PDA

View Full Version : مبتدی: کار با elexc

aa_8788
جمعه 05 فروردین 1390, 18:37 عصر
سلام عیدتون مبارک
من یه سری اطلاعات در مورد کار با office تو c# می خوام. اینکه چه جور برنامه هایی با excel می شه نوشت و از چه منابعی برای یادگیری می شه استفاده کرد. ممنون

shadi khanum
شنبه 06 فروردین 1390, 00:02 صبح
باید ببینی برنامتون نیاز به اکسل داره یا نه؟! چون تو هر برنامه ای میشه از اکسل استفاده کرد، منتها باید نیاز باشه تا استفاده کنید مثلا بخواین خروجی به اکسل بدین یا گریدتون رو تو اکسل نشون بدین یا نموداری تو برنامتون با اکسل بکشید یا ...
واسه کار کردن هم من خودم از یه dll به اسم Microsoft.Office.Interop.Excel.dll استفاده میکنم که تا الام خوب بوده و جواب داده

aa_8788
شنبه 06 فروردین 1390, 11:02 صبح
ممنون از جوابتون.
دوستی دارم که کارای حسابداریشو با اکسل انجام میده. یه سری فرمول تقریبا ثابت داره با یه سری فرمول های متغییر. همیشه با قسمت متغییرش مشکل داره وقتی تغییرش میده چون حجم کارش بالاست یه قسمت هایی رو فراموش می کنه . می خوام بدونم می تونم تو محیط #c برنامه ای بنویسم که تمام این فرمول ها رو تو اکسل پیاده کنه؟ یعنی ورودی فرمول ها رو تو فرم های دات نت بگیره ولی محیطی که داده وارد می شه همون اکسل باشه. و اینکه از چه مرجعی برای یادگرفتن امکاناتش می تونم استفاده کنم

shadi khanum
شنبه 06 فروردین 1390, 15:57 عصر
ببین شما با اون DLL که گفتم و به راحتی میتونید DL کنید میتونید تقریبا همه کارهایی که تو خود Excell میشه انجام داد رو از توی کد .NET بشون دسترسی داشته باشین (میگم تقریبا چون من خودم هر کاری باش انجام ندادم ولی جواب کارای منو داده)
ضمنا اگه بگردی یه سری Component هست که Sheet اکسل رو تو فرم پیاده سازی میکنه ولی فرمول و ... نمیپذیره و باید خودت فرمول رو مثلا به سلولها اعمال کنی