PDA

View Full Version : تغییر حجم فایل اجرایی برنامه بعد از مدتی

دنیای دلفی
یک شنبه 13 شهریور 1384, 17:41 عصر
با سلام

من یک برنامه به زبان دلفی نوشته ام . سیستم ضد کراکینگ برنامه من به این صورت است که برنامه در حین اجرا حجم خود را بدست می آورد و با عددی که از قبل من در یک فایل کد شده وارد کرده ام مقایسه می کند اگر مساوی بود برنامه اجرا می گردد و در غیر اینصورت برنامه اجرا نمی شود .

فایل اجرای را من از قبل با فشرده ساز UPX فشرده کرده ام فرض کنید حجم فایل بعد از فشرده شدن 1.98 مگابایت می باشد .

مشکل این است که برنامه برای مدتی خوب است بعد دیگر اجرا نمی شود . من وقتی بررسی کردم دیدم که حجم فایل اجرایی از 1.98 به 2.01 مگابایت تغییر پیدا کرده است پس برنامه نباید اجازه اجرا شدن داشته باشد و کارش را درست انجام می دهد .

من مطمئن هستم که فایل اجرایی دستکاری نشده است که حجمش تغییر پیدا کند . به نظر شما آیا یک فایل اجرایی به خودی خود حجمش تغییر پیدا می کند . یا اینکه ویروسی وجود دارد که این کار را روی فایل اجرایی اعمال کند .

ضمنا اگر من فایل اجرایی برنامه را از روی سی دی در پوشه مربوطه برهم نویسی کنم برنامه برای مدتی خوب است و دوباره خراب می شود .

به نظر شما مشکل از کجاست .

ممنون از توجه شما

kimiya_aaa
دوشنبه 14 شهریور 1384, 12:02 عصر
احتمالا یا دوباره کامپایل کردی!!! یا یه ویروس داره سیستمت رو گل کاری می کنه! در این حالت :) توصیه می کنم که کلا از سیستم صرف نظر کنی.!

Naficy
دوشنبه 14 شهریور 1384, 12:58 عصر
اگه نظر من رو می خوای ویروسه. (ولی از این ویروسا مدتهاس کمتر پیدا می شه!!!)
می تونید فایل رو ReadOnly کنید. (یا از تنظیمات Security استفاده کنید، اگر NTFS دارید) اگر حجمش بازم تغییر کرد احتمال قوی ویروسه. وگرنه هم که قاعدتا هر کی بخواد تغییر ایجاد کنه error می ده و معلوم می شه...