PDA

View Full Version : سوال: select کردن تمام رکورد های یک جدول از دیتا بیس sql

ahgrab
شنبه 06 فروردین 1390, 19:28 عصر
سلام خسته نباشید

من یه برنامه نوشتم که در آن اطلاعات شهریه کاربر را داخل دیتا بیس sql نگه میدارم .
میخوام تاریخ پرداخت قبلی را با تاریخ فعلی سیستم مقایسه کنم اگر زمان پرداخت شهریه رسیده باشه ،یه کارایی برام بکنه ، این کارو میخیوام هر وقت برنامه بالا اومد کاربر وارد برنامه شد انجام بشه،بدون دخالت کاربر ،خودش انجام بده،که اینو میخوام تو رویداد فرم لود صفحه اول بنویسم.

**مشکل من اینه که بلد نیستم چطوری همه رکورد ها رو از جدول بیارم توبرنامه و از از فیلد های اون رکورد و رکورد های بعدی استفاده بشه بدون دخالت کاربر .

shadi khanum
شنبه 06 فروردین 1390, 19:45 عصر
خوب توی لود برنامه یا مثلا وقتی کاربر دکمه ورود رو میزنه، اطلاعات جدول رو بخونید و توی دیتاتیبل یا دیتاست بریزید و توی برنامه هر کاری خواستین دیگه میتونید با رکوردها انجام بدین

ahgrab
شنبه 06 فروردین 1390, 20:33 عصر
مشکل این که من نمیدونم چطوری به به دیتا تیبل بریزم واز استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

shadi khanum
شنبه 06 فروردین 1390, 21:06 عصر
آهان، این یه Sample که اسم سرویس SQL و نام دیتابیس و نام جدولی که میخواین رو بش میدین و اطلاعات رو از دیتابیس مسخونه و توی یه دیتاتیبل میریزه و دیتاتیبل رو توی گرید نشون میده. اگه کمکی خواستین بگین

ahgrab
شنبه 06 فروردین 1390, 22:54 عصر
سلام ،ممنون از کمکتون ،یه سوال دیگه
من چطوری میتونم به سطر ستون مورد نظر از دیتا گرید دسترسی پیدا کنم با استفاد ه از نوشتن کد.؟
مثلا 10 رکورد داخل دیتا گرید دارم (10 سطر) میخوام با استفاده از نوشتن کد به سطر 8 ام برم.؟

shadi khanum
یک شنبه 07 فروردین 1390, 00:40 صبح
با این دستورات میتونین ردیف هشتم گرید رو به حالت انتخاب در بیارید و به سطر هشتم برید
dataGridView1.Rows[7].Selected = true;
dataGridView1.FirstDisplayedScrollingRowIndex = 7;

ahgrab
یک شنبه 07 فروردین 1390, 08:26 صبح
ممنون از کمکتون

ahgrab
یک شنبه 07 فروردین 1390, 08:40 صبح
هی من سوال میپرسم ببخشید.

این سطری که با استفاده از کد بالا انتخاب کردیم،چطوری به داده های این سطر دسترسی پیدا کنم.؟

shadi khanum
یک شنبه 07 فروردین 1390, 09:01 صبح
datagridview1.rows[7].cells[0].value
یا
datagridview.currentrow.cells[0].value
میتونی به جای ایندکس واسه Cells ، بهش اسم اون ستون رو بدی که اونجوری خیلی بهتر و اصولی تره