PDA

View Full Version : گفتگو: نظر دوستان در مورد طراحی این سایت

hamiii
سه شنبه 02 فروردین 1390, 12:59 عصر
سلام دوستان
من قبلا هم یه سایتی طراحی کرده بودم و از دوستان در موردش نظرسنجی کرده بودم. دوستان طراح نظراتی دادن و به نکاتی اشاره کردن که من بهشون توجه نکرده بودن و در کل برام مفید بود.
امروز هم میخوام نظرتون رو در مورد طراحی سایت زیر بدونم. "ساختار،حجم صفحات،ترکیب رنگ،کارایی و ..."

اینجا کلیک کنید (http://parizad.net)

پیشاپیش از دوستان ممنون

در نظرسنجی هم شرکت کنین

AmirHarirbafan
سه شنبه 02 فروردین 1390, 17:12 عصر
در مجموع سایت قشنگی بود، اما گریدها جا برای کار دارن(صفحه راهنمایی)
در صفحه اصلی هم اگه باتون های مربوط به حرکت بین تصاویر (<< || >>) رو در حالتی که ماوس روش نیست Opacity کم کنید، و وقتی ماوس روش رفت،Opacityش 100% بشه فکر کنم بهتره. چون الان روی بعضی قسمت های تصویر رو گرفته بود و خونده نمیشد
موفق باشید

esteftaats1368
سه شنبه 02 فروردین 1390, 19:10 عصر
زیباییش خوب بود. امّا seo در اون رعایت نشده.و همین باعث می شه که لینک های ورودی این سایت از موتورهای جستجو به مقدار زیادی کاهش پیدا کنه.به نگاه کردن به کدهای این سایتی که ساختی خیلی راحت می توان به این مطلب پی برد.

hamiii
سه شنبه 02 فروردین 1390, 20:02 عصر
گریدها جا برای کار دارن(صفحه راهنمایی)درسته، فک کنم یه کم ترکیب رنگ نوشته ها و جدول تغییر کنه بهتر باشه.
ممنون دوست عزیز از اینکه وقت گذاشتین.

در صفحه اصلی هم اگه باتون های مربوط به حرکت بین تصاویر (<< || >>) رو در حالتی که ماوس روش نیست Opacity کم کنید، و وقتی ماوس روش رفت،Opacityش 100% بشه فکر کنم بهتره. چون الان روی بعضی قسمت های تصویر رو گرفته بود و خونده نمیشد

تغییرش دادم،خیلی بهتر شد.ممنون از شما

hamiii
سه شنبه 02 فروردین 1390, 20:05 عصر
امّا ceo در اون رعایت نشده.

اگر منظورتون SEO هست،ممنون میشم چند مورد که به نظرتون میاد مهمترن و رعایت نشدن رو اشاره کنین.ممنون
البته من اهمیت SEO رو در طراحی می دونم ولی متاسفانه روش کار نکردم تا حالا و اصول کلی اونو نمیدونم.

ممنون که وقت گذاشتین

esteftaats1368
سه شنبه 02 فروردین 1390, 20:24 عصر
اگر منظورتون SEO هست،ممنون میشم چند مورد که به نظرتون میاد مهمترن و رعایت نشدن رو اشاره کنین.ممنون
البته من اهمیت SEO رو در طراحی می دونم ولی متاسفانه روش کار نکردم تا حالا و اصول کلی اونو نمیدونم.

با سرچ در گوگل مطالب زیادی رو می تونین به دست بیارین. مثلا ویژگی alt رو مساوی طراحی سایت بکنین. البته به جای طراحی سایت هر کلمه دیگه ای هم می تونین بذارین. اما از کلمه هایی استفاده کنین که بقیه اونها رو سرچ می کنن.که که کلمه کلیدی طراحی سایت یکی از بهترین کلمه ها برای سایت هایی با موضوع سایت شماست. که با اینکار ( رعایت کردن ceo) با سرچ در گوگل رتبه سایت شما بهتر خواهد شد. چون اگه سایتتون بخواد همین جوری بمونه (یعنی seo در اون رعایت نشه). فکر نکنم حتی یک بار هم بتونید از طرف گوگل بازدیدکننده پیدا کنید.
موفق باشید

esteftaats1368
سه شنبه 02 فروردین 1390, 20:46 عصر
مثال دیگه
[CODE]
<head>
<meta name="keywords" content="kalamate kelidi">
</head>

[[code
تبادل لینک رو فراموش نکنید. البته با سایت هایی که پیج رنک بالایی دارند. البته نه با هر سایتی (یعنی با سایت هایی که بازدید کننده و پیج رنک پایینی دارند ، تبادل لینک نکنید).
مثلا چون من این نکته رو رعایت کردم رتبه وبلاگ من با کلمه کلیدی ایکس (نمی گم چیه) ، رتبه چهار رو کسب کرده.
ضمنا کلمات code]] و [[code که در بالا آمده اند رو ننویسید. هر کاری کردم نتونستم حذفشون کنم

hamiii
سه شنبه 02 فروردین 1390, 21:10 عصر
با سرچ در گوگل مطالب زیادی رو می تونین به دست بیارین. مثلا ویژگی alt رو مساوی طراحی سایت بکنین. البته به جای طراحی سایت هر کلمه دیگه ای هم می تونین بذارین. اما از کلمه هایی استفاده کنین که بقیه اونها رو سرچ می کنن.که که کلمه کلیدی طراحی سایت یکی از بهترین کلمه ها برای سایت هایی با موضوع سایت شماست. که با اینکار ( رعایت کردن ceo) با سرچ در گوگل رتبه سایت شما بهتر خواهد شد. کاملا درسته.ولی ای کاش بیشتر از لحاظ فنی توضیح میدادین.چون من خدمتتون گفتم که با ارزش کلی و جایگاه سئو در طراحی وب آشنا هستم.
مثلاً این نکته از سئو میدونم که تگ h1 بیشتر تاثیر رو نسبت به دیگر تگهای head داره ومعمولاً برای تیترها به کار برده میشه.همچنین متاتگها که تو تگ head قرار میگیره و کلمات کلیدی و عنوان سایت رو برای موتورهای جستجو مشخص میکنه.ولی بطور جدی توی طراحی هام استفاده نکردم.

چون اگه سایتتون بخواد همین جوری بمونه (یعنی seo در اون رعایت نشه). فکر نکنم حتی یک بار هم بتونید از طرف گوگل بازدیدکننده پیدا کنید.
نه اینجوری ها هم نیست.نشون به اون نشون که قدمت موتورهای جستجو خیلی بیشتر از SEO هست.اگه شما سایتتون رو توی موتورهای جستجو ثبت کنین پس از مدتی صفحات شما ایندکس میشن،SEO فقط این روند رو بهبود میبخشه.همونجور که از اسمش بر میاد :بهینه سازی موتورهای جستجو (Search Engine Optimization)
از اینهمه وقت و توجهی که صرف کردین و از راهنماییتون تشکر میکنم.
موفق باشین