PDA

View Full Version : ایجاد و ارتباط با دیتابیس SQLite

loo30fer
یک شنبه 29 اسفند 1389, 19:38 عصر
با سلام خدمت دوستان به همراه تبریک عید با اینکه چند ساعتی باقی مونده
من میخوام برنامه ای بنویسم برای ساخت دیتابیس , Tabel , Feild و ثبت اطلاعات کاربر و جستجو و تغییر اطلاعات ثبت شده در دیتابیس SQLite حالا میخواستم آیا کامپوننت هایی برای اینکار وجود داره اگه اینطوره میشه لطف میکنید و بگین چه کامپوننتی برای اینکار بهتره و سریعتر عمل میکنه ؟ ضمنا هرچی تو انجمن جستجو کردم چیزی نیافتم .... (با تشکر)

vcldeveloper
یک شنبه 29 اسفند 1389, 23:29 عصر
سایت SQLite یک لیست از ابزارهای مختلف موجود برای زبان های برنامه نویسی مختلف برای کار با این موتور بانک اطلاعاتی ارائه میکنه. می تونید به صفحه مربوطه و بخش مربوط به زبان دلفی برید:

http://www.sqlite.org/cvstrac/wiki?p=SqliteWrappers

BORHAN TEC
دوشنبه 01 فروردین 1390, 13:04 عصر
برای ساخت خود دیتابیس و جدول ها و غیره می توانید از SQLite Maestro استفاده کنید. برای برقراری ارتباط برنامه با دیتابیس هم می توانید از درایورهای جداگانه که برای این کار وجود دارد استفاده کنید(به عنوان مثال UniDAC). در زیر هم عکسی را از محیط SQLite Maesto می توانید مشاهده کنید.

loo30fer
چهارشنبه 03 فروردین 1390, 03:09 صبح
برای ساخت خود دیتابیس و جدول ها و غیره می توانید از SQLite Maestro استفاده کنید. برای برقراری ارتباط برنامه با دیتابیس هم می توانید از درایورهای جداگانه که برای این کار وجود دارد استفاده کنید(به عنوان مثال UniDAC). در زیر هم عکسی را از محیط SQLite Maesto می توانید مشاهده کنید.
ممنون دوست عزیز ولی من میخوام حتی دیتابیس و جدول و فیلد ها رو با برنامه خودم درست کنم