PDA

View Full Version : سوال: کار نکردن Session ها بعد از آپلود سایت !!!! ؟

aspismylove
شنبه 28 اسفند 1389, 14:23 عصر
سلام خسته نباشید

من برای صفحه های مدیریت توی Master Page کدهای Session رو نوشتم و قبل از آپلود هم همه اونها کار میکرد ولی وقتی که سایت و آپ کردم و آدرس صفحه مدیریت رو دستی وارد کردم وارد صفحه مدیریت شد ، :متعجب::متعجب:

در صورتی که باید به صفحه ErrorLogin.aspx ارجاع داده میشد .

ممنون میشم راهنمایی کنید :قلب::قلب:

aminghaderi
شنبه 28 اسفند 1389, 16:39 عصر
چه ربطی داشت به سشن؟!
خوب مسلمه url تایپ می شه ، وارد همون صفحه می شه.

درست توضیح بده الگریتم کارت به چه صورته.
مثلا :
اول صفحه مدیریت باز می شه یه لوگین می یاد و بعد لوگین شده ، اگر کاربر واقعی بود (کلمه عبور و کد کاربری رو درست وارد کرده بود) وارد سیستم می شه و...

alonemm
شنبه 28 اسفند 1389, 18:24 عصر
سلام خسته نباشید

من برای صفحه های مدیریت توی Master Page کدهای Session رو نوشتم و قبل از آپلود هم همه اونها کار میکرد ولی وقتی که سایت و آپ کردم و آدرس صفحه مدیریت رو دستی وارد کردم وارد صفحه مدیریت شد ، :متعجب::متعجب:

در صورتی که باید به صفحه ErrorLogin.aspx ارجاع داده میشد .

ممنون میشم راهنمایی کنید :قلب::قلب:

شما در چه رويدادي در مستر پيج كد نوشتيد و كدتون رو هم بزاريد تا راهنماييتون كنيم.

aspismylove
یک شنبه 29 اسفند 1389, 17:08 عصر
چه ربطی داشت به سشن؟!

درست توضیح بده الگریتم کارت به چه صورته.
مثلا :
اول صفحه مدیریت باز می شه یه لوگین می یاد و بعد لوگین شده ، اگر کاربر واقعی بود (کلمه عبور و کد کاربری رو درست وارد کرده بود) وارد سیستم می شه و...

پسر خوب یعنی چی چه ربطی داره به سشن ؟؟؟؟؟؟ :متعجب::متعجب:

وقتی که کاربر یوزر و پس رو وارد میکنه با استفاده از سشن من میام یوزر آی دی اون و میگیرم و میرم توی بانک چک مینکم که آیا این کاربر عضو هست یا خیر ؟
اگه عضو هست مدیره یا کاربر عادی هستش !!!؟ :متفکر:

و بعد توی PageLoad مستر پیج ادمین میام اون سشن رو چک میکنم که آیا کاربر وارد شده و مدیر هست یا نه اگه بود که صفحات مدیریت براش نمایش داده میشه و اگر هم نبود که به صفحه ErrorLogin.aspx ارجااع داده میشه و ... .

این کارهایی رو که کردم تمامی اینها توی سیستم خودم درست اجرا میشه ولی وقتی آپ کردم نه !!! :ناراحت:

نخیر دیگه وقتی من با سشن مینویسم میاد چک میکنه که آیا کاربر از اعضای مدیر هستش یا نه .

Alfred188
یک شنبه 29 اسفند 1389, 21:13 عصر
منم تقريبا همين مشكل رو داشتم، بعضي صفحه ها درست عمل مي كنن ولي بعضي هاشون نه (با اينكه master page يكي هتش)!
منم توش موندم!

aminghaderi
یک شنبه 29 اسفند 1389, 21:38 عصر
خوب عزیزم مطمئن باش وقتی یه بزرگتری یا یه کسی که توی یه موردی 4 تا لباس بیشتر پاره کرده یه حرفی می زنه ، می دونه چی داره می گه...:چشمک:

اول اینکه از کاربر کلمه عبور و پسورد رو بگیر و به صورت مستقیم با استفاده از Query و یه سرچ داخل تیبل مدیران چک کن که این وضعیت دسترسیش به چه شکل هست ، دیگه نیازی نیست به سشن ربطش بدی و اصلاحان لقمه رو دور سرت بچرخونی و ... که این کار به بالا بردن امنیت کمک که نمی کنه حتی باعث ایجاد باگ و همچنین اطلاف زمان و ... محصوب می شه.

دوم اینکه من شخصا چندبار توی پست های مختلف به صورت جامع توضیح دادم که ساخت یه سیستم لوگین نیاز به تجربه ، تحلیل دقیق و الگریتم کامل داره ، از این جهت کار زیاد ساده ای نیست.

سوم اینکه شما نمی تونی از سشن برای این کار استفاده کنی ، چون سشن حافظه سرور هستش و حافظه رم هم در جریان هستی خیلی خیلی موقتی هست و اصلا بهش اعتباری نیست ، غیر از اون چون منابع سیستم تلقی می شه پس سرور روش مدیریت داره از این رو مشکلات زیر بر سر راه هست:
1- سرور اجازه استفاده بیشتر از حد از فضای رم رو به کاربر نمی ده.
2- معمولا تنظیمات سروری به این صورت هست که هر 2 تا 10 دقیقه (بسته به کانفیگ و استراتیژی هاستینگ داره) سشن ها Reset می شوند.
3- هر آن امکان داره بنا به تشخیص پشتیبان سشن ها حذف شوند.
.
.
.
نتیجه => برای ساخت سیستم لوگین استفاده از شسن کار درستی نیست.

و اما مشکل شما در اجرای برنامه در لوکال و سرور
سیستم شما که در هنگام اجرای برنامه توسط ویژوال استادیو سرور مجازی شده و برنامه رو اجرا می کند ، کانفیگی برای سشن در نظر نمی گیرد و یا اگر در نظر بگیرد محدویت زمانی براش ندارد ، بنابراین برنامه تو مثل ساعت روی لوکال اجرا می شه.
اما سرور همون طوری که گفتم تو بهترین شرایط شسن شما 10 دقیقه بیشتر وجود نداره و مادام شما رو به همون صفحه خطا لینک می کنه.

اومیدوارم کامل توضیح داده باشم.

موفق باشی و سال نوت مبارک.