PDA

View Full Version : temlate engine

$ M 3 H R D A D $
جمعه 05 فروردین 1390, 20:48 عصر
dدوستان میشه راهنمایی و آموزش یا فایل آموزشی از روش ها ایجاد همچین چیز عجیبی و بهم بگین :ی

رضا قربانی
شنبه 06 فروردین 1390, 01:33 صبح
چه چیز عجیبی مهرداد جان ؟

داری روی پروژه کار می کنی و حسابی درب و داغونی :لبخند:

Mr.Moghadam
شنبه 06 فروردین 1390, 01:56 صبح
سلام
این کلاسی هست که من خودم ازش استفاده میکنم

<?php
class Template {
private $vars = array();

function __construct()
{

}
public function __get($name) {
return $this->vars[$name];
}

public function __set($name, $value) {
$this->vars[$name] = $value;
}

public function view($file)
{
extract($this->vars);
ob_start();
include($file);
return ob_get_clean();
}
public function render()
{

extract($this->vars);
ob_start();
include('theme/index.php');
return ob_get_clean();
}
}

طریقه استفاده هم اینجوری که شما اول یه فایل ایندکی که شکل کلی قالبت رو مسازی و توی پوشه theme میزاری.
به صورت زیر ازش استفاده میکنی :

include ("template.class.php");
$tp = new Template();
$tp->menu= $tp->view("menu.php");
$tp->content = $tp->view('content.php');

echo $tp->render();

فک میکنم واضح بود سوالی بود در خدمتم
موفق باشی

mtchabok
شنبه 06 فروردین 1390, 03:33 صبح
البته جناب khoda2006 این کلاسی که گذاشتید یه موتور قالب نیس بلکه میشه اسمش رو مدیریت قالب گذاشت .
یکی از ویژگیهای موتور قالب اینه که میشه باهاش قالب رو پردازش کرد و امکان ساخت یه صفحه از یه قالب رو داشته باشه نه اینکه فقط قالب رو نمایش بده .

$ M 3 H R D A D $
شنبه 06 فروردین 1390, 09:45 صبح
ممنون از
khoda2006

و دوست عزیز mtchabok (http://barnamenevis.org/member.php?170796-mtchabok) منم فکر میکنم این کلاسی که من میخوام باید یک سری قابلیت هایی مثل استفاده از لایه و جدول با ورودی های رنگ و کلاس استایل و اینا و داشته باشه درسته ؟ میشه مثال بزنید ؟

Mr.Moghadam
شنبه 06 فروردین 1390, 13:14 عصر
البته جناب khoda2006 این کلاسی که گذاشتید یه موتور قالب نیس بلکه میشه اسمش رو مدیریت قالب گذاشت .
یکی از ویژگیهای موتور قالب اینه که میشه باهاش قالب رو پردازش کرد و امکان ساخت یه صفحه از یه قالب رو داشته باشه نه اینکه فقط قالب رو نمایش بده .

در کل من از اینکه از کلاسها و فریم ورکهای آماده استفاده کنم زیاد خوشم نمیاد وتا جایی که ممکنه سعی میکنم با الگو گرفتن از کلاسها و برنامه های دیگران کلاس مورد نظر خودم رو بسازم ولی فکر میکنم چیزی که شما میخواید رو اسمارتی داشته باشه.(باهاش کار نکردم)

این کلاسی که گذاشتم کار منو تا الان راه انداخته ولی ممنون میشم بیشتر در مورد یه موتور قالب کامل توضیح بدبد.
منظور از پردازش چیه؟
ممنون
موفق باشید

mtchabok
شنبه 06 فروردین 1390, 16:18 عصر
من خودم هم از موتورهای قالب استفاده نمی کنم ولی چونکه آقای مهرداد گفتن موتور قالب منم اونو گفتم و به صورت کلی من خودم اصلا اعتقادی به موتورهای قالب در سایتهای غیر هوشمند ندارم . چونکه بسیاری از منابع سیستمی در پردازش قالب مصرف میشه .
در مورد پردازش قالب هم ، روی سایتهای هوشمند مفید هس که با یه موتور میشه نحوه خروجی صفحه رو با استفاده از الگوریتمی که به صورت هوشمند هس تغییر بده . این پردازش میتونه در سایتهای هوشمند به صورت اجرای زبان موتور باشه .
مثلا در asp.net ما برای ساخت جدول میتونیم با استفاده از کلاسها و متدهایی که وجود داره ، به صورت کامل یه جدول رو بسازیم . که این عمل یکی از ویژگیهای موتور قالب هس که بتونه اکثر تگهای html رو به صورت کلاس و یا متد در اختیارمون قرار بده .

$ M 3 H R D A D $
شنبه 06 فروردین 1390, 17:57 عصر
ممنون از راهنمایی همتون

amir001
شنبه 06 فروردین 1390, 22:50 عصر
توی لینک زیر 19 تا موتور قالب مختلف را معرفی کرده. یکیش را که ساده باشه پیدا کن و تجزیه تحلیلش کن ببین چیکار میکنه.

http://www.webresourcesdepot.com/19-promising-php-template-engines/

اگر خواستی هم میتونی خودت را راحت کنی و از همین آماده ها استفاده کنی.