PDA

View Full Version : مشکل در پخش فایل های wav با KDTele

arezoo_sh
شنبه 06 فروردین 1390, 13:18 عصر
سلام دوستان
من از کامپوننت KDtele واسه ساختن تلفن گویا استفاده می کنم . (جستجو کردم در سایت اما نتونستم مشکلم رو بر طرف کنم )

از sample های خود کامپوننت استفاده می کنم ProjectAnsweringMachine ، وقتی که تماسی گرفته می شه و بعد از چند تا زنگ میره روی Answering Machine ، دقیقا همون زمان فایل wav رو می گذرونه و میگه که تموم شد و میره روی ضبط صدا . توی زمانی که داره فایل و رو پخش می کنه من هیچ صدایی نمیشنوم (دقیقا مثله این میمونه که یکی گوشی رو برداشته و حرفی نمی زنه) . بعدش صدا رو به درستی ضبط می کنه .

لطفا راهنمایییم کنین که مشکل از کجاست ؟ چند تا مثاله دیگه هم داشتم امتحان کردم همین مشکل رو داشته

Arman_1367
شنبه 06 فروردین 1390, 22:27 عصر
خب من این مورد رو کارن Dialogic E1 داشتم که WaveEngine Dialogic بعد از تغییر سخت افزاری کارت دیگه همخوانی نداشت که با نصب مجدد بر طرف شد و فکرکنم مشکل شما یکی از این دو مشکل باشد یا فایل صوتی از استانداردهای مربوطه پیروی نکرده یا اینکه درایور سخت افزار شما اشتباه نصب شده.

arezoo_sh
شنبه 06 فروردین 1390, 23:28 عصر
من از فایل های wav خود مثال های kdtel استفاده کردم که خوب قطعا باید استاندارد ها رو رعایت کرده باشه (با یه سری فایل های دیگه هم امتحان کردم )
منظورتون کارت صدا سیستمه ؟
و سواله دیگه اینکه با اینکه با hyper terminal مودم و چک کردم از ایدی کالر پشتیبانی می کنه اما تو برنامه که مثال های خود kdtele هست شماره رو نشون نمیده .
اشکال از مودم هست ؟ و اینکه اگه هست یک مودمی رو معرفی کنید که تمامه این امکانات رو ساپورت کنه (ایدی کالر - پخش و ضبط صدا - ارسال و دریافت فکس - چند تا خط رو بشه مدیریت کرد )

ممنون میشم

arezoo_sh
یک شنبه 07 فروردین 1390, 01:36 صبح
با یک سری تغییرات به اینجا رسیدم که وقتی که تلفن میره روی منشی اون وقت پیامی که قراره پخش بشه از اسپیکر های سیستم قابل شنیدن ، اما باز هم تماس گیرنده صدایی را نمی شنوه !
لطفا در این رابطه کمک کنید ، خیلی ضروریه
(مودم من MSI V.92 Fax Modem)
ممنون

Arman_1367
یک شنبه 07 فروردین 1390, 09:18 صبح
من از مودمهای معمولی فقط با Zoltrix 3chip کار کردم که اونم تو بعضی از مناطق Caller ID رو جواب می دهد تو بعضی مناطق جواب نمی دهد برای استفاده چند خط هم اگر سخت افزار مورد نیاز خواستید می تویند برام پیغام بذارید شماره می دهم راهنماییتون می کنم چون بسته به نیاز شما و تعداد خطوط و مناطق مختلف باید از سخت افزارهای متفاوتی استفاده کنید.بستگی به کاربرد سیستم شما.

arezoo_sh
دوشنبه 08 فروردین 1390, 16:00 عصر
در مورده سوالی که پرسیدم (ا یک سری تغییرات به اینجا رسیدم که وقتی که تلفن میره روی منشی اون وقت پیامی که قراره پخش بشه از اسپیکر های سیستم قابل شنیدن ، اما باز هم تماس گیرنده صدایی را نمی شنوه !
لطفا در این رابطه کمک کنید ، خیلی ضروریه) پاسخی نیست ؟؟؟ چه دلیلی داره؟؟

Vahid.Shatery
دوشنبه 08 فروردین 1390, 17:51 عصر
سلام دوست عزیز
مراحل زیر را انجام دهید مشکل حل خواهد شد .
1-ابتدا کارت صوتی سیستم را Unistall کنید .
2-Sample کامپوننت را تست کنید که مسلما جواب نخواهد داد .
3- سیستم را reset کنید .
4- بعد از بالا آمدن ویندوز کارت صوتی سیستم را نصب کنید.
5- Sample کامپوننت را تست کنید که مسلما جواب خواهید گرفت .
6-از کار با KDTele لذت ببرید .

فرمت فایل صوتی در صورت استفاده از مودم های معمولی تک خط : 8000 - 16bit - mono
فزمت فایل صوتی در صورت استفاده از مودم های حرفه ای دانجین : 8000 - 8bit - mono

arezoo_sh
دوشنبه 08 فروردین 1390, 22:16 عصر
ممنون که پاسخ سواله منو دادید . من همه این کار ها رو کردم اما باز هم همون مشکل هست و حتی درایور های جدید و دانلود کردم و نصب کردم اما باز هم جواب نداد .

