PDA

View Full Version : حرفه ای: OCR کردن کپتچا عددی

Farshid007
شنبه 28 اسفند 1389, 11:40 صبح
سلام
توی صفحه نظر دهی وبلاگ های بلاگفا یه کد کپتچا کاملا خوانا هستش(4 تا عدد)
می خوام خود برنامه اون را بطور خودکار OCRکنه و نتیجه رو بزاره توی تکست باکس مختص کپتچا!
کسی هست بلد باشه!
یا کمپونتی چیزی در این مورد داشته باشه!
Please
{
OCR چیست؟
OCR به معنی این است که متن غیر قابل ویرایش را از عکسی با استفاده از هوش مصنوعی بدست بی اورد و انرا تبدیل به متن قابل ویرایش کند}
نا امیدم نکنید!
بیایید با هم دیگه هم یه چیزی من یاد بگیرم وهم شما.

atashsavar
شنبه 28 اسفند 1389, 19:13 عصر
سلام
دوست عزیز شما برای این کا باید با استفاده از پردازش تصویر عذذها را یکی یکی حارج کنین سپس به یه برنامه شبکه عصبی بدید که عددرا حدس بزنه براتون

Farshid007
شنبه 28 اسفند 1389, 20:30 عصر
دوست من یچی گفتی فکر نکنم برنامه نویسان ماکروسافت هم بفهمن که چی گفتی!
اصلا خودت می تونی همین کارو که گفتی انجامش بدی؟

atashsavar
چهارشنبه 03 فروردین 1390, 13:23 عصر
سلام
اولا کی گفته این کار مایکروسافته؟ دوما ربطی به تونستن یا نتونستن من نداره ، شما بهش احتیاج داری راهشو من گفتم اگه واقعا میخوای انجامش بدی باید بری دنبالش فکر کردی مثلا یه تابع تو سی شارپ صدا میزنی عکسو میگیره بهت اعدادو میده؟
سوما من خودم برا پروژه درس شبکه عصبی برنامه ای نوشتم که عدد دستنویسو تشخیص بده البته پردازش تصویر توش نبود و از فایل آماده استفاده میکنه ولی یکی از دوستام برای پروژه پایانیش این برنامه را خیلی کامل تر نوشت که حدود 97 98 در صد ازش جواب گرفت اونم ارقام فارسی اونم با سی شارپ ، یکی دیگه از دوستامم پروژش تشخیص پلاک بود که عکس پلاک را میگیره اعدادش را تشخیص میده البته با مطلب نوشتش
درضمن بگم دانشگاه آزاد درس میخونم فکر نکنی یه دانشگاه تاپه
پس شما همن اگه بخواین میتونین فقط باید بری دنبالش و وقتی 1 نفر یه راهی میذاره جلوت ازش طلبکار نشی
ببخش اگه زیاد حرف زدم امیدوارم مفید وافع بشه و نتیجه ی کارت را اینجا بگی بهمون
بازم سوال داشتی بپرس اگه سواتم کشید جوابتو بدم

Farshid007
چهارشنبه 03 فروردین 1390, 19:02 عصر
دوست من . من که چیز بدی نگفتم چرا تو سال جدید عصاب خودتو خورد می کنی؟ یه سوال پرسیدن این همه دنگو فنگ داره؟
من فرشید شاهمرادی 15 ساله از کرج هستم می خواستم یه اسپمر بلاگفا بسازم که به وبلاگ های بلاگفا نظر ارسال کنه و می خواستم کپتچاشو هم خود برنامه بزنه دیدم کار من نیست!
من هنوز خیلی مبتدی هستم من حتی بلد نیستم با SQLیا ADO.Net ار تباط بر قرار کنم اما یاد میگیرم همان طوری که خودت یاد گرفتی مگه من چیم از بقیه کمه ؟درسم خوب نیست؟ که شاگرد دوم با معدل19.62 اول دبیرستان هستم !معتادم ؟که تا به حال لب به سیگار نزدم!
چرا من نباید یاد بگیرم ؟
الان هم دارم کتاب اقای هاشمیان {انتشارات صفار}رو می خونم و تا شی گرایی مبتدی و ساده بیشتر بلد نیسم!
اما یه روزی می رسه که بچه های BarnameNevis.org می ان و از من سوال می پرسند!
در هر صورت ببخشید که ناراحتتون کردم اقا/خانم a (http://barnamenevis.org/member.php?71634-atashsavar)tashsavar (http://barnamenevis.org/member.php?71634-atashsavar) ممنون از راهنمای تون سال خوبی داشته باشد!براتون ارزوی موفقیت می کنم!
لطفا به من نخندید خودتون هم یه روزی مثل من بودید یادتون نمیاد؟
string[] strMyWish ={ "I", "Success","You","Wish", "That" };
MessageBox.Show(strMyWish[0] + " " + strMyWish[3] + " " + strMyWish[4] + " " + strMyWish[2] + " " + strMyWish[1], "My Wish", MessageBoxButtons.YesNo, MessageBoxIcon.Information);

Farshid007
چهارشنبه 03 فروردین 1390, 19:09 عصر
در ضمن من نمی خوام رشتم رو کامپیوتر/برنامه نویسی انتخاب کنم ولی برنامه نویسی رو پیش می گرم و ادامه می دم تا وقتی که خودم بتونم یه OCRتوپ بسازم

موفق باشید.
به امید روزی که من هم برنامه نویس بشم؟ به نظر شما می شم؟