PDA

View Full Version : سوال: خطا در Insert

Smoke_1110
چهارشنبه 10 فروردین 1390, 23:24 عصر
سلام دوستان
من هر وقت می خوام اطلاعاتی رو Insert کنم با این خطا مواجه میشم البته برنامه در کد نویسی ایراد نداره ولی وقتی برنامه رو اجرا می کنم و می خوام اطلاعات رو ذخیره کنم برنامه به محیط کد نویسی میره و روی خط دستور Insert رو زرد می کنه و این پیغام رو میده:

Input string was not in a correct format.
کجا باید این ایراد رو بر طرف کنم؟

ricky22
چهارشنبه 10 فروردین 1390, 23:53 عصر
سلام.
دوست عزیز چطوری توقع داری دوستان بدون دیدن کد شما مشکل را پیدا کنند؟
فراموش نکنید فهم سوال بخشی از جواب هست.
لطفا کد خود را قرار بدید و بگید کدام خط خطا می دهد.

shadi khanum
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 00:03 صبح
احتمالا نوع ستون دیتابیست با نوع داده ای که میخوای توش بریزی همخوانی نداره. کدتون رو بذارید تا بشه دقیقتر گفت

navidkhalilian
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 01:36 صبح
سلام دوست من.یا نوع داده هایی که داری insert می کنی با نوع فیلد ها هم خوانی نداره یا داری توی فیلد Not null value مقدار null درج می کنی یا اینکه یجای دستور sql خطای منطقی داره مثلا یک " اضافه گزاشته باشی.

Smoke_1110
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 15:28 عصر
دوست عزیز کد خاصی نیست همون Insert هست چون من Query رو در sql نوشتم و بشکل ویزارد کار کردم مقابل آداپتور هم دستور Insert رو نوشتم و اشیا روبه فیلدها نسبت دادم همین . در ضمن برنامه من ارور نداره راحت اجرا میشه ولی نمی دونم چه جوری باید دستور Add رو اضافه کنم که یک رکورد خالی ایجاد کنه تا بتونم مقدار بهش بدم

mostafa_golden
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 15:51 عصر
سلام دوستان
من هر وقت می خوام اطلاعاتی رو Insert کنم با این خطا مواجه میشم البته برنامه در کد نویسی ایراد نداره ولی وقتی برنامه رو اجرا می کنم و می خوام اطلاعات رو ذخیره کنم برنامه به محیط کد نویسی میره و روی خط دستور Insert رو زرد می کنه و این پیغام رو میده:

Input string was not in a correct format.
کجا باید این ایراد رو بر طرف کنم؟

سلام

شما از نوع داده ای استفاده میکنید که با آن ستون از دیتا بیس یکسان نیست . با این کد میتوانید نوع داده خود را تغییر دهید . و بعد داده را به دیتا بیس بفرستید.

textBox3.Text = Convert.ToString(crt);

shadi khanum
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 16:54 عصر
دوست عزیز کد خاصی نیست همون Insert هست چون من Query رو در sql نوشتم و بشکل ویزارد کار کردم مقابل آداپتور هم دستور Insert رو نوشتم و اشیا روبه فیلدها نسبت دادم همین . در ضمن برنامه من ارور نداره راحت اجرا میشه ولی نمی دونم چه جوری باید دستور Add رو اضافه کنم که یک رکورد خالی ایجاد کنه تا بتونم مقدار بهش بدم
کجا میخوای رکورد خالی ایجاد کنی؟

Smoke_1110
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 17:07 عصر
کجا میخوای رکورد خالی ایجاد کنی؟
شی Navagitor هست که دکمه آد داره می خوام یه دکمه اضافه کنم که اون خاصیت رو داشته باشه یعنی کد آد کردن ، یک رکورد خالی یعنی null

shadi khanum
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 17:26 عصر
من درست متوجه نمیشم که مشکل یا سوالتون چیه؟ اگه کد جایی که error میده رو بذارین خیلی بهتر .
به گریدتون چی بایند کردین؟ اگه bindingsource واسه Add کردن یه row میتونی از bs.AddNew() استفاده کنی. اگه datatable به گرید بایند کردی یه datarow باید از دیتاتیبلت new کنی و بعد از مقدار دهی با datatable.rows.add(dr) اون row رو Add کنی