PDA

View Full Version : تحلیل و طراحی جدول

masuodv
یک شنبه 07 فروردین 1390, 20:04 عصر
سلام.
من دارم یک کتابخونه می نویسم که توش یه سری کتاب هست که توسط هفت هشت نفر نویسنده نوشته شده.
برای همین یک جدول درست کردم برای کتاب و یک جدول هم درست کردم برای نویسنده. اگه می خواستم جدول نویسنده را حذف کنم و یه فیلد نویسنده برای کتاب میذاشتم و نام نویسندگان را توی اون فیلد مینوشتم، هفت هشت مقدارباید داخل یه فیلد نوشته میشد که این جوری برای سرچ یک نویسنده به مشکل می خوردیم و هم اینکه نام یک نویسنده در طول یک جدول ممکنه بود بارها تکرار بشه که جالب نبود و همچنین نمیشد مثلا بگیم نویسنده x چه کتابایی نوشته! درسته؟
به خاطر همین همونطور که گفتم یه جدول برای نویسنده درست کردم که اسامی نویسندگان رو توش نوشتم و حالا موندم چجوری مشخص کنم یه نویسنده چه کتابایی نوشته! میشه یکم راهنماییم کنید که چجوری باید بین دو جدول ارتباط برقرار کنم؟
ممنون

shahab2025
دوشنبه 08 فروردین 1390, 10:48 صبح
سلام
یعنی با ارتباط یک به یک نمی تونی مشکل را حل کنی یا نمی دونی چطوری ارتباط برقرار کنی ؟؟؟؟

از دیاگرام استفاده کن (در sql)
در ضمن بگو بانک اطلاعاتی ات چیه؟؟؟

محمد سلیم آبادی
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 19:24 عصر
سلام.
موندم چجوری مشخص کنم یه نویسنده چه کتابایی نوشته! میشه یکم راهنماییم کنید که چجوری باید بین دو جدول ارتباط برقرار کنم؟
ممنون
سلام،
یک جدول برای نویسندگان در نظر گرفتین که یک کلید اصلی باید داشته باشه.
یک جدول باید برای کتب در نظر گرفته بشه.
و یک جدول اتصال (Juncation Table) که شامل دو ستونه یکی کد کتاب و یکی کد نویسنده، و ترکیب این دو ستون کلید اصلی جدول سومتون رو تشکیل میده.