PDA

View Full Version : تشخیص کلمه با استفاده از موس

NIMA_1981
یک شنبه 29 اسفند 1389, 17:00 عصر
سلام دوستان

من ساید عنوان تاپیک رو بد نوشته باشم اما این جا توضیح میدم که منظورم رو متوحه بشید

ببنید یک نرم افزار دیکشری مثل نارسیس یک گزینه داشت که وقتی فعال میشد موس رو روی هر نوشته داخل هر صفحه ای می بردی اون کلمه رو تشخص می داد و زیر اشاره گر موس معنی لغت رو می نوشت میشه توضیح بدید که اسم این کار چیه و چطوری میتونم این حور برنامه ای بنویسم

با تشکر

ahrimaneahurai
یک شنبه 29 اسفند 1389, 18:41 عصر
در مورد OCR تحقیق کنید
بابیلون و خیلی نرم افزار های دیگه و خیلی افزونه های مرورگر ها از OCR پشتیبانی می کنن
بیشتر از چردازش تصویر بدست میاد اگه عکی باشه اما متن معمولی رو فکر کنم این جور باشه که وقتی موس روی کلمه ای میره اون کلمه انتخاب میشه یعنی تا 1 فاصله قبل و 1 فاصله بعد تمام کاراکترها خوانده میشن

NIMA_1981
یک شنبه 29 اسفند 1389, 19:09 عصر
ocr رو تقریبا آشنایی داشتم اما نمی دونستم که از این سیستم واسه این کار استفاه کردن

ولی کلا این سیستم که به موس ربط داره یه اسم خاص دیگه ای داره

S.Reza
دوشنبه 01 فروردین 1390, 22:09 عصر
سلام

موضوع جالبی رو شروع کرده اید ممنون

یک سوال نیز بنده داشتم : ایا برای تشخیص اعداد نیز باید از ocr استفاده کرد ( اعداد انگلیسی هستند )

من نیاز دارم یک عدد اعشاری رو از روی صفحه html بخوانم

ztx4
دوشنبه 01 فروردین 1390, 23:22 عصر
سلام

موضوع جالبی رو شروع کرده اید ممنون

یک سوال نیز بنده داشتم : ایا برای تشخیص اعداد نیز باید از ocr استفاده کرد ( اعداد انگلیسی هستند )

من نیاز دارم یک عدد اعشاری رو از روی صفحه html بخوانم خوب شما چرا از سورس HTML استفاده نمی کنید؟

S.Reza
سه شنبه 02 فروردین 1390, 01:55 صبح
به این دلیل که چندان اطلاعی از ocr ندارم و این فرصت خوبی برای یادگیری و تغییر نرم افزاری که نوشتم