PDA

View Full Version : سوال: ارتباط با فایل SQL بهتره یا با SQLserver

NiMble_m
چهارشنبه 10 فروردین 1390, 11:16 صبح
سلام:گریه:
من یه برنامه نوشتم که به SQL وصل میشه
از اساتید این سوالو داشتم که برنامه من به طور مستقیم به فایل SQL وصل بشه بهتره یا اینکه واسه کاربرم Sqlserver نصب کنم
کدومشون سرعتشون بیشتره؟ و کمتر خطا میده؟

ztx4
چهارشنبه 10 فروردین 1390, 12:49 عصر
فرقی نمی کنه در هر کدوم از این دو حالت شما باید برای کاربرتون SQLServer را نصب کنید.

ahrimaneahurai
چهارشنبه 10 فروردین 1390, 12:59 عصر
شاید دوستمون منظورشون از فایل sqlexpress باشه.

pvza85
چهارشنبه 10 فروردین 1390, 17:13 عصر
SQL یعنی چی؟ MySQL یا همون SQL Express؟

NiMble_m
یک شنبه 14 فروردین 1390, 11:50 صبح
سلام دوستان
ممنون که جواب دادید
منظور من اینه که توی کدنویسی، برنامه با فایل کار کنه یا اینکه با سرور؟
SqlConnection واسه کار کردن دو حالت داره
۱- همونطور که دوستمون گفت SQlExpress که برنامه میگرده سرور رو پیدا میکنه و پایگاه داده های اونو نشون میده
۲- ارتباط با با فایل sql با پسوند MDF که VS ادرس فایلو میگیره و جدول هاشو نشون میده

حالا بین این دو حالت کدومش بهتره و سرعت بهتری داره و کار کردن باهاش کمتر خطا میده
ممنون میشم جواب بدید

Directx
یک شنبه 14 فروردین 1390, 12:04 عصر
دوست عزیز مثل اینکه شما آشنایی کمی درباره ی sql server دارید ای کاش قبل از کار کردن با sql server خوب مطالعه می فرمودید و مفاهیم و ورژن های مختلف و ویژگی هاشون خوب رو می شناختین در هر صورت این توضیحو می تونم بدم که هر فایل SQL sever چه express یا enterprice یا هر ورژن دیگه برای مدیریت داده ای و بانکهاش( همون فایل های MDF) نیاز به نصب یه انجین sql server دارند و شما هر فایلی رو دارید باید attach کنید به server تون (کامپیوتر مقصد تو application و سرور وب برای برنامه های وب) و هر کدوم از این ورژن ها ویژگی های خاص خودشون رو دارند البته برای شما کار با sql sever compact و کار با ویزادها فکر کنم بد نباشه

r00tkit
یک شنبه 14 فروردین 1390, 13:38 عصر
صحبت های اقای Directx (http://barnamenevis.org/member.php?182632-Directx) کاملا درست ولی یه نکته با sql sever compact می تونید بدون نصب برنامه ای و فقط با جاسازی چند dll در کنار برنامه از فایل دستابیس SDF استفاده کنید مثل sqlite , .....