PDA

View Full Version : حذف تمام کلید های خارجی یک جدول به صورت یک جا

habib_namvar
شنبه 28 اسفند 1389, 19:14 عصر
دوستان من چند تا جدول دارم که با استفاده از کلید های خارجی به هم وصلن
حالا من میخواهم یکی شونو حذف کنم یک کار اینه که من جدول های مرتبطشو اول حذف کنم بعد جدول مورد نظرمو حذف کنم یه کارم اینه که ارتباطاشونو حذف کنم بعد جدولمو، حالا یک دستور میخوام که بدون ذکر نام relation هر چی ارتباط داره رو حذف کنه :متفکر:
خیلی لازم دارم:گریه:

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 09 فروردین 1390, 08:58 صبح
سلام دوست عزیز.
سال نو شما مبارک.
شما وقتی Relation ایجاد کردید میتوانید از داخل خود Management Studio در داخل Design Table برای Relation ها در قسمت Delete گزینه Cascade رو انتخاب کنید.با اینکار فقط کافیه که رکوردهای جدول اصلی رو حذف کنید خودش تمامی رکوردهای زیر مجموعه رو حذف میکنه.

habib_namvar
جمعه 12 فروردین 1390, 12:30 عصر
سال نوی شما هم مبارک
ولی من مشکلم توی حذف یک رکورد نیست من مشکلم توی حذف جدولیه که با جدول دیگه ارتباط داره، من میخوام وقتی دوتا جدول دارم که به هم مرتبطا،وقتی یکیشونو (جدول نه رکورد) حذف میکنم قبل حذف دستوری رو وارد کنم که ارتباطشونو قطع کنه

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 14 فروردین 1390, 08:56 صبح
سلام.
شما برای اینکار با استفاده از دستور Alter Table و استفاده از Drop Constraint میتوانید اینکارو انجام بدید.
در اینجا (http://www.mssqlcity.com/Articles/General/using_constraints.htm) در این مورد توضیح داده شده است

habib_namvar
یک شنبه 14 فروردین 1390, 11:11 صبح
خوب اینکه باز نام relation رو لازم داره :متفکر:
من میخوام بدون ذکر نام relation جدول رو پاک کنه

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 14 فروردین 1390, 12:17 عصر
شما باید یک جوری ارتباط رو از بین ببرید.
برای پیدا کردن نام Relationمیتوانید با استفاده از جدول Sysobjects نام اونو بدست بیارید.