PDA

View Full Version : سوال: پیش نمایش سریع عکس با php

miladanimator
دوشنبه 01 فروردین 1390, 09:00 صبح
با سلام
بنده تعدادی عکس بر روی سرور دارم
حجم هر عکس به طور میانگین 15 مگابایت است .
و البته عکسهای تا 35-40 مکابایت هم دارم.

حالا دو تا سوال دارم :

قصد دارم عکس ها به صورت یک یکی در پنل مدیریت گالری نمایش داده بشن

1- با استفاده از چه کد / کلاس آماده ای می تونم یک پیش نمایش سریع از عکس تهیه کنم تا مدیر گالری بتونه ببینه

2- چطور می تونم با تغییر سایز عکس ها ، 3 سایز از هر عکس تهیه کنم ؟ منظورم کد یاکلاسی هستکه با فایل های سایز بالا بشه استفاده کرد.

با سپاس

رضا قربانی
دوشنبه 01 فروردین 1390, 11:35 صبح
شما باید برای افزایش سرعت لود این کار رو انجام بدید :

من کدش رو ندارم و باید بری دنبالش ، ولی می دونم باید چی کار کنی

1 : اون عکس رو آپلود کن و زمانی که آپلود شد یه نسخه کپی با حجم بسیار پایین توسط کد ازش بگیر و بنداز داخل یک پوشه و زمانی که می خوایی عکس ها رو نمایش بدی ، اون عکس هایی که کم حجم شده اند رو نمایش بده و یک لینک بنداز زیر عکس تا عکس با حجم واقعی رو دانلود کنند.

در واقع شما اگه یک عکسی رو آپلود می کنید ، یعنی دو تا عکس آپلود کردی (یکی با حجم کم و یکی با حجم واقعی)

برای کم حجم کردن عکس ها هم کدهای زیادی وجود داره که بنده در حال حاضر در دسترس ندارم

موفق باشی دوست من
سال خوبی داشته باشی

binyaft
دوشنبه 01 فروردین 1390, 12:26 عصر
میشه با یه اسکریپت اونو در سمت سرور کوچک کرد و بعد به سمت مرورگر فرستاد !

http://google.com/1.jpg?x=50&y=50

MMSHFE
دوشنبه 01 فروردین 1390, 12:45 عصر
با سلام، دارم براتون كدي رو آماده ميكنم كه با هر سايزي بخواين، بدون استفاده از ساير سايتها مثل گوگل و... پيشنمايش با اندازه دلخواه ايجاد كنه و وقتي روي هركدوم كليك كنيد، تصوير اصلي رو در پنجره جديد نمايش بده.
موفق باشيد.

امیـرحسین
دوشنبه 01 فروردین 1390, 13:13 عصر
بهترین کلاس برای چنین کارهایی (و اختصاصا همین کار) phpThumb (http://phpthumb.sourceforge.net/) هست.
کار اصلی این کلاس همون ساختن Thumbnail با گزینه‌‌ها و امکانات خیلی زیاد هست ولی قابلیتهای زیاد دیگه‌ای هم برای تغییر و ویرایش تصاویر مثل واترمارک و تغییر اندازه و شفافیت اینا هم داره.
به شدت توصیه میکنم حتما این کلاس رو امتحان کنید.

MMSHFE
دوشنبه 01 فروردین 1390, 14:23 عصر
با سلام، اين كد رو هم امتحان كنيد.
موفق باشيد.