PDA

View Full Version : مبتدی: ادامه کتابها چه باشد ؟!!!!

shanb3h
دوشنبه 08 فروردین 1390, 00:45 صبح
با سلام !
در حال حاضر من در حال کار با کتاب "آموزش گام به گام C#.Net" نوشه عین الله جعفر نژاد قمی و رمضان عباس زاده هستم !
میخواستم بدونم برای مرحله بعد، یعنی بعد از خوندن این کتاب چه مرجعی رو معرفی می کنید؟!
ممنون

mehranmsba
دوشنبه 08 فروردین 1390, 16:43 عصر
1-تمرین
2-تمرین
3-تمرین
4- مطالعه مقالات MSDN و مفید در اینترنت
5-تعربف یک پروژه برای خودتان و ساخت آن
6-تمرین
7- مرور فروم های مختلف نظیر CsharpCorner و StackOverFlow .
8- تمرین

ehsanara
دوشنبه 08 فروردین 1390, 17:12 عصر
C# School Ebook
ضمنا به صحبت های دوستمون کار با جدیدترین نسخه ها و Update ها رو هم اضافه می کنم
+ تمرین + تمرین + انتخاب بهترین روش نه کوتاه ترین + تمرین :چشمک:

اگه فیلم های آموزش هم ببینی خوبه
مثل آموزش های AppDev

shanb3h
دوشنبه 08 فروردین 1390, 17:14 عصر
کتابی هست که به صورت تمرین باشه ؟! یعنی سئوالاتی داشته باشه و جوابهای اون هم موجود باشه !!!

ehsanara
دوشنبه 08 فروردین 1390, 17:24 عصر
سطح پیشرفتت چطور بوده؟
الان خودت رو در چه حدی میدونی؟

ehsanara
دوشنبه 08 فروردین 1390, 17:35 عصر
در کل کتابهای خود Microsoft دردرجه اول هستن
Programming Microsoft Visual C# 2005: The Language
Microsoft Visual C# .NET Step by Step

اگه فارسی هم میخوای کتاب الکترونیکی آقای هاشمیان بد نیست و کتاب الکترونیکی آقای اسلام محمد زاده (که البته من ندیدم ولی تعریفش رو شنیدم)

shanb3h
دوشنبه 08 فروردین 1390, 22:52 عصر
سطح پیشرفتت چطور بوده؟
الان خودت رو در چه حدی میدونی؟

الآن در حدی هستم که میتونم تمرینهای کتاب که در آخر هر فضل اومده رو تا 80%-90% رو حل کنم ! البته از کتاب هم کمک میگیرم !
دنبال یه کتاب هستم که تمرینات زیادی داشته باشه ! و جوابش هم موجود باشه !

r00tkit
دوشنبه 08 فروردین 1390, 23:07 عصر
این تمرین که می گید یعنی چی ؟ من کتاب فارسی نخوندم ببینم چی می گن توش ولی سعی کن از پایه مفاهیم رو متوجه بشی اگه از اول کتاب
the C# programming language رو بخونی خوبه بعد کتاب های دیگه مثل
porfessional C# 2end و کمی بعد از خوندن کتاب و مقاله های خوبی تو سایت هایی مثل ( codeproject) می تونی کتاب هایی مثل clr via csharp و C# in depth ,..... رو بخونی

در کل نمی شه کفت چی رو بخون چی رو نخون چون تازه اول کار هستش و راه زیادی رو در پیش داری با خوندن 7*8 تا کتاب به جایی نمی رسی در ضمن فقط خود سی شارپ رو نخون کد های کتاب ها رو خودت بنویسی و هر چیز هم دیدی سرچ کنی

shanb3h
دوشنبه 08 فروردین 1390, 23:16 عصر
این تمرین که می گید یعنی چی ؟ من کتاب فارسی نخوندم ببینم چی می گن توش ولی سعی کن از پایه مفاهیم رو متوجه بشی اگه از اول کتاب
the C# programming language رو بخونی خوبه بعد کتاب های دیگه مثل
porfessional C# 2end و کمی بعد از خوندن کتاب و مقاله های خوبی تو سایت هایی مثل ( codeproject) می تونی کتاب هایی مثل clr via csharp و C# in depth ,..... رو بخونی

در کل نمی شه کفت چی رو بخون چی رو نخون چون تازه اول کار هستش و راه زیادی رو در پیش داری با خوندن 7*8 تا کتاب به جایی نمی رسی در ضمن فقط خود سی شارپ رو نخون کد های کتاب ها رو خودت بنویسی و هر چیز هم دیدی سرچ کنی

