PDA

View Full Version : سوال: من می خوام بازی خانه سازی رو درست کنم

kamran_14
سه شنبه 02 فروردین 1390, 20:22 عصر
سلام
من می خوام بازی خانه سازی رو درست کنم
شکل هایی که برای ساخت خانه درست می شند اگه آرایه کنترلی باشه بهتره یا شکلی که توسط تابع rectangle درست می شه
اگه شکل ها آرایه باشه حافظه زیاد اشغال می شه یا اگه با تابع Rectangle شکل کشیده بشه؟
ممنون از کمکتون

pezhvakco
چهارشنبه 03 فروردین 1390, 19:24 عصر
منظور شما رو درست متوجه نشدم .

شکل هایی که برای ساخت خانه درست می شند اگه آرایه کنترلی باشه بهتره یا شکلی که توسط تابع rectangle درست می شه
منظور شما از آرایه کنترلی چیه که با اون میتونین شکل بکشین .

اگه شکل ها آرایه باشه حافظه زیاد اشغال می شه یا اگه با تابع Rectangle شکل کشیده بشه؟
با سخت افزار های موجود، مشکلی با حافظه ندارین .

Felony
دوشنبه 08 فروردین 1390, 00:07 صبح
سلام
من می خوام بازی خانه سازی رو درست کنم
ممنون از کمکتون
باید کنترل ها مورد نظر رو خودتون طراحی کنید یا عکس اونها رو بسازید و تو دلفی در شئ Image بارگذاریشون کنید ، در مورد رسم اشکال توسط توابع هم کار پیچیده ای میشه چون به اشیائی که رسم میکنید نمیتونید به عنوان یک کنترل دسترسی داشته باشید و مختصات و ... اونها رو تغییر بدید چون ماهیتشون چیز دیگه ای هست ، اگر این کار رو بکنید برای هر تغییر باید تمام اشیاء رو از نو رسم کنید و برای نگهداری موقعیت قبلی اشیاء به همراه خصوصیاتی چون رنگ و اندازه و ...نیاز به پیاده سازی ساختمان داده ای دارید که فضایی که اشغال میکنه اگر بیشتر از استفاده از کنترل هایی مثل Image نشه کمتر نمیشه !