PDA

View Full Version : طراحی فرمی شبیه به پاسخنامه کنکور

Ishtar_4552
یک شنبه 29 اسفند 1389, 12:54 عصر
با سلام به همه دوستان،پیشاپیش سال نو رو به همه تبریک میگم.
دوستان من میخوام ی فرمی شبیه به پاسخنامه کنکور طراحی کنم به این صورت که تعداد سوالات آزمون توسط خود کاربر وارد میشه و یک پاسخنامه به همان تعداد سوال ایجاد میشه که کاربر بتونه یکی از جواب ها رو انتخاب کنه وبا کلیک بر روی مثلا پاسخ 2 شکل مربوطه پر رنگ بشه و پس از پایان آزمون پاسخنامه به شکل درست نمایش داده بشه(مثل تصاویری که قرار دادم).برای طراحی این پاسخنامه چه راه حلی مناسب تره؟
67717 67723
ممنون میشم از راهنمایی دوستان:-)

ahrimaneahurai
یک شنبه 29 اسفند 1389, 15:08 عصر
سلام
سال نوی شما هم مبارک.
شما 2 تا راه دارید که سوالاتتون رو نمایش بدید
1- مثل همین تصویری که گذاشتید دونه دونه سوالات نمایش داده شه
2- مثله یه برگ امتحان سوالات پشت سر هم
(با این حال فرقی نداره که چه جور نمایش میدید. واسه اطلاع گفتم)
شما می تونید 4 تا پیکچر باکس درست کنید و برای هر سوال، سمت راست یک ردیف درست کنید و طبق پاسخ فرد اون رو پر کنید که قشنگ نیست.
از نظر من بهتره دکمه radio بذارید. زیباتر هم هست و نذارید فرد بتونه تغییرش بده و برای هر سوال یه ردیف 4 تایی دکمه رادیویی بذارید و جوابی که کاربر میده رو تیک بزنید.
من راه دوم رو پیشنهاد میدم که قشنگ تره
برای چاپش هم توی کریستال ریپورت میتونه یا عکس وارد کنید یا فکر کنم با کد بتونید خونه ها رو پر کنید

Ishtar_4552
سه شنبه 02 فروردین 1390, 01:23 صبح
ممنون، ولی این متغیر بودن تعداد سوالات رو چطور باید مشخص کنم، با توجه به اینکه کاربر تعداد این سوالات رو مشخص میکنه، من چطور می تونم در حین اجرای برنامه و پس از اینکه کاربر تعداد سوالات رو مشخص کرد یک گروپ باکس که شامل شماره سوال به همراه 4 دکمه radio هست رو به فرم اضافه کنم؟

ahrimaneahurai
سه شنبه 02 فروردین 1390, 11:20 صبح
می تونی با یه for بذاری دیگه
فقط باید طراحی کنی دکمه هاتو و یادت باشه که جای دکمه هاتو درست تعیین کنی که توی هم نرن

Mahdi1001
سه شنبه 02 فروردین 1390, 13:22 عصر
سلام عید شما هم مبارک
واسه متغیر بودن سوالها منم با نظر ahrimaneahurai (http://barnamenevis.org/member.php?97515-ahrimaneahurai) موافقم .
و تنها مشکلت فکر کنم بحث ایجاد کامپوننتها به صورت پویا باشه که خیلی کار سختی نیست مکان هر کدام را مشخص کن و در زمان ایجاد مکان آنها رو بده تا روی هم نیفتند.
کار ساده دیگه که می تونی بکنی یه ماکزیمم در نظر بگیری ، مثل حداکثر در هر سری 4 تا سوال باشه 4 تا سوال رو طراحی کنی (حالا با هر روشی دلت می خواد : پیکچر باکس یا رادیو و لیبل ...) بعد هر کدام نخواستی نمایش نمی دی . حالا این مشکلت اگه همین باشه خیلی سخت نیست . :لبخندساده:
باز اگه مشکلی هست واضح تر و دقیق تر بگو تا بتونیم بیشتر کمک کنیم .

FastCode
سه شنبه 02 فروردین 1390, 18:54 عصر
توی گوگل جست و جو کنید:
C# Create Controls Dynamically

بعدش یک تعداد لینک مشاهده میکنید, که در بینشون
support.microsoft.com/kb/317794
از بقیه مفیدتره.

علیرضا حسن زاده
شنبه 06 فروردین 1390, 23:53 عصر
قالب کلی رو که می خوای واسه سوالات باشه تو یه UserControl ایجاد کن بد اون رو به هر تعداد که خواستی می تونی رو فرم در هنگام اجرا اضافه کنی

kia1349
سه شنبه 23 فروردین 1390, 11:19 صبح
به نظر منم استفاده از راديو باتون و پيكچر باكس خيلي خوبه

Hossenbor
جمعه 10 تیر 1390, 18:00 عصر
من با علیرضا موافقم فقط یک چیزی میمونه اون که ایا حجمه سربار نمیسازه دوما شما گفتید چگونه وارد کنید یکم حساب و کتاب ریاضی بکن حل میشه و اینرا هم در نظر بگیر از فونت خود سیستم استفاده کن و گرنه بد ریخت میشه و اگر استفاده میکنی همراه فایل نصب بذار من یک نظر دیگه ای داشتم اما چون نیاز و الگوریتم شما را نمی دانم آنها را نمی گم