PDA

View Full Version : سوال: نمایش تصویر زمینه

tondar1
شنبه 06 فروردین 1390, 22:59 عصر
سلام خدمت همه دوستان
سال نو مبارک
از چه ترفندی یا از چه کنترلی استفاده کنم که اگه بک گراند کنترلو یه تصویر قرار دادم و زمینه اون Transparent بود و رو تصویر دیگه ای قرار گرفت تصویر زیرین مشخص باشه و زمینه تصویر بالایی ، روی تصویر زیرین رو نگیره

tondar1
یک شنبه 07 فروردین 1390, 00:10 صبح
اگه متوجه سوال نشدید هر جاش گنگه بگید توضیح بیشتری بدم

ehsanara
یک شنبه 07 فروردین 1390, 01:00 صبح
اکه درست متوجه شده باشم شما میخوای جایی که Transparent هست تصویر زیری باشه
فرض کن دوتا Label داریم که Label 4روی Label5 هست و اگه Label4 برابر Transparent بود Label5 رو نشون بده و Label4 محو شه

if (label4.BackColor == Color.Transparent)
{
label5.BringToFront();
}

اگه منظورت این نبود واضح تر توضیح بده

tondar1
یک شنبه 07 فروردین 1390, 02:16 صبح
منظورمو کامل نگرفتی
ممنون از جوابت
ببین ما چند تا picturebox داریم که وقتی به فرم اضافه می شن خاصیت هر کدومو با یکی از اشکال چند ضلعی پر می کنیم و چون picturebox ما نمی تونه به شکل تصویر مورد نظر در بیاد و یه رنگ زمینه داره که همون backcolore ، که با قرار دادن اون رو حالت Transparen زمینه اون از بین میره ولی فقط رو فرم و زمانی که 2 تا picturebox رو هم میان اضافات اون روی تصویر قبلی میاد و حالت شیشه ای فقط در فرم عمل می کنه با چه ترفندی خاصیت Transparen روی کنترل های دیگه عمل می کنه

tondar1
یک شنبه 07 فروردین 1390, 17:16 عصر
مشکل من فقط اون زمینه هست که مثلا اگه تصویر من 2 تا مثلت و یه دایره باشه اگه بخوام اونارو کنار هم قرار بدم چون picturebox به صورت چهارضلعی هست در هر صورت اضافات داره که فقط روی فرم با تغییر به Transparen ، رنگ زمینه از بین می ره ولی روی یه کنترل از جنس خودشم که قرار می گیره اون زمینه اضافی رو اون قرار می گیره