PDA

View Full Version : تفاوت های اجرای برنامه در سیستم 32 بیتی و 64 بیتی

crying sphere
شنبه 28 اسفند 1389, 13:34 عصر
سلام
دوستان من یک سوالی داشتم اینکه آیا اجرای برنامه در سیستم 32 بیتی با 64 بیتی تفاوت داره؟
مثلا در کار با انواع داده مانند integer و ... . چون من بعضی جاها دیدم که برای کار با عددها اونارو به int32 تبدیل می کنن.

سایر تفاوت های اجرا چیه؟

biotechsoft
شنبه 28 اسفند 1389, 22:30 عصر
نه داداش فقط تفاوت در هنگام اجرا و استفاده از کامپایلر دات نت بر روی کامپیوتر مقصد هست!!!!
کد نویسی کاملا یکسانه و هیچ تفاوتی نداره
بهتره که در قسمت تنظیمات هر دو نوع cpu 32/64bit رو انتخاب کنب که برنامت روی هر دو نوع سیستم قابل اجرا باشه

shadi khanum
یک شنبه 29 اسفند 1389, 10:36 صبح
البته اگه تو برنامت داری مثلا از یه dll یا چیز خاصی استفاده میکنی که بعدا باید رو سیستم مشتری نصب بشه باید حواست باشه که اگه میخوای برنامه رو هر دو نوع سیستم کار کنه اولا هر دو نوع dll رو تو برنامت refrence بدی و موقعی که قرار ازش استفاده کنی چک کنی که اگه OS اجرا کننده 32 بیتی یا 64 بیتی تو توابع مربوط به خودش بره
مثلا من تو یکی از برنامه هام واسه خروجی به PDF گزارشاتم مجبور شدم اینکارو بکنم چون 32و64 بیتی dll فرق داشت

crying sphere
یک شنبه 29 اسفند 1389, 11:23 صبح
البته اگه تو برنامت داری مثلا از یه dll یا چیز خاصی استفاده میکنی که بعدا باید رو سیستم مشتری نصب بشه باید حواست باشه که اگه میخوای برنامه رو هر دو نوع سیستم کار کنه اولا هر دو نوع dll رو تو برنامت refrence بدی و موقعی که قرار ازش استفاده کنی چک کنی که اگه OS اجرا کننده 32 بیتی یا 64 بیتی تو توابع مربوط به خودش بره
مثلا من تو یکی از برنامه هام واسه خروجی به PDF گزارشاتم مجبور شدم اینکارو بکنم چون 32و64 بیتی dll فرق داشت

پس کدهاش فرق می کنه دیگه! تابع 32 بیتی و 64 بیتی چجورین؟

shadi khanum
یک شنبه 29 اسفند 1389, 13:06 عصر
گفتم اگه از dll خاصی استفاده کردی که نیاز به نصب چیزی رو سیستم مشتری داره بله فرق میکنه و اینکه هر کردوم (32 و 64) رو چجوری باید بنویسی بستگی به dll که استفاده میکنی داره ( توابع دو تا dll با هم فرق میکنه دیگه)

shadi khanum
یک شنبه 29 اسفند 1389, 13:07 عصر
مثلا اگه یکی dll32 و اون یکی dll64، dll32 یه تابع به اسم a داره ولی مثلا dll32 یه چیز دیگه داره که اینها رو هم موقعی که اون dll ها رو از هرجایی پیدا میکنی باید ببینی که چی دارن و چی ندارن