PDA

View Full Version : مباحث تحت شبکه نمودن دیتابیس اکسس

Site Admin
سه شنبه 09 فروردین 1390, 20:10 عصر
با سلام در این تاپیک میخوام مباحث و آموزشهای شبکه نمودن فایلهای اکسس رو بگم نظرات و سئوالات خودتون رو بگید.

Site Admin
سه شنبه 09 فروردین 1390, 20:39 عصر
برای شروع یک مثال ساده از شبکه نمودن به روش مبتدی
سئوال چگونه یک فایل اکسس رو بر روی چند کامپیوتر به طور همزمان باز کنیم؟
ابتدا فایل دیتابیس را در یک فولدر در سرور (یا هر کامپیوتری که دوست داشتید فایل اصلی شما روی آن قرار بگیرد ) به اشتراک بگذارید(Share) البته با دسترسی بالا سپس روی کامپیوتر های سرویس گیرنده (Clients) ابتدا چک کنید که فولدر اشتراکی را می بینید یا نه روش چک کردن این کار به این صورت است که در منو Run آدرس ip سرور را به این شکل وارد کنید 192.168.1.1\\ البته این یک مثال است ممکن است Ip سرور شما 192.168.1.1 نباشد در هر حال اگر فولدر اشتراکی رو دیدید ارتباط شبکه شما مشکلی ندارد اگر نه موارد زیر را چک کنید.
1- رنج ip ها مثل هم باشد (مثلا اگر سرور 192.168.1.1 است کلاینتها باید 192.168.1.200 باشد به جای عدد 200 میتوان از 1 تا 255 قرار داد.
2-فایر وال (دیواره آتش )سیستم سرور باید خاموش باشد.
3-در سرور یک یوزر با دسترسی ادمین و رمز داشته باشید.
4- واسه راحتی اتصال یوزر administrator تمامی سیستم ها دارای یک رمز عبور یکسان باشد.
5-workgroup تمامی سیستم ها رو هم نام قرار دهید (جهت این کار روی mycomput کلیک راست peropertis و بقیه مراحل رو انتجام دهید.
حال فرض بر این است که ارتباط شبکه شما به سیستم سرور وصل شده و شما فولدر اشتراکی رو میبینید حالا روی دستکتاپ کلیک راست زده گزینه new و بعد shortcut رو انتخاب کرده و آدرس فایل اجرایی اکسس رو انتخاب میکنیم به طور مثال
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\MSACCESS.EXE
بعد در انتهای آدرس بالا آدرس فایل اشتراک گذاشته شده در شبکه رو وارد میکنیم
به طور مثال ip سرور من 192.168.1.1 است و فایل دیتابیس test.mdb است و در فولدری با نام example ذخیره شده آدرس شورکات به شکل زیر میشود.

"\\192.168.1.1\example\test.mdb"
میشود
در نهایت آدرس کل شورتکات میشود

"C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\MSACCESS.EXE" "\\192.168.1.1\example\test.mdb"

Site Admin
سه شنبه 09 فروردین 1390, 20:45 عصر
سئوال دوم آیا در بانک اکسس میتوان کاربر تعریف نمود و هر کابر دسترسی های مختلفی داشته باشد و بتوان از طریق شبکه کابران به سیستم متصل شوند و مدیر سیستم کاربران را کنترل کنید ( البته این روش بدون کد نویسی باشد و از طریق خود اکسس این کار انجام شود)؟
بله از طریق ساخت فایل mdw این کار امکانپذیر است
در چند روز آینده این آموزش را تقدیم میکنم.

Site Admin
سه شنبه 09 فروردین 1390, 21:00 عصر
سئوال سوم :آیا کلاینتهای یا سرویس گیرنده گان در شبکه میتوانند ساعت و تاریخ سرور را مشاهده کنند و از آن استفاده کنند؟بله

Site Admin
سه شنبه 09 فروردین 1390, 21:02 عصر
سئوال 4 آیا فایل دیتابیس اکسس با فرمهای ساخته شده در آن میتواند بر روی اینترنت اجرا شوند نمونه این کار و طرز آپلود روی هاست اینترنت را توضیح دهید؟

Site Admin
سه شنبه 09 فروردین 1390, 21:04 عصر
سئوال 5 -آیا میشود جداول در فایلی روی اینترنت باشه و فرمها روی کامپیوتر کپی شده و به جداول اینترنتی اتصال پیدا کند؟

Site Admin
سه شنبه 09 فروردین 1390, 21:05 عصر
سوال 6- مشکلات درج و ویرایش همزمانی در جداول تحت شبکه را توضیح دهید؟

azadich
دوشنبه 01 اسفند 1390, 14:02 عصر
آدرس سروروم از کجا به دست بیارم کامپیوتر خودم به عنوان سرورهست

Saeid_ji
سه شنبه 02 اسفند 1390, 00:06 صبح
سئوال دوم آیا در بانک اکسس میتوان کاربر تعریف نمود و هر کابر دسترسی های مختلفی داشته باشد و بتوان از طریق شبکه کابران به سیستم متصل شوند و مدیر سیستم کاربران را کنترل کنید ( البته این روش بدون کد نویسی باشد و از طریق خود اکسس این کار انجام شود)؟

بی صبرانه منتظرم.:تشویق:

mostafanet
جمعه 09 خرداد 1393, 13:20 عصر
آقای Site Admin (http://barnamenevis.org/member.php?134721-Site-Admin) چرا ادامه نمیدی منتظریم.من که این تاپیک رو دیدم ذوق کردم:تشویق::بوس::قهقهه:

as222222
دوشنبه 12 خرداد 1393, 11:27 صبح
جواب سوال 5 اگه داد بشه ممنون مچکر میشیم چون واقعا کارای داره.