PDA

View Full Version : نرم افزار تهیه Image

sabloger
شنبه 06 فروردین 1390, 00:36 صبح
با سلام و عرض تبریک سال نو و با آرزوی بهترین خاطرات برای نوروز

خرمت دوستان باید عرض کنم که بنده پروژه دانشگاهم رو نرم افزار جامع تهیه Image انتخاب کردم، که مدل های مختلفی از جمله تهیه Image از دیتا بصورت ساده، از CD و DVD ، از درایو ها و نهایتا از هارد(بصورت مستقیم)

مرحله اول که Image گیری از دیتا بود رو نوشتم و در این بین تجاربی هم برای نوشتن مراحل بعدی بدست آوردم

حالا هم میخوام استارت قسمت Image گیری از CD و DVD رو بزنم، که هم Image بگیره و هم بعد براش یک درایو محازی مونت کنه و محتویاتشو نشون بده

خواستم از دوستان اگر پیشنهادی، راهکاری، راهنمایی چیزی دارن به بنده کمکی بکنن تا بتونم یه چیز خوب از آب در بیارم

از رفقا اگر کسی خواست بگه تا نحوه نوشتن قسمت Image گیری از دیتا رو براتون بگذارم

با تشکر از کمکهای خوبتون:قلب:

sabloger
شنبه 06 فروردین 1390, 14:39 عصر
راستی قسمت Image گیری از دیتا، برخلاف نرم افزار های دیگه Image گیری مثل Winrar و ... که حتما تمام فایل ها باید توی یک محل باشن، دیتا رو میشه از هرجای هارد و حتی CD انتخاب کرد

afrough.arian
شنبه 06 فروردین 1390, 15:49 عصر
sample های زیادی در این فروم یافت می شود نمی دانم کجا بود اگه پیدا نکردی بگو برات بزارم
نظریه خوبیه ولی اینو بدون چرخ رو 2 بار اختراع نمی کنند اگه چیز جدیدیه ویا می خوای بهتر از قبلی باشه برو سمتش

javad_r_85
شنبه 06 فروردین 1390, 17:47 عصر
واسم جالبه اگر تونستی بنویسی به من هم یاد بده چطور نوشتی:لبخند:

نظریه خوبیه ولی اینو بدون چرخ رو 2 بار اختراع نمی کنند اگه چیز جدیدیه ویا می خوای بهتر از قبلی باشه برو سمتش

چه ربطی داره تمام نرم افزارهای که ما می نویسیم یکی قبلا بهترش را نوشته برای کسب تجربه و افزایش دانش می نویسیم و اگر اونقدر خوب باشه که بتونیم بفروشیم که دیگه بهتر

sabloger
شنبه 06 فروردین 1390, 19:41 عصر
سلام دوستان عزیز

واسم جالبه اگر تونستی بنویسی به من هم یاد بده چطور نوشتی

شما دعا کن اونی که میخوام از آب در بیاد، درخدمتم

sample های زیادی در این فروم یافت می شود نمی دانم کجا بود اگه پیدا نکردی بگو برات بزارم

اگر چیز خاصی مد نظر دارین اگه بگذارین ممنون میشم؛ بعدشم این که بنده قصد دارم که اولا این که یه نرم افزار کامل و جامع بنویسم، و هم این که میخوام با ایده های جدید تری درستش کنم

با تشکر از همه دوستان
منتظر کمکهاتون هستم

sabloger
یک شنبه 07 فروردین 1390, 15:17 عصر
سلام دوستان عزیز

واسم جالبه اگر تونستی بنویسی به من هم یاد بده چطور نوشتی

شما دعا کن اونی که میخوام از آب در بیاد، درخدمتم

اگر چیز خاصی مد نظر دارین اگه بگذارین ممنون میشم؛ بعدشم این که بنده قصد دارم که اولا این که یه نرم افزار کامل و جامع بنویسم، و هم این که میخوام با ایده های جدید تری درستش کنم

با تشکر از همه دوستان
منتظر کمکهاتون هستم

joker
دوشنبه 08 فروردین 1390, 00:38 صبح
ساده ترين راه ، خوندن سكتور به سكتور به صورت خاصل RAW هست و ذخيره در محلي ديگر .
البته اين روش اشكالاتي داره ، مثلا حجمي كه ميگيره كاملا برابر با حجم درايو هست ، و فضاهاي خالي را تشخيص نميده ، ولي خب روشه ديگه :بامزه:

sabloger
دوشنبه 08 فروردین 1390, 03:28 صبح
ساده ترين راه ، خوندن سكتور به سكتور به صورت خاصل RAW هست و ذخيره در محلي ديگر .
البته اين روش اشكالاتي داره ، مثلا حجمي كه ميگيره كاملا برابر با حجم درايو هست ، و فضاهاي خالي را تشخيص نميده ، ولي خب روشه ديگه
از راهنماییتون خیلی ممنونم
آما میشه در مورد این روش کمی بیشتر توضیح بدین؟

Felony
دوشنبه 08 فروردین 1390, 08:51 صبح
حالا هم میخوام استارت قسمت Image گیری از CD و DVD رو بزنم، که هم Image بگیره و هم بعد براش یک درایو محازی مونت کنه و محتویاتشو نشون بده
نوشتن درایو مجازی شامل نوشتن یک درایور میشه که باید دست به دامن ++C بشید ، مگر اینکه DLL ی برای این کار پیدا کنید !

