PDA

View Full Version : سوال: انتقال داده

abasfar
دوشنبه 01 فروردین 1390, 18:46 عصر
سلام عیدتان مبارک
من یک برنامه دیسکتاب دارم حالا میخوام دیتا بین برنامه ام با sql server ردو بدل کنم حالا به نظر شما با یک صفحه این کار را بکنم یا به صورت مستقیم که فکر کنم سخته ممنون

Mehdi_FT
دوشنبه 01 فروردین 1390, 19:19 عصر
منظورت چه دیتایی هست اصلا تمام کار sqlserver رد و بدل اطلاعات و ذخیره آن یکم توضیح بده ببینیم منظورت از مستقیم چیه
سوال یه جورایی پیچونده شده

abasfar
سه شنبه 02 فروردین 1390, 01:10 صبح
ممنون از جواب شما اما منضورم از طرح این سوال
من میخوام یک متن درازی روی که از تجزیه و تحلیل برنامه دیسکتاب Windows Application بدست اوردم رو منتقل کنم به دیتا بیس که ان دیتا بیس هم در یک هاست در وب (اینترنت ) است حالا روش انتقال با سرعت بالا و امن و کم خطا را من دنبالشم فکر کنم توضیح کاملی دادم اما باز هر کجا گنگ بود من در خدمت هستم
ممنون

Mehdi_FT
سه شنبه 02 فروردین 1390, 03:31 صبح
خوب خدمت عرض شود که عموما این متن دراز حجمش چقدر است بعد این برنامه قرار برای فروش به عموم باشه یا جای خاصی کار کنه مثل یک شرکت یا ارگان خاص (دلیل سوال اینکه دستمون بیاد ببینیم سرعت اینترنتی که داری چقدر است)

abasfar
سه شنبه 02 فروردین 1390, 10:10 صبح
ممنون از جواب شما اما این واسه فروش نیست برای تامین نیاز خودم و دوستانم است و راستش یکی از adsl 128k استفاده میکنه یکی 256k و خیلی ها هم (56k) dial-up

Mehdi_FT
سه شنبه 02 فروردین 1390, 16:12 عصر
برات بگم اگر حجم مطالب ارسالی کمه مثلا در حد 1 تا حدود 100 KB احتیاجی به عملکرد خاصی نیست از روش های معمول استفاده کن منظورم همون Insert خودمون

اگر حجم بالا اس و می خواهی از رمز نگاری هم استفاده کنی از وب سرویس استفاده کن که خیلی راحت است.
روش کار :
1. داده را در سمت کلاینت فشرده و رمز نگاری می کنی (برای فشرده و رمز نگاری داخل .Net کلاس های زیادی وجود دارد)
2.از طریق تابع وب سرویس داده را ارسال می کنی
3. در تابع وب سرویس از حالت رمز و فشرده در می آوری و آن را درج می کنی

روش بعدی اینکه (بدون وب سرویس)
1. داده را در سمت کلاینت فشرده و رمز نگاری می کنی (برای فشرده و رمز نگاری داخل .Net کلاس های زیادی وجود دارد)
2. از طریق دستور insert درون DB ذخیره کنی
البته برای هر بار استفاده از داده باید ابتدا آن را از حالت فشرده خارج کنی

abasfar
سه شنبه 02 فروردین 1390, 20:23 عصر
دوست عزیز ممنون من که اینها رو در اولین پست گفتم خودم
من میخوام روش امن و پرسرعت و بهتری از اینها بدست بیارم

رمز نگاری هم استفاده کنی از وب سرویس استفاده کن

حالا پیشنهادی برای این دارهی که نه روش معمولی
ممنون

Mehdi_FT
چهارشنبه 03 فروردین 1390, 12:58 عصر
روش ها که ایناست ولی خوب می تونی داده را از طریق پروتکل SSL ارسال کنی (HTTPS)
در هر صورت من نمی دونم مگه داده های شما هر چند ثانیه داره ارسال می شه که انقدر بر روی سرعت تاکید دارید.
برای ارسال از طریق وب دیگه راه حلی وجود ندارد مگه اینکه خودت یک پورت باز کنی روی سرور داده ها را از طریق غیر پورت وب ارسال کنی چون سیستم وب connection less یکم کند تر اما باز کردن یک پورت دلخواه به صورت udp شاید بتونه کمی سرعت بالا ببره این کاری که yahoo messenger می کنه

abasfar
چهارشنبه 03 فروردین 1390, 13:06 عصر
روش ها که ایناست ولی خوب می تونی داده را از طریق پروتکل SSL ارسال کنی (HTTPS)
در هر صورت من نمی دونم مگه داده های شما هر چند ثانیه داره ارسال می شه که انقدر بر روی سرعت تاکید دارید.
برای ارسال از طریق وب دیگه راه حلی وجود ندارد مگه اینکه خودت یک پورت باز کنی روی سرور داده ها را از طریق غیر پورت وب ارسال کنی چون سیستم وب connection less یکم کند تر اما باز کردن یک پورت دلخواه به صورت udp شاید بتونه کمی سرعت بالا ببره این کاری که yahoo messenger می کنه

ممنون دوست عزیز اما اون یک پورت باز کردن مشکلات زیادی که داره حالا کاری ندارم
حالا بخوام با پروتکل udp باز کنم یعنی امنیت داده صفر و لی سرعت 20 که برای sql به نظر من نباید استفاده کرد دلیلشم به خصوصیت پروتکل برمیگرده
من با یک سوکت یک کاری کردم سرعت و امنیت خوبه
بازم ممنون