PDA

View Full Version : مشگل در واکشی اسامی ای که دارای حرف "ی" هستن از پایگاه داده و دستور select

ali_mnkt
شنبه 28 اسفند 1389, 10:03 صبح
با سلام

من در یک پایگاه داده یک دستور select روی فیلد نام کاربر زدم اما به یک مشگلی برخوردم و اونم این که اگه بر فرض من رو دستور where یک اسمی رو انتخاب کنم که داخلش از حرف "ی" استفاده شده باشه نشون نمی ده ولی اگه همون اسم که شامل حرف "ی " است رو از داخل فیلد های جدول copy کنم و در جلوی where بذارم جواب می ده کسی می دونه چطور این مشگل رو حل کنم ؟

MoS4k1
شنبه 28 اسفند 1389, 10:25 صبح
قبل از رشته مورد نظر N بزار مثل N'احمدی'

pedram_ns
شنبه 28 اسفند 1389, 10:56 صبح
شاید هم عبارت وارد شده در دیتابیس با عبارت وارد شده در کوری تفاوت داره فونت عربی در حرف "ی" و "ک" با فارسی تفاوت داره که باید به این توجه کنید.

ali_mnkt
شنبه 28 اسفند 1389, 19:52 عصر
شاید هم عبارت وارد شده در دیتابیس با عبارت وارد شده در کوری تفاوت داره فونت عربی در حرف "ی" و "ک" با فارسی تفاوت داره که باید به این توجه کنید.

با تشکر از توجهتون چطور این تفاوت را برطرف کنم ؟

asif1358
شنبه 28 اسفند 1389, 21:38 عصر
سلام،
میتونید در کد خود با Replace ، ی را با ي (Shift+X) جایگزین کنید.

pedram_ns
شنبه 28 اسفند 1389, 23:46 عصر
همونطور که دوستمون گفت باید ریپلیس کنی با کد زیر حرف ی و ک عربی رو با فارسی چجایگزین می کنید:

dim search as string=searchtxt.text
search= search.Replace("ک", "ك").Replace("ی", "ي")

این کد رو در مواردی که کاربر مثلا یک جستجو رو انجام می ده بکار بگیرید تا اگر از فونت عربی استفاده می کرد این دو حرف اصلاح بشه.در ضمن این روش وقتی درست کار می کنه که در دیتابیستون هم حروف فارسی نوشته بشه برای اینکار در صفحات مدیریت سایتتون که اطلاعات رو در دیتابیس ذخیره می کنید از این کد استفاده کنید تا اگر احتمالا فونت سیستم عربی بود ، فارسی در دیتابیس درج بشه.