sabloger
دوشنبه 08 فروردین 1390, 17:28 عصر
نوشتن درایو مجازی شامل نوشتن یک درایور میشه که باید دست به دامن ++C بشید ، مگر اینکه DLL ی برای این کار پیدا کنید !
خوب من ++C هم کار کردم و بلدم، لطفا اگه رفرنسی لینکی چیزی دارین برام بگذارید، چون اصل قضیه همینه که توش موندم
با تشکر
بازم منتظر نظرات خوبتون هستم

sabloger
دوشنبه 08 فروردین 1390, 18:00 عصر
سلام دوستان عزیز

از دوستان اگر کسی خواست که الگریتمی که برای قسمت اولش درست کردم رو بدونه، باهام درتماس باشه تا توضیحشو بدم

موفق باشید

sabloger
سه شنبه 09 فروردین 1390, 05:28 صبح
سلام دوستان عزیز

از دوستان اگر کسی خواست که الگریتمی که برای قسمت اولش درست کردم رو بدونه، باهام درتماس باشه تا توضیحشو بدم

موفق باشید

Felony
سه شنبه 09 فروردین 1390, 08:22 صبح
خوب من ++C هم کار کردم و بلدم، لطفا اگه رفرنسی لینکی چیزی دارین برام بگذارید، چون اصل قضیه همینه که توش موندم
با تشکر
بازم منتظر نظرات خوبتون هستم
WDK !

ostovarit
سه شنبه 09 فروردین 1390, 08:46 صبح
sample

چه ربطی داره تمام نرم افزارهای که ما می نویسیم یکی قبلا بهترش را نوشته برای کسب تجربه و افزایش دانش می نویسیم و اگر اونقدر خوب باشه که بتونیم بفروشیم که دیگه بهتر

اگر هدف یادگیری باشه ممکنه یک نرم افزار که مشابهش هست رو دوباره بنویسیم ... اما وقتی هدف کسب درامد هست معمولا یا سراغ موضوعی میرن که براش نرم افزاری نیست یا اینکه نمونه هایی هست اما کیفیت لازم رو نداره ... البته بگردیم شرکت هایی پیدا میشن که با وجود نرم افزار های قوی مثلا در زمینه حسابداری باز اقدام به نوشتن نرم افزار حسابداری می کنند ( حتی با کیفیتی پایین تر ) اما در قسمت بازاریابی کم نمی زارن در نتیجه فروششون از نمونه های مشابه که کیفیت و کارایی بالاتری هم دارن بیشتر می شه. این جمله چرخ رو دوبار اختراع نمیکنن و میکنن و اینا خیلی دیگه قدیمی شده ... همه چی به شرایط بستگی داره

از رفقا اگر کسی خواست بگه تا نحوه نوشتن قسمت Image گیری از دیتا رو براتون بگذارم

دوست عزیز لطفا نحوه نوشتن قسمت image گیری از دیتا رو همین جا قرار بدید .... با تشکر

sabloger
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 19:39 عصر
سلام دوستان عزیز

خواستم الگوریتم برنامه رو براتون قرار بدم، همون موقع متوجه یه مشکل اصاصی توش شدم؛ که حل شد!
هر موقع هم که فرصت کردم حتما توضیحاتشو براتون میگذارم

لطفا اگر در مورد سوالم کمکی از دستتون بر میاد کمکم کنید

موفق باشید

sabloger
جمعه 12 فروردین 1390, 23:53 عصر
کسی نبود کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟

giti giti
دوشنبه 28 اسفند 1391, 12:39 عصر
سلام بچه ها .
لطفا به من یه نرم افزار قوی برای بک آپ گیری از درایوهای کامپیوتر معرفی کنید

esafb52
دوشنبه 28 اسفند 1391, 17:20 عصر
سلام بچه ها .
لطفا به من یه نرم افزار قوی برای بک آپ گیری از درایوهای کامپیوتر معرفی کنید
این ارتباطی با اون نداره ها!!!!!!!!!!!!
نورتن گاست عالیه

uniqueboy_ara
دوشنبه 28 اسفند 1391, 19:04 عصر
داداش اون قسمت اولو که گفتی نوشتی، میشه بزاری ما ام استفاده کنیم؟ :)

linux
سه شنبه 29 اسفند 1391, 09:29 صبح
با سلام و عرض تبریک سال نو و با آرزوی بهترین خاطرات برای نوروز

خرمت دوستان باید عرض کنم که بنده پروژه دانشگاهم رو نرم افزار جامع تهیه Image انتخاب کردم، که مدل های مختلفی از جمله تهیه Image از دیتا بصورت ساده، از CD و DVD ، از درایو ها و نهایتا از هارد(بصورت مستقیم)

مرحله اول که Image گیری از دیتا بود رو نوشتم و در این بین تجاربی هم برای نوشتن مراحل بعدی بدست آوردم

خواستم از دوستان اگر پیشنهادی، راهکاری، راهنمایی چیزی دارن به بنده کمکی بکنن تا بتونم یه چیز خوب از آب در بیارم

اگر با لینوکس کار کرده باشید یک برنامه ای هست به اسم dd در خط فرمان اجرا میشه، برنامه اپن‌سورس هست از زمین و زمان image میگیره خوب سورسش را مطالعه کنید برای درایو مجازی هم باز برنامه به اسم mount هست که همه جور فایل‌سیستم را می‌شناسه و مونت می‌کنه از اینها می‌توانید ایده بگیرید.