PDA

View Full Version : سوال: لینک کردن فایل css به یک صفحه

mehrdad85
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 02:47 صبح
سلام
دوستان من داخل پروژم یک فایلcss دارم حالا میخام اونو به یک صفحه لینک بدم
لازم به تذکر است که در طراحی صفحه از masterpage استفاده شده است .
لینک را کجای صفحه باید اضافه کنم؟آخه صفحه ای که از masterpage استفاده میکنه که دیگه تگ head نداره

مرسی

mehdin69
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 03:02 صبح
همون بالای تگ Title اضافه کن

mehrdad85
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 03:07 صبح
سلام
دوست عزیز من از یک masterpage برای طراحی صفحه استفاده کردم
داخل همچین صفحه ای که دیگه تگ title وجود نداره
یک همچین شرایطیه

<%@ Page Title="" Language="C#" MasterPageFile="~/MMP.Master" AutoEventWireup="true" CodeBehind="Default.aspx.cs" Inherits="com.Default" %>
<asp:Content ID="Content1" ContentPlaceHolderID="head" runat="server">
</asp:Content>

<asp:Content ID="Content3" ContentPlaceHolderID="ContentPlaceHolder1" runat="server">
<p>
default page!!!!</p>
</asp:Content>

mehrdad85
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 03:34 صبح
یعنی هیچ کس داخل صفحهاتی که با masterpage میشازه از css استفاده نمیکنه؟

تورو خدا کمکم کنید
تا حالا کسی با این مشکل مواجه نشده؟

mehdin69
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 03:41 صبح
بستگی به اینکه CSS ای که می خواین استفاده کنین چکاری می خواد انجام میشه با یه کد اون CSS رو اورد و در بعضی موارد که دیگه خیلی زیاد میشه تغییرات میان یه کپی از فایل Masterpage اولی رو توی همون پروژه ایجاد می کنن با CSS جدید
مثلاً اگه بخوایم فقط تغییرات جزئی مثل چپ چین و یا راست چین سایت رو عوض کنیم (برای سایتهای 2 زبانه فارسی و انگلیسی) از کد زیر استفاده می کنیم.
توی Head در Master page به CSS یه ID می دیم
مثل زیر

<head runat="server"> <link href="Theme/RTL/Theme1/StyleSheet.css" rel="stylesheet" type="text/css" runat="server" id="MyCss" /> </head>
و بعد توی pageload صفحه ای که می خوایم Css ای که ساختیم رو صدا می زنیم

protected void Page_Load(object sender, EventArgs e) { MyCss.Href = "Theme/" + GetGlobalResourceObject("resource", "SiteDir") + "/Theme1/StyleSheet.css"; }

mehrdad85
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 03:50 صبح
نه دوست عزیز
نمیدونم من منظور شما را درست متوجه نشدم یا اینکه شما منظور منو
ولی بذارید من یکم شفاف سازی بکنم در مورد مشکلم
من یک صفحه masterpage ساختم و یک فایل css به اون ارجاع دادم
بعد یک صفحه دیگه ساختم و masterpage را که ساخته بودم برای صفحه جدید انتخاب کردم

حالا میخام داخل contenetplaceholder صفحه یک سری دیگه کنترل بذارم و از طریق یک فایل css جدا اونارو داخل صفحه تنظیم کنم

این کل مشکلی هستش که خیلی واسم مهمه و واقعا هم گیرشم
چون مابقی کارهام وابسته به حل این مشکله
دوست عزیز اگه این مشکلمو حل کنی کمک خیلی خیلی بزرگی بهم کردی

ممنون

mehdin69
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 04:20 صبح
بفرمایید
اینک کدش
توی هر صفحه ای که می خواین CSS فرق داشته باشه اینو بنویسین و مسر CSS اتون رو بهش بدید

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Web;
using System.Web.UI;
using System.Web.UI.WebControls;
using System.Web.UI.WebControls.WebParts;
using System.Web.UI.HtmlControls;
public partial class _Default : System.Web.UI.Page
{
protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
HtmlLink link1 = new HtmlLink();

link1.Attributes.Add("type", "text/css");

link1.Attributes.Add("rel", "stylesheet");

link1.Attributes.Add("href", "Styles/Site.css");

Page.Header.Controls.Add(link1);

}
}

hlikehamed
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 09:29 صبح
سلام
ساده ترین راه اینه فایل های css رو به Maste page اضافه کنید نه به اون صفحه خاص. (داخل masterpage وارد حالت design بشید و فایل css رو بکشید داخل masterpage .)
بعد از اینکه اجرا بگیری میبینی که تمام استایل ها اعمال میشه.

راه حل های بهینه تر رو هم دوستان مطرح کردن.

موفق باشید

alonemm
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 10:36 صبح
باسلام:
اگر در همه صفحاتی که از مسترپیج استفاده میکنند به این فایل CSS نیاز دارید داخل مستر پیج اضافه کنید.
و اگر در صفحات خاصی فقط استفاده میکنید از روش های بالا استفاده کنید.

mehrdad85
یک شنبه 14 فروردین 1390, 08:49 صبح
بفرمایید
اینک کدش
توی هر صفحه ای که می خواین CSS فرق داشته باشه اینو بنویسین و مسر CSS اتون رو بهش بدید

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Web;
using System.Web.UI;
using System.Web.UI.WebControls.WebParts;
using System.Web.UI.HtmlControls;
public partial class _Default : System.Web.UI.Page
{
protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
HtmlLink link1 = new HtmlLink();

link1.Attributes.Add("type", "text/css");

link1.Attributes.Add("rel", "stylesheet");

link1.Attributes.Add("href", "Styles/Site.css");

