PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ذخیره سازی اعداد اعشاری داخل یک رشته

shantia1
سه شنبه 09 فروردین 1390, 13:18 عصر
سلام

می خواستم بدونم کسی میدونه چطور میشه برنامه زیر را حل کرد لطفا کمک کنید

برنامه ای که یک رشته مانند 2.1x^20+3x^3-3.2x^2 ر بگیرد و مقدار x را هم بگیرد مقدار x را در عبارت جایگذاری کند و حاصل را نشان دهد

برنامه اصلی این بود ولی جایی که من مشکل دارم اینه که وقتی می خوام رشته را بخونم نمی دونم چطوری باید اعداد اعشاری را از اعداد صحیح تشخیص بدم

لطفا کمکم کنید حسابی گیر کردم:ناراحت:

m.soleimani
سه شنبه 09 فروردین 1390, 13:37 عصر
سلام

می خواستم بدونم کسی میدونه چطور میشه برنامه زیر را حل کرد لطفا کمک کنید

برنامه ای که یک رشته مانند 2.1x^20+3x^3-3.2x^2 ر بگیرد و مقدار x را هم بگیرد مقدار x را در عبارت جایگذاری کند و حاصل را نشان دهد

برنامه اصلی این بود ولی جایی که من مشکل دارم اینه که وقتی می خوام رشته را بخونم نمی دونم چطوری باید اعداد اعشاری را از اعداد صحیح تشخیص بدم

لطفا کمکم کنید حسابی گیر کردم:ناراحت:

توی یه حلقه به صورت شرط تست می‌کنی که اگر هنگام جلو رفتن داخل رشته با کارکتر اعداد رو به رو شدی « 0 تا 9 » به شرط این که بعد از هر تعداد از اون‌ها کاراکتر جدا کننده اعشار مورد نظرت این‌جا « . » رسید و بعد از اون هم اعدادی وجود داشت اون رو به عنوان یه عدد اعشار توی یه متغیر ذخیره کنه « از ایندکس آغاز اعداد به اضافه جدا کننده و تا آخرین ایندکس اعداد بعد از اون » امیدوارم که خیلی گنگ توضیح نداده باشم موفق باشید./

shantia1
سه شنبه 09 فروردین 1390, 14:21 عصر
خیلی ممنون از توضیحتون ولی من خیلی درست متوجه نشدم میشه یه کم بیشتر توضیح بدهید

majjjj
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 07:30 صبح
توی یه حلقه به صورت شرط تست می‌کنی که اگر هنگام جلو رفتن داخل رشته با کارکتر اعداد رو به رو شدی « 0 تا 9 » به شرط این که بعد از هر تعداد از اون‌ها کاراکتر جدا کننده اعشار مورد نظرت این‌جا « . » رسید و بعد از اون هم اعدادی وجود داشت اون رو به عنوان یه عدد اعشار توی یه متغیر ذخیره کنه « از ایندکس آغاز اعداد به اضافه جدا کننده و تا آخرین ایندکس اعداد بعد از اون » امیدوارم که خیلی گنگ توضیح نداده باشم موفق باشید./
سلام
برای جایگزاری یک رشته تو ی یک رشته دیگه میتونید اشاره گری از شروع رشته بگیرید با تابع STRSTR و بعد اون رو به تابع STRNCOPY بدید و رشته مورد نظر رو تو رشته اول جایگزاری کنید .