خب مثلاً بحث در مورد رشته ها که تموم میشه اخر فصل 10-15 سئوال میده که فلان برنامه ای رو بنویسید که چنین کاری کنه ! خب این یه جور تمرینه که من با کدها درگیر شم. میخواستم بدونم کتابی هست که همش چنین تمرینهایی داشته باشه ؟!
خب 7*8 تا نمیخونم ، 70*80 تا میخونم البته میدونم که هیچ چیز به اندازه تمرین تاثیر نداره. ولی خب میخوام مسلط باشم با خوندن + تمرین چون واقعاً علاقه دارم.

dontspeak
دوشنبه 08 فروردین 1390, 23:32 عصر
با اجازه دوستان.
دوست عزیز اصلا قصد ندارم بگم چه کتابی بخونی یا چه کتابی نخونی. بحث من روی روش یادگیریه. باید ببینی چقدر از سی شارپ میدونی؟ یه موقع هست که می بینی سی شارپ رو در حد عمومیش بلدی. به نظر من اینجاست که باید کم کم یه شاحه از برنامه نویسی رو شروع کنی. مثلا یکی میره تو بحث امنیت، یکی هوش مصنوعی، یکی وب و ... . البته این مشکلی که الان داری مشکل منم بود و من با اینکه رشته دانشگاهیم نبود تونستم تا حدی پیش برم. مشکلی هم که داشتم مشکل مفاهیم پایه ای بود و چون رشته تحصیلیم کامپیوتر نبود با درک خیلی از موضوعات مشکل داشتم (هنوزم بعضی جاها مشکل دارم اما الان کم کم دارم خیلی مفاهیم رو بدون کمک یاد میگیرم). اینو در تایید حرف دوستمون گفتم که گفت از پایه بخون. اگه از پایه خوندی و در حد عمومی سی شارپ یاد گرفتی بتظرم طبق حرف بالای خودم، میگم برو یه بحثی رو انتخاب کن و تو اون قسمت کم کم شروع به یادگیری کن. تمرینات را هم میتونی از دوستان توی همین فروم یا مشابه این فروم بگیری. نباید دنبال یه کتاب باشی که توش جواب تمرینات رو داده باشه. باید ببینی چه کارایی کردی و از یه دوست بخوای طبق پروژه های قبلیت یه پروژه جدید در سطحی بالاتر بهت بده. و در جاهایی که به مشکل برخوردی با مطالعه و سرچ در اینترنت مشکلت رو حل کنی. و اینم بگم تا توی خوندن چیزی مثل برنامه نویسی به مشکل بر نخوری هیچ وقت به جایی نمیرسی.
امیدوارم موفق باشی

shanb3h
دوشنبه 08 فروردین 1390, 23:56 عصر
خیلی ممنونم !
میخواستم بدونم دوستان اگه بخوان یه مسیر ترسیم کنن برای یادگیری چجوری میشه ؟!
باید بعد یادگیری مفاهیم اولیه به یکی از شاخه ها وارد شم ؟! چطور ؟
دوست دارم مسیرم رو درست انتخاب کنم !

ehsanara
سه شنبه 09 فروردین 1390, 00:26 صبح
البته در تکمیل صحبت دوستمون باید بگم که یه برنامه نویس حرفه ای شاخه خاصی رو هم اگه بطور حرفه ای انتخاب میکنه درکنارش باید از بحث های دیگه هم اطلاع داشته باشه
و اگه بطور اصولی برنامه نویسی کنی و بقول معروف لم برنامه نویسی دستت باشه باید سعی کنی که خودت برای مسئله ها یه راه حلی پیدا کنی بعد ببینی چه راه های دیگه ای هم میتونی بجز اون پیدا کنی
گاهی اگه چند روز هم برای حل یه مسئله وقت بزاری ارزش پیشرفش ممکنه بیشتر از این باشه که تو اون چند روز چندتا تمرین کتابی رو حل کنی (بعضی وقتا روش های کتاب خیلی هم پیشرفته و اصولی نیستن) ضمنا این کار باعث میشه که ذهنت برا نوشتن کد باز شه
ضمنا برا پیدا کردن مسئله از همین سوالایی که اینجا تا تو سایت ها پرسیده میشه میتونی استفاده کنی

