PDA

View Full Version : سوال: امنیت مخفی سازی فایل در برنامه

abasfar
جمعه 27 اسفند 1389, 19:45 عصر
سلام من میخوام یک فایل مثل یک ترانه را در برنامه اجرایی ام زخیره کنم که غییر قابل بازیابی باشه میشه راهنمایی ام کنید

Raham
جمعه 27 اسفند 1389, 20:02 عصر
با سلام
دوست عزيز كلمه ”غيرقايل” در ديكشنري دنياي امنيت معني نداره.
به هيج وجه نمي تونم كاري كنيم نشه! فقط ميشه تا حد امكان سختش كرد.
اما براي مشكل شما. بستكي به نوع فايل شما داره. در فايلهايي مثل عكس موزيك ويدئو ميشه از تكنيك User Mode Hook روي توابع :
CreateFileA
GetFileSize
ReadFile
WriteFile
and ...
استفاده كرد.
اما براي
فايل هاي ‏DLL بايد از MemoryModule استفاده كنين.
البته فكر نكنم حوصله دردسر داشته باشين
MoleBox
BoxedAPP SDK
اين امكان رو براحتي در اختيار شما قرار ميده كه من BoxedAPP رو توصيه ميكنم

از همه دوستاني كه از MoleBox.Boxedapp.etc... استفاده ميكنن تقاضاي عاجزانه دارم به مشتري ها نفرماييد تكنيكش مال خودم بود. دست كم جيزي نكين! البته شما دوست عزيز اينكارو مطمئنم نميكنيد اما بعضي ها كه همينجا هم حضور دارن....

موفق باشيد
يا حق

abasfar
جمعه 27 اسفند 1389, 22:45 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم من در .net کارهامو زیاد انجام میدم و حالا میخوام مثلا یک فرمت mp3 , dll را به روش شما سختتر کنم بازیابی شو

Nima NT
جمعه 27 اسفند 1389, 22:56 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم من در .net کارهامو زیاد انجام میدم و حالا میخوام مثلا یک فرمت mp3 , dll را به روش شما سختتر کنم بازیابی شو
برای این که دات نت کار هستید و فایل شما mp3 هست بهتر هستش از Smart Assembly استفاده کنید چون این برنامه پشتبانی بهتری از فایلهای صوتی و تصویری در این زمینه داره ( البته برنامه Extractor اون هم وجود داره ولی خوب کار کردن باهاش کار ساده ای نیست و عمده کاربران نمیتونن ازش استفاده کنن )، در راهنمای این برنامه به راحتی میتونید روش کار رو مطالعه کنید ( در صورت نیاز به برنامه PM کنید به بنده ).

البته روشهای دیگری هم وجود داره از جمله اینکه فایل رو در ریسورس برنامه خودتون قرار بدید و از اونجا مستقیم اون رو بخونید. ( با استفاده از Assembly Global Loading ).

abasfar
جمعه 27 اسفند 1389, 23:18 عصر
دوست عزیز اگر تو ریسور س ذخیره کنم که فکر کنم خیلی راحت بشه بازیابی کرد مگه نه

Nima NT
شنبه 28 اسفند 1389, 00:28 صبح
دوست عزیز اگر تو ریسور زخیره کنم که فکر کنم خیلی راحت بشه بازیابی کرد مگه نه
میشه ولی اگر فایل رو رمزنگاری کنید کار کمی سخت میشه ، فایل رو در ریسورس به صورت رمز شده ذخیره کنید و سپس به صورت Stream بخونید و در Stream رمزگشایی کنید.

abasfar
شنبه 28 اسفند 1389, 09:49 صبح
دوست عزیز به نظر من دوباره کاری نیست چون اونکه داره کرک میکنه خوب خروجی stream را برمیداره یعنی با مانیتور دیباگ هرچیزی کد دیکد شده را وقتی رسید اونو برمیداره

Securebit
شنبه 28 اسفند 1389, 10:03 صبح
دوست عزیز به نظر من دوباره کاری نیست چون اونکه داره کرک میکنه خوب خروجی stream را برمیداره یعنی با مانیتور دیباگ هرچیزی کد دیکد شده را وقتی رسید اونو برمیداره

کرکر نمیاد Stream رو دیباگ کنه فایل رو اجرا میکنه بعد از اینکه فایل انکریپت شده در حافظه دکریپت شد فایل رو دامپ میکنه به همین راحتی, استفاده از آنتی دامپ و وابسته کردن فایلهای dll میتونه کار دامپ رو سختتر کنه.

abasfar
شنبه 28 اسفند 1389, 10:08 صبح
ممنون منضورم همون بود که بلخره دیکد شده را بدون دردسر میتونه به دست بگیره
بدون استفاده از انتی دامپ

Nima NT
شنبه 28 اسفند 1389, 15:34 عصر
ممنون منضورم همون بود که بلخره دیکد شده را بدون دردسر میتونه به دست بگیره
بدون استفاده از انتی دامپ
درسته ولی با این شرایط اون موقع اصلا" نمیتونید برنامه رو خودتون بنویسید ، سعی کنید شروع کار رو بنویسید و بعد از اون با راههایی ( حالا آنتی دامپ یا ... ) روشهای کار کراکر رو سخت تر کنید ، اینطوری که بخواهیم از اول کار رو بیهوده جلوه بدیم فکر نمیکنم درست باشه و یه جورایی تو ذوق زدن هست ، شما به کار خودتون ادامه بدید و نهایتا" میتونید با قراردادن تست در سایتهای بررسی امنیت و ... رفته رفته امنیت روش خودتون رو افزایش بدید.