PDA

View Full Version : سوال: نحوه راه اندازی محیطی مناسب برای شروع کار با PHP

oliya24
چهارشنبه 10 فروردین 1390, 00:08 صبح
سلام دوستان من نمیدانم که باید از کدام نرم افزار استفاده کنم اگر میشه کمکم کنید که یه نرم افزار رو بتونم نصب و شروع کار کنم

king-net
چهارشنبه 10 فروردین 1390, 11:16 صبح
برای نوشتن کدهای php می تونید از notpad هم استفاده کنید اما من پیشنهاد می کنم از notpad++ استفاده کنید اگه هم برنامه برای اجرای کدهاتون تو php می خواید از xampp استفاده کنید.

javadt
چهارشنبه 10 فروردین 1390, 11:36 صبح
نرم افزار php designer7 هم نرم افزار خوبیه

binyaft
چهارشنبه 10 فروردین 1390, 12:52 عصر
برای شروع از notepad2 استفاده کن ، خیلی حال میده :لبخند:
من هنوز ازش استفاده میکنم ....
http://www.flos-freeware.ch/notepad2.html

mtchabok
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 14:07 عصر
عزیزان notepad و notepad++ و ... چیه ... اینا زمانی خوبه که دسترسی به یه ویرایشگر درست و حسابی نداریم . بهترین ویرایشگر برای کدهای php دریم ویور cs5 هس که من خودم خیلی باهاش حال میکنم .
اگه هم با فریم ورک zend کار میکنید از zend studio استفاده کنید که معرکه هس .
اگه دسترسی به هیچ نرم افزار تجاری ندارید برید همون notepad++ رو نصب کنید و باهاش کار کنید . :چشمک:

sargardoon
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 15:35 عصر
عزیزان notepad و notepad++ و ... چیه ... اینا زمانی خوبه که دسترسی به یه ویرایشگر درست و حسابی نداریم . بهترین ویرایشگر برای کدهای php دریم ویور cs5 هس که من خودم خیلی باهاش حال میکنم .
اگه هم با فریم ورک zend کار میکنید از zend studio استفاده کنید که معرکه هس .
اگه دسترسی به هیچ نرم افزار تجاری ندارید برید همون notepad++ رو نصب کنید و باهاش کار کنید . :چشمک:
تایید میشه، ولی من چون در PHP تازه کارم سعی میکنم از Notepad++ استفاده کنم که بتونم خودم کدها رو تایپ کنم بدون داشتن راهنما.

پلاگینی PHP برای NotePad++ وجود داره که مثل DreamWeaver با تایپ $_ لیستی از توابع بده؟؟؟

king-net
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 15:52 عصر
Ctrl + Space
رو بزنی توابع موجود رو میاره

sargardoon
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 16:51 عصر
Ctrl + Space
رو بزنی توابع موجود رو میاره

این رو میدونم ولی می خوام مثل دیم ویوور باشه

Mr.Moghadam
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 21:49 عصر
تایید میشه، ولی من چون در PHP تازه کارم سعی میکنم از Notepad++ استفاده کنم که بتونم خودم کدها رو تایپ کنم بدون داشتن راهنما.

پلاگینی PHP برای NotePad++ وجود داره که مثل DreamWeaver با تایپ $_ لیستی از توابع بده؟؟؟

میتونی از نرم افزار Zend Studio استفاده کنی.
با زدن یک حرف لیستی از دستورات php برات باز میشه. تو مایهه های vs.net ولی نه به اون قدرت

Dead Space
جمعه 12 فروردین 1390, 10:59 صبح
از PHPNusphere یا برنامه Netbeans استفاده کن اولی پولی هستش که کرکش هم زیاد هست دومی کاملا رایگان امکاناتشون هم عالیه

webpower
شنبه 13 فروردین 1390, 17:25 عصر
نرم افزار php designer7 هم نرم افزار خوبیه
آره نرم افزار خوبیه برای شبیه سازیش هم من از easy php استفاده میکنم ولی فکر کنم xampp بهتره

sargardoon
یک شنبه 14 فروردین 1390, 10:41 صبح
برای استفاده بهتر از Notepad++ میتوانید چند کار رو انجام بدهید.
1. اضافه کردن Plug-ins:
برای اضافه کردن پلاگین های مختلف میتوانید به منوی Plugins> Plugin Manager > Show Plugin Manager رفته و هر پلاگینی که دوست دارید را نصب کنید و یا پلاگین های نصب شده را مدیریت کنید.
کاربردهای چند پلاگین:
TagsView: این پلاگین تمامی تگها و توابع به کار رفته در پروژه شما را نمایش میده
Explorer: اکسپلورر برای فایلها (همانند ویندوز اکسپلورر)
Compare: برای ازریابی دو فایل (فایلهای تکراری) که شبیه بهم میباشند
و ... بیشتر

2. کامل کردن تگ های HTML, XHTML, XML:
برای راحتی کار و جلوگیری از خطا میتوانید با فعال کردن گزینه TextFX > TextFX Setting > Autoclose XHTML/XML <Tag> تگهای را ببندید.