ztx4
سه شنبه 09 فروردین 1390, 00:28 صبح
علاوه بر تایید سخنان اساتید بالا بنده هم اینرو اضافه می کنم:
من فکر می کنم در برنامه نویسی بهترین روش یادگیری درگیری با مساله ی واقعی است.
یعنی بشینی پای سیستم و برای خودت مساله طرح کنی و حلش کنی . هیچ مساله ای رو بی جواب نگذاری.حتی اگر دیدی مساله ی تو با دانش فعلیت همسان نیست،اون مساله رو یک جای مطمئن یاد داشت کن تا در آینده بهش بپردازی.
2 تا حسن داره.اولا تمرینی خواهد بود بر روی مسائلی که یاد گرفتی و باعث می شه تسلت پیدا می کنی.دوما متوجه می شی که چه چیز هایی بلد نیستی و شروع می کنی به جستجو در اینترنت و پیدا کردن جواب و در نتیجه یادگیری بیشتر.

پیشنهاد می کنم اگر فکر می کنی در سی شارپ به حد قابل قبولی رسیدی برای خودت یک پروژه ی کوچیک طراحی کن و سعی کن تا آخرش انجامش بدی و اونو برای آزمایش و استفاده در اختیار اطرافیان قرار بده و ایراداش رو بر طرف کن.بعد برو سراغ یه پروژه ی بزرگ تر... این طوری علاوه بر 2 مزیت بالا،اعتماد به نفس و اشتیاق شما هم افزایش پیدا می کنه و مشاهده می کنید که قدرت بالفعل شما تبدیل شده به بلقوه.
یادمه وقتی اولین برنامه ی کاربردی رو به مشتریم تحویل دادم و اون شروع کرد به استفاده اش تا یگ هفته شارژ بودم.واقعا لذت بخشه.

راستی اگر کلاس های خوش نویسی شرکت کرده باشید می دونید که اساتید خوش نویسی تمرینی به شما می دن به اسم تمرین نظری،در تمرین نظری شما فقط باید به نوشته های اساتید بزرگ نگاه و دقت کنید.
تمرین نظری در برنامه نویسی هم خیلی مفیده.سعی کنید سورس کد های موجود در اینترنت رو با دقت بخونید،چیز های زیادی به دست میارید.مثل روش اصولی نوشتن کد ها،ترفند های جالب و... خلاصه فوت کوزه گری دستتون میاد.

shanb3h
سه شنبه 09 فروردین 1390, 00:32 صبح
پس شما کتاب خاصی رو معرفی نمیکنین ؟!
اگه منبع فازسی باشه بهتره !!

ztx4
سه شنبه 09 فروردین 1390, 00:59 صبح
کتابی که من بهتون معرفی کردم نامتناهیه.
فقط سعی کن مفاهیم پایه ای رو خوب متوجه بشی.معمولا وقتی آدما می خوان یک چیز جدید یاد بگیرن دوست دارن زود تر به مسائل کاربردی برسن و برای یادگیری مسائل پایه و مفهومی کمتر علاقه نشون می دند.

مثلا کسی که می ره آموزشگاه رانندگی،اگر براش در جلسه ی اول از نحوه ی کار موتور توضیح بدید،حوصله اش سر می ره و بهتون می گه اینها رو نمی خواد بگید،زود تر بگید چه طوری ماشین رو روشن کنم و برونم.
اما وقتی رانندگی رو خوب یاد گرفت تازه می فهمه که برای بهتر و اصولی روندن،نیاز داره بدونه ماشین چه طور کار می کنه و سعی می کنه تعمیرش رو هم یاد بگیره.

شما هم هر وقت احساس کردی به حدی رسیدی که می تونی برنامه های کوچیک کاربردی بنویسی برو سراغ مسائل Base.

کتاب هاشمی هم کتاب بدی نیست،فقط احساس می کنم یکم پراکنده گویی داره.
اگر انگلیسی می خوایی من کتاب های Apress رو پیشنهاد می کنم.
از Apress ،یه چیزایی دارم.اگر خواستید پیام خصوصی بدید تا براتون ایمیل کنم.

shanb3h
سه شنبه 09 فروردین 1390, 14:31 عصر
فکر کنم اینجوری شد دیگه : یادگیری مفاهیم پایه > تمرین > تمرین > تمرین .....
فقط من متوجه شاخه نشدم ! یعنی بعد از یادگیری باید وارد یکی از شاخه ها شم ؟! چجوری ؟!