Page.Header.Controls.Add(link1);

}
}

سلام
دوست عزیز بابت راهنماییت واقعا ممنونم
فقط یک سوال و اون این که داخل کدی که زحمت کشدی کافیه مسیر را به جای href قرار بدم و اسم فایل همک تغییر بدم درسته؟

میلاد قاضی پور
یک شنبه 14 فروردین 1390, 11:30 صبح
شما نیازی به اضافه کردن فایل سی اس اس به صفحه ی تحت مستر پیج ندارید . اگه به خود مستر پیج اضاقه کنید کلاسهای فایل سی اس اس در صفحات دیگر هم قابل دسترس هستند .
البته میتونید از تگ استایل درون فایلهاتون استفاده کنید .

mehrdad85
یک شنبه 14 فروردین 1390, 11:46 صبح
سلام
دوست عزیز من تمام تلاشم این بود که از style داخل aspx استفاده نکنم
یعنی در حالت کلی مشکلی پیش نمیاد و از نظر برنامه نویسی و طراحی کار استاندارد و اصولی هستش؟

مرسی

میلاد قاضی پور
دوشنبه 15 فروردین 1390, 13:07 عصر
اگه کدهایی که داخل تگ استایل مینویسید فقط در همان صفحه استفاده میشوند و در صفحات بعدی استفاده ای ندارند در این حد اشکال ندارد . اما اگر قرار باشد که تمام کدهای نوشته شده در تگ استایل یکبار دیگر در سایر صفحات کپی شوند اینکار تأیید نمی شود و اشکال دارد .
پیشنهاد من درج فایل سی اس اس به مستر ، یا درج تگ استایل در مستر است .موفق می شوید انشالله .

amirchermahini
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 19:25 عصر
سلام و عرض ادب وارادت حضور اساتید بزرگوار
و تشکر بخاطر ایم مجموعه ارزشمند پاسخگویی
من چندسالی هست با html , css آشنا هستم و برای دل خودم گاها تمرین میکنم اما این روزها زیاد در مورد طراحی سایت با asp.net میشنوم اما جایی پاسخگوی سوالاتم نبودن تا امروز با سرچی که زدم به این تالار هدایت شدم و امیدوارم جواب سوالاتم رو پیدا کنم و اساتید بزرگوار راهنمایی کنن
سوال :
1- ایا میشه یه قالب وب سایت رو کامل با استفاده از زبان asp.net نوشت و طراحی کرد یا اینکه برای طراحی قالب با asp.net باز هم به زبانهای html ,css نیازه ؟
2- آیا میشه با این زبان قالب یه وب سایت برای نوشتن وبلاگ و مقاله طراحی کرد به شکلی که پویا باشه و کاربران هم بتونن نظرات خودشون رو در جواب مقالات نوشته شده ارائه کنن و بطور کلی یه وب سایت کاملا پویا بشه ؟
3- اگر جواب دو سوال اولی مثبته و این امکان در طراحی با این زبان (asp.net) وجود داره صورت امکان یه منبع خوب برای طراحی قالب سایت که در اون بصورت کامل یه صفحه طراحی شده باشه (مثلا از هدر و منوها و کانتینر وسط صفحه وفوتر ) و بطور کلی یه قالب باشه حتی قالبی که ظاهر ساده و مقدماتی داشته باشه معرفی کنین
واقعا ممنون میشم در این زمینه حقیر خودتون رو راهنمایی کنین
با تشکر وارزوی توفیق برای تمامی اساتید محترم که برای پیشرفت علم و دانش این سرزمین تلاش میکنن

okpnz1
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 19:42 عصر
سلام به نظر من css خیلی کمک میکنه به گرافیک سایت پس برای بالا بردن گرافیک css لازمه و علاوه بر اونها ajax و ... هم لازمه
برای سوال دوم هم جواب مثبته و کاملا میتونی سایتی که طراحی میکنی پویا باشه
ببینید در این سایت و سایت های مشابه نمونه کد های خیلی جالبی وجود داره واسه کمک گرفتن و یاد گرفتن به نظر من از فیلم آموزشی استاد کیانیان شرو کن

amirchermahini
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 20:58 عصر
با سلام
ممنون از پاسخ شما
پس من اگر از امروز وقت بزارم واموزش ویادگیری این زبان رو شروع کنم (asp.net) به نظر و علم شما میتونم باهاش یه وب سایت کاملا پویا طراحی کنم البته با اون تجربه ای که از html , css دارم
ولی بیشتر وبه شخصه با این همه تبلیغ وتعریفی که از این زبان میشنوم دوست دارم سایتی طراحی کنم که قالب وپوسته اش با این زبان نوشته شده باشه نه با زبنهای html , ,css
من به نام خدا و توکل به رحمت لا یتنهاییش و بسته به فرمایش و راهنمایی که شما که فرمودین با این زبان میشه یه وب سایت کامل و بدون نیاز به زبانهای html , ,css طراحی کرد انشاءالله از همین لحظه فراگیری این زبان رو شروع میکنم و برای شروع باز به فرمایش شما سراغ اموزش های استاد کیانیان میرم
واقعا ممنون از راهنمایی شما ولی اگر مطالب کلی دیگه ای در مورد این زبان میدونین ممنون میشم راهنمایی کنین
موفق وپیروز باشید
با تشکر

okpnz1
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 22:56 عصر
من نگفتم بدون css میشه ها گفتم css لازمه

arina123
دوشنبه 19 اسفند 1392, 17:48 عصر
من از یک فایل css برای masterpage استفاده کردم اما این css فقط روی یکی از فایل هایی که از masterpage استفاده می کنن اعمال میشه ! مشکل چی میتونه باشه ؟؟