDA

View Full Version : داشتن دو IP با یک کارت شبکه

Aminzadeh
یک شنبه 13 شهریور 1384, 07:53 صبح
سلام
من در محل کارم اینترنت بیسیم دارم و همچنین از یک شبکه محلی LAN هم استفاده میکنم منتها IP اینترنت من با IP شبکه فرق دارد و مجبور شدم از دو عددکارت شبکه استفاده کنم و در یک لحظه فقط یا اینترنت را دارم یا شبکه را.
چگونه میتوانم با یک کارت شبکه دو IP داشته باشم که در هر لحظه هم به اینترنت متصل باشم هم شبکه داخلی خودم را داشته باشم؟
در ضمن من هر وقت کابلهای هر دو کارت شبکه را به سوئیچ وصل میکنم هر دو اتصل (اینترنت و شبکه داخلی) را از دست میدهم و فقط مجبورم در یک لحظه فقط یکی را به سوئیچ وصل کنم.
خواهشمندم دوستان اگر در این زمینه میتوانند من را راهنمایی کنند%
متشکرم

mnajafi
یک شنبه 13 شهریور 1384, 11:34 صبح
سلام دوست عزیز دادن دو ip به کارت شبکه کار راحتیه می تونی از محل تنظیمات tcp/ip گزینه advanced رو انتخاب کنی و ip مورد نظر رو بدی.ولی من فکر نمی کنم مشکل تو از ip بوده باشه.آیا کامپیوتر تو از طریق lan به اینترنت وصله؟که اگر اینطور باشه لزومی نداره تو برای اتصال به شبکه واینترنت از دو تا کارت شبکه استفاده کنی.مگر اینکه کامپیوتر تووظیفه nat کردن رو داشته باشه که قصه اون جداست.

Aminzadeh
سه شنبه 15 شهریور 1384, 17:59 عصر
با تشکر از دوست عزیز mnajafi
همانطور که حدس زدید من از طریق lan به اینترنت وصل هستم و کامپیوترم کار NAT کردن رو انجام میده؟ حالا اگر امکان داره بیشتر منو راهنمایی کنید.

قبلا از همکاری شما دوست گرامی سپاسگذارم

mnajafi
سه شنبه 15 شهریور 1384, 20:24 عصر
دوست عزیز سلام
1-ویندوز شما باید از خانواده سرورها باشه.
2-دو کارت شبکه که روی یکی ip validکه از ISP گرفتید ست می شه ودیفالت گیت وی وdns رو از isp می گیرید.روی دومی ip شبکه محلی رو می دین دقت کنید که این کارت دیفالت گیت وی وdns نداره.
2-RRAs رو راه اندازی می کنید اونجا nat رو راه اندازی می کنید.
3.تمام کلاینتها از رنجIP محلی می گیرند.ودیفالت گیت وی کامپیوتری که دو کارت شبکه داره.منتها اون ip که از رنج شبکه داخلی است.

اگه طریقه nat رو می دونید که چه بهتردر غیر اینصورت توی سایت بگردید احتمال 99 درصد هست وگرنه من درخدمتم.

Aminzadeh
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 08:00 صبح
سلام خدمت دوست گرامی جناب آقای نجفی عزیز:
من واقعا از شما ممنونم. اگه لطف کنید طریقه nat کردن رو به من بگید.
مرسی.

mnajafi
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 19:42 عصر
فرض می کنیم از win2000 server استفاده می کنید.از administrative tools گزینه routing and remote accsess رو اجرا کنید.روی نام سرور از پنجرهtree کلیک سمت راست رو بگیرید.وگزینه configure .... رو اتخاب کنید ومراحل فعال سازی رو انجام بدین.حالا گزینهip routing رو انتخاب کنیدو گزینه general
رو انتخاب ودر سمت راست کلیک سمت راست کنیدو new routing protocol رو انتخاب واز پنجره باز شده network address translation رو اتخاب کنید وبا انتخاب اون در سمت رات دوباره کلیک سمت راست وnew interface کارتهای شبکه رو انتخاب کنید.حالا اون کارت شبکه ای که ip valid داره رو کلیک کرده وگزینهpublic interface..... رو انتخاب کنید وتیک translate.... رو فعال کنید.کارت شبکه مربوط به شبکه داخلی هم private interface... رو انتخاب کن.حالا تمام شبکه داخلی تو بایدgateway آدرس کارت شبکه داخلی باشه.

اگه مشکلی داشتی در خدمتم.