شما مطمئن هستید که از کارت صداست ؟؟

Vahid.Shatery
دوشنبه 08 فروردین 1390, 23:22 عصر
ممنون که پاسخ سواله منو دادید . من همه این کار ها رو کردم اما باز هم همون مشکل هست و حتی درایور های جدید و دانلود کردم و نصب کردم اما باز هم جواب نداد .

شما مطمئن هستید که از کارت صداست ؟؟

از چه مودمی استفاده می کنید ؟
جهت پشتیبانی از چند خط حتما باید از مودم های Donjin استفاده کنید که قیمت کارت هاز از 200000 تومان شروع می شود به بالا .( بسته به تعداد خط ). جهت پشتیبانی از فکس هم از همین مودم می توانید استفاده نمائید ولی تقریبا 150000 تومان گرانتر است .
در صورتیکه فایل صوتی از اسپیکر پخش می شود مشکل از کارت صوتی است .
جهت استفاده به صورت تک خط از مودم های اکسترنال میکرونت USB استفده نمائید .

Arman_1367
سه شنبه 09 فروردین 1390, 09:39 صبح
از چه مودمی استفاده می کنید ؟
جهت پشتیبانی از چند خط حتما باید از مودم های Donjin استفاده کنید که قیمت کارت هاز از 200000 تومان شروع می شود به بالا .( بسته به تعداد خط ). جهت پشتیبانی از فکس هم از همین مودم می توانید استفاده نمائید ولی تقریبا 150000 تومان گرانتر است .
در صورتیکه فایل صوتی از اسپیکر پخش می شود مشکل از کارت صوتی است .
جهت استفاده به صورت تک خط از مودم های اکسترنال میکرونت USB استفده نمائید .

کارتهای Donjin تنها مزیتی که نسبت به سایر کارتهای معتبر دارند این است که از قیمت پایینی بر خوردار هستند ولی در عمل برنامه نوشتن برای آنها بسیار مشکل بود ( حداقل تا یکسال پیش که از TAPI پشتیبانی نمی کردند حالا رو نمی دونم ) و بسیار مسائل مختلف دیگر اگر به صورت سوال توجه داشته باشید متوجه می شوید که کارتهای Donjin اصلاً به درد این کمپاننت نمی خورند.

Vahid.Shatery
سه شنبه 09 فروردین 1390, 11:12 صبح
کارتهای Donjin تنها مزیتی که نسبت به سایر کارتهای معتبر دارند این است که از قیمت پایینی بر خوردار هستند ولی در عمل برنامه نوشتن برای آنها بسیار مشکل بود ( حداقل تا یکسال پیش که از TAPI پشتیبانی نمی کردند حالا رو نمی دونم ) و بسیار مسائل مختلف دیگر اگر به صورت سوال توجه داشته باشید متوجه می شوید که کارتهای Donjin اصلاً به درد این کمپاننت نمی خورند.

همانطور که صورت سوال مطرح شده ، ایجاد کننده تاپیک از کامپوننت KdTele استفاده می کنه .
که ما حدود 8 ساله که با این کامپوننت با دانجین تلفن گویا طراحی کریدم و الان در شرکت های زر ماکارون ، شرکت اسنوا در سوریه و ... در حال کار کردن است .

Arman_1367
سه شنبه 09 فروردین 1390, 12:29 عصر
همانطور که صورت سوال مطرح شده ، ایجاد کننده تاپیک از کامپوننت KdTele استفاده می کنه .
که ما حدود 8 ساله که با این کامپوننت با دانجین تلفن گویا طراحی کریدم و الان در شرکت های زر ماکارون ، شرکت اسنوا در سوریه و ... در حال کار کردن است .

خب پس در اینصورت ممنون می شم اگه برام کاتالوگ کارتها رو ایمیل کنید چون قیمت نرم افزارهای منم خیلی کاهش پیدا خواهد کرد.( معمولاً قیمت سایر کارتها رو مرز 600 هزار تومان به بالا است برای حداقل 4 خط ).

arezoo_sh
سه شنبه 09 فروردین 1390, 17:56 عصر
از همتون ممنونم . حق با شما بود مشکل از کارت صدا بود .
اما مشکلی که هست من تمام درایور ها رو روی سیستم خودم نصب کردم و جواب نداد و دلیلشم این بود که ویندوزم سون هست . اما رو ویندوز xp درست جواب داد .
واسه ی یک خط با همین مودم معمولی خودم که (MSI v.92 Modem) هست جواب گرفتم .

Vahid.Shatery
سه شنبه 09 فروردین 1390, 18:06 عصر
از همتون ممنونم . حق با شما بود مشکل از کارت صدا بود .
اما مشکلی که هست من تمام درایور ها رو روی سیستم خودم نصب کردم و جواب نداد و دلیلشم این بود که ویندوزم سون هست . اما رو ویندوز xp درست جواب داد .
واسه ی یک خط با همین مودم معمولی خودم که (MSI v.92 Modem) هست جواب گرفتم .

بسیار خوشحالم .:لبخندساده: