PDA

View Full Version : نمايش پيغام در يك sp به كاربر (ارسال پيام به سمت برنامه) و ادامه روند با توجه به انتخاب كاربر

reza_edu
سه شنبه 09 فروردین 1390, 20:02 عصر
سلام ميخواستم بدونم كه ممكن هست بشه تو يك sp زماني كه به يك شرط رسيديم به كاربر اپليكيشن كه داره با برنامه كار ميكنه يه پيغام نمايش بديم و بعد با توجه به اينكه او چه انتخابي كرده عمليات مورد نظر رو انجام بديم؟ مثلا تو اپليكيشن (VB.net) اين جوري متوجه مي شديم

if msgbox("register info?").result=ok then
شرط اول
else
شرط دوم
end if

يه همچين شكلي ميخوام باشه امكان داره؟:متفکر:

محمد سلیم آبادی
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 18:58 عصر
سلام،
اگر دنبال راه حلی برای جستجوی پویا می گردین این راهش نیست.
مثلا دست کاربر را می خواهین باز بذارین که بر اساس حالات مختلف دو پارامتر نام و نام خانوادگی جستجو کند (که تمام احتمالاتش برابر هست با نام- نام خانوادگی- نام و نام خانوادگی)، کوئریش شبیه به این میشه:

select * from table
where (name = @name or @name is null) and (family = @family or @family is null)

reza_edu
جمعه 12 فروردین 1390, 01:00 صبح
سلام نه . اما ممنون از پاسخ شما البته من اين مورد رو هم بلد نبودم و نميدونستم
(name = @name or @name is null)من متوجه اين دستور نشدم و الان هم كه دارم مينوسيم تستش نكردم ببينم چه جوري جواب ميده ميخواستم بدونم كه منظور اينه كه اگه از سمت برنامه اپليكيشن براي اين sp اين متغير ارسال نشد در نظر گرفته نشه! لطفا درمورد اين كد يكم به من توضيح دهيد با تشكر.
من روند كاري سوالم براي برنامه به اين صورت بود
1.از طرف برنامه به سمت sp يك تعداد پارامتر پاس داده ميشه
2.sp پارامتر ها رو دريافت كرده و دستورات رو اجرا ميكنه
3.به شرط كه رسيد به سمت برنامه اپليكيشن يه مقداري رو ارسال كنه و منتظر جواب باشه
4.اگر جواب مثبت بود ادامه بده و اگر هم نا به انجام دستورات خاتمه بده

يه سوال ديگه هم داشتم كه اگر جواب هم بديد ممنون ميشم من در يك قسمت از برنامه ميخوام با توجه به اينكه كدام پارامتر هاي ارسال شده از طرف برنامه اپليكيشن مقدار دارن(يعني نال نيستن) دستور "درج" و "ويرايش" صورت بگيره ، براي اين كار من ابتدا يه متغير استرينگ تعريف ميكردم تا با توجا به پارامتر ها اين رشه كه نشان دهنده كوئري مورد نظر هست تشكيل بشه و اين جوري ساخته ميشد كه براي هر پارامتر يه شرط گذاشتم كه چك ميكنه نال هست يا نه و اگر نال نبود اسم اون متغير رو به اون رشته اضافه ميكرد ميخواستم بدونم روش ديگه اي هم براي اين كار وجود داره ؟
ممنون ميشم راهنمائي كنيد.

محمد سلیم آبادی
جمعه 12 فروردین 1390, 08:17 صبح
3.به شرط كه رسيد به سمت برنامه اپليكيشن يه مقداري رو ارسال كنه و منتظر جواب باشه
4.اگر جواب مثبت بود ادامه بده و اگر هم نا به انجام دستورات خاتمه بده

راجب این موضوع نمی تونم راهنمایی کنم.

منظور اينه كه اگه از سمت برنامه اپليكيشن براي اين sp اين متغير ارسال نشد در نظر گرفته نشه! لطفا درمورد اين كد يكم به من توضيح دهيد با تشكر.

دقیقا همیطوره. یعنی اگر مقدار null برای آن پارامتر ارسال شد در شرط مورد بررسی قرار نمی گیره.
برای اطلاعات بیشتر در مورد تعریف و بکارگیری SP به این مقاله رجوع کنید:
http://www.30sharp.com/article/13/252/11/%d8%aa%da%a9%d9%86%db%8c%da%a9%db%8c-%d8%a8%d8%b3%db%8c%d8%a7%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%b3%d8%aa%d8%ac%d9%88%db%8c-%d9%be%d9%88%db%8c%d8%a7.aspx

سوال آخرتون رو متوجه نشدم. اگر سوال فقط مربوط به خود T-SQL بود و به application ارتباط نداشت بیشتر می تونستم کمک کنم.