3. بستن {[( به صورت خودکار:
همانند مرحله دوم با فعال کردن گزینه autoclose {]) میتوانید از این گزینه استفاده کنید.

4. اگر حوصله تایپ کردن تگهای اصلی XHTML را ندارید میتوانید با رفتن به منوی TextFX > TextFX HTML Tidy > Tidy Convet to XHTML فایل را تبدیل به فایل XHTML کنید. برای مثال کد زیر را مینویسید

<form action='' method='post'>
<input type='text' name='name' />
</form>بعد از رفتن به منوی که گفتم به صورت زیر در میاد

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<title></title>
</head>
<body>
<form action='' method='post'>
<input type='text' name='name' />
</form>
</body>
</html>
یکی دیگر از تکنیکها در Notepad++ میتوانید با فشردن کلیدهای ctrl+d کپی از لاین کد را بگیرید. برای مثلا

<input type='text' name='name' />با رفتن به این خط و فشردن کلیدهای ctrl+d به تعداد فشردن کلیدها، این خط را کپی میکند و کمتر وقت شما را میگیره.

و تکنیک آخری که یاد گرفتم برای باز کردن فایل جدید میباشد که با double click بروی قسمتهای خالی که تب ها را نشان میده و یا کناره های کادر فایل میتوانید فایل جدید باز کنید.

اگر شما هم تکنیک و یا امکاناتی برای آن سراغ دارید لطفا این بنویسید.

hamed-php
یک شنبه 14 فروردین 1390, 17:13 عصر
سلام

آیا نرم افزاری وجود دارد که subfolder رو بهش بدیم و تمام فایلهای درونش شامل php ، html ، css و ... رو باز کنه؟
یعنی نخواهیم تک تک فولدرها رو باز کنیم؟

mtchabok
دوشنبه 15 فروردین 1390, 13:34 عصر
منظورت از باز کنه چی هس ؟
اگه منظورت اینه که فقط لیستش رو نمایش بده : اکثر نرم افزارها این قابلیت رو دارن .
ولی اگه منظورت اینه که همشونو برای ویرایش کردن باز کنه که فک نکنم یه چنین نرم افزاری باشه ولی شاید بتونید با ماکرو در نرم افزارهایی مثل notepad++ اینکار رو بکنید ...

hamed-php
دوشنبه 15 فروردین 1390, 17:12 عصر
ولی اگه منظورت اینه که همشونو برای ویرایش کردن باز کنه که فک نکنم یه چنین نرم افزاری باشه ولی شاید بتونید با ماکرو در نرم افزارهایی مثل notepad++ اینکار رو بکنید ...

بلی - برای ویرایش همه فایلهای درون یک فولدر

البته ماکرو چنین قابلیتی نداشت یا شایدم من متوجه نشدم چگونه میباشد!

برای باز کردن فایلهای یک پوشه که خودش شامل چندین پوشه داخلی است کلی زمان از بین میرود!! شاید بشود راه مناسبی یافت

mtchabok
سه شنبه 16 فروردین 1390, 09:39 صبح
شما میتونی خودت یه نرم افزار بنویسی که توسط یه ادیتور مثل notepad++ بالا بیاره ...
یعنی اینکه آدرس تمامی فایلهای موجود در فایل گرفته شده رو بگیره و دونه دونه به نرم افزار ویرایشگر بده ...
در غیر اینصورت من نرم افزاری نمیشناسم که اینکار رو بکنه .

afee1990
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 16:59 عصر
به نظر من کاملترین نرم افزار IDE و Editor برای زبان php بدین ترتیبه:
- netbeans
- eclipse
- phpdesigner
- rapidphp
- notepad++

این لیست از نظر امکانات و کامل بودن هستند و رایگان بودن . البته گزینه سوم و چهارم پولی هستن .
تو تمام اینها می تونی از فولدر موجود پروژه ای تعریف کنی و همزمان می تونی تمام فایل هاتو لود کنی
notepad++ به خاطر سرعت فوق العاده اش خیلی به درد می خوره