PDA

View Full Version : ارتباط جداول

6raya1043
دوشنبه 14 شهریور 1384, 09:29 صبح
باسلام
یک جدول داریم که شامل مشخصات فردی است مانند کدشناسائی رشته ورزشی و مشخصات سجلی جدول دوم شامل سوابق ورزشی میباشد واین دوجدول باهم ارتباط دارند کد شناسائی براساس رشته ورزشی تعیین میشود مثلا رشته a از شماره 1تا 500 وb از 500تا 1500و... –
سوال اینجاست که اگر فردی رشته ورزشی اش را تغییر دهد چگونه میتوان سوابق ورزشی رشته قبل را به رشته جدید اضافه کرد ؟
آیا میتوان به آسانی اینکارانجام شود ؟ (باتوجه به بحث ارتباط جداول یک به چند)
شما چه پیشنهاد میکنید

Navid7h
جمعه 18 شهریور 1384, 23:32 عصر
اگر دقیقتر توضیح بدین که جداول شما چطوری طراحی شده شاید مشکل تون رو بهتر بفهمم

6raya1043
شنبه 19 شهریور 1384, 12:29 عصر
توضیخ می دهم داشتن دوجدول یک و چند مشخص است، این دوجدول ازطریق کدشناسائی باهم ارتباط دارند بدیهی است با قید کدشناسائی مشخصات فردی دربالای فرم و سایر مشخصات هم در ساب فرم رویت میشود .

Heydari865
یک شنبه 20 شهریور 1384, 00:05 صبح
دوست عزیز فکر کنم جدول چند شما مشکل دارد به این صورت که باید در جدول چند دو فیلد کلید اصلی
داشته باشید یکی کد شناسایی فرد و دیگری کد شناسایی رشته ورزشی
به تصویر ضمیمه توجه کنید

Heydari865
یک شنبه 20 شهریور 1384, 00:23 صبح
باید عرض کنم که جدول Record سوابق ورزشی است که برای هر Person مشخص است و یک جدول دیگر شامل کد رشته ورزشی و نام رشته جدا از این دو باید تعریف شود (Sport) و تمامی کدهای رشته ورزشی در آن تعریف شود مطابق ضمیمه اصلاح میشود

6raya1043
یک شنبه 20 شهریور 1384, 11:48 صبح
دقیقا حرف شمادرست است
من میخواستم با تغییر کدشناسائی اطلاعات جدول چند را داشته باشم غافل از اینکه ارتباط کد شناسائی جدول یک باجدول چند از روی همین کد است و درصورت تغییر کد - کدجدول چند مغایرمی شودوخوانده نمیشود

بنظر نمیرسد راهی وجود داشته باشد برای دوجدول که از طریق کد باهم مرتبطند درصورت تغییر کد جدول یک کلیه سوابق(چند) محفوظ بماند؟
شما چه راهی پیشنهاد میکنید ؟

mohammadgij
یک شنبه 20 شهریور 1384, 17:45 عصر
خب شما یک فیلد دیگه نگر دار که هیچ وقت Update نشه و همیشه مقدارش رو از همون بار اول که داری ذخیره میکنی پر کن.
از اون به بعد یه Select بزن حله

6raya1043
سه شنبه 22 شهریور 1384, 12:07 عصر
نگرفتم
منظور شما این است که ارتباط دوجدول از طریق فیلد دیگری باشد اگر غیراین است لطفاتوضیح دهید