PDA

View Full Version : سوال: چگونه بايد با netbeans 6.9.2 كار كنم ؟

ali_asg
یک شنبه 29 اسفند 1389, 18:04 عصر
سلام

من امروز netbeans 6.9 رو دانلود كردم . ولي بلد نيستم باش كار كنم . راستش من تازه دارم سي پلاس پلاس ياد مي گيرم . هيچي بلد نيستم . مثلا اون هدري كه توي كتابم گفته و من توي netbeans مي نويسم ارور ميده و ميگه كه وجود نداره حتي هدر streamio

لطفا كمكم كنيد

NIMA_1981
یک شنبه 29 اسفند 1389, 20:22 عصر
ببین بهتره برای شروع از این برنامه ها استفاده نکنی از codeblocks استفاده کن هم میتونی с بنویسی و هم с++

موفق باشی

NIMA_1981
یک شنبه 29 اسفند 1389, 20:35 عصر
اینجا آپلود کردم میتونی از این لینک دانلود کنی
http://www.naeim.ir/codeblocks.rar

ali_asg
سه شنبه 02 فروردین 1390, 23:39 عصر
ممنون از همه ي عزيزان

لطفا اگه ميشه بگين چطور مي تونم باهاش كار كنم

rezatati
یک شنبه 07 فروردین 1390, 12:17 عصر
با سلام خدمت دوستان اتفاقا از شانس شما علی آقا من هم تازه ازاین برنامه برای کار با سی پ پ استفاده میکنم و دو روزی میشه که باهاش کار می کنم اگه که netbeans به صورت کامل دانلود کرده باشی باید توی گزینه ی فایل که میری و می خواهی که پروژه ی جدید ایجاد کنی باید تو قسمت categories یه پوشه با اسم C/C++ باشه اگه نباشه از لینک زیر میتونی netbeansرو به صورت کامل دانلودش کنی http://ftp.play.ufanet.ru/post/soft/programming/netbeans-6.9.1-ml-windows.exe
بعد از دانلود و نصب باید یک کامپایلر زبان c و c++ رو تو سیستمت داشته باشی که طبق توصیه خود سایت netbeans و توصیه بنده ی حقیر از CYGWIN استفاده کن که کافی این کلمه رو تو گوگل سرچ کنی و بری تو سایتش و فایل نصابش رو دانلود کنی و او فایل شروع به دانلود و نصب این برنامه تو سیستمت می کنه که معمولا بذار همون تو C نصب بشه و بعد از دانلود و نصب باید حالا به برنامه netbeansبفهمونی که کامپایلر سی پلاس پلاس کجاست که میری توی منوی Tools-->Options و بعد از بالا C/C++ رو انتخاب می کنی و تو اولین تب Build Tools باتون ADD رو میزنی و در قسمت Base Directory مسیر نصب CYGWIN رو می دی مثلا اگه این برنامه رو در درایو c نصب کرده باشی باید مسیرت رو اینجوری معرفی کنی C:\cygwin\bin و بعد از ok کردن netbeans خودکار همه چیز رو می شناسه (اگه CYGWIN درست نصب شده باشده و gcc و g++باهاش نصب شده باشند) بعد از این میتونی برنامه تو اجرا کنی

در ضمن هنگام نصب CYGWIN باید در قسمتی که لسیت برنامه ها رو میاره برای نصب(لیست پکیج ها) باید تو قسمت Devel تمامی برنامه هایی که Gcc و G++و Make دارند رو فعال کنی بعد ادامه بدی

و برای اینکه netbeansبتونه برنامه تو اجرا کنه و خروجی رو بهت نشون بده باید از پوشه Bin مربوط به CYGWIN فایل cygwin1.dll رو به جایی که در ادامه میگم کپی کنی (ابتدا باید جایی که فایلهای پروژه ات ذخیره شده اند بری و در اونجا باید این مسیر رو دنبال کنی \dist\Debug\Cygwin-Windows و اگه یکبار پروژه را کامپایل کرده باشی و درست کامپایل شده باشد فایل اجرای شما اینجا ایجاد شده که باید فایل cygwin1.dll اینجا کپی کنی تا درست بشه ) باز شما امتحان کنین اگه تو هر مرحله ای اشکال داشتین بهم پیغام خصوصی بدین تا بررسی کنم
امیدوارم که کمکتون کنه

rezatati
یک شنبه 07 فروردین 1390, 12:20 عصر
در ضمن این هم آدرس سایت Cygwinwww.cygwin.com (http://barnamenevis.org/www.cygwin.com)

مثلا اون هدري كه توي كتابم گفته و من توي netbeans مي نويسم ارور ميده و ميگه كه وجود نداره حتي هدر streamio
بعد از نصب Cygwin و معرفی اون به برنامه مشکلت حل می شه

حامد مصافی
یک شنبه 07 فروردین 1390, 13:00 عصر
نیازی به CYGWIN ندارید مگر اینکه بخواهید یک فایل بایناری اجرایی با فرمت elf (مخصوص لینوکس) را به ویندوز پورت کنید (همچین کاری که نمی‌خواهید انجام دهید؟؟:) )
به عنوان یک کامپایلر در ویندوز می‌توانید mc++ و mingw راداشته باشید که توضیحات مفصل قبلا در تاپیک‌هایی از سوی دوستان ارائه شده است.

می‌توانید در netbeans برنامه نویسی c/c++ کنید مشروط بر اینکه افزونه‌های c/c++ همراه netbeans باشد. پس ابتدا از این مسئله اطمینان حاصل کنید.

نکته بعدی (با عرض شرمندگی، به دل نگیرید) کار با IDE چیزی نیست که در فاروم در مورد آن بپرسید. این حد اقل کاری است که یک برنامه نویس باید بتواند انجام دهد. ابتدا یک پروژه جدید در محیط توسعه ایجاد کنید سپس با استفاده از دانش برنامه‌نویسی شروع به کد زدن کنید.

ضمنا در تائید پست دوم به عرض می‌رساند بنده هم برای افرادی که مایلند در یک محیط روان C++ استاندارد و به‌روز کد بزنند code::blocks (http://downloads.sourceforge.net/project/codeblocks/)رو می‌پسندم و توصیه می‌کنم :)