PDA

View Full Version : قرار دادن دیتابیس برنامه در اینترنت

Navid Asadi
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 13:57 عصر
سلام دوستان
من برای یه برنامه میخوام یه دیتابیس رو تو اینترنت بزارم تو هاست خودم...
بعد چند نسخه از نرم افزار دست چند نفر هستش که همشون از همون استفاده میکنن،
حالا نحوه اتصال به دیتابیس باید چه جوری باشه؟

khoshbakhti
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 17:41 عصر
سلام دوستان
من برای یه برنامه میخوام یه دیتابیس رو تو اینترنت بزارم تو هاست خودم...
بعد چند نسخه از نرم افزار دست چند نفر هستش که همشون از همون استفاده میکنن،
حالا نحوه اتصال به دیتابیس باید چه جوری باشه؟

سلام

لطفا قبل از ایجاد تاپیک در سایت جستجو کنید

عبارت زیر را در موتورجستجوی سایت سرچ کنید تا بجوابتون برسید:

" نحوه اتصال به دیتابیس در هاست "

موفق باشید

alimanam
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 18:06 عصر
با سلام

نوع بانک ؟ اگه MySql ya Access ya MS SQL باشه که خیلی راحت میشه این کار رو انجام داد .

مثال برای Mysql :

Server=YourHostAddress;Uid=Username;Pwd=Password;D atabase=DatabaseName;Character Set=utf8;

مثال برای Access :

Provider=MS Remote;Remote Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Remote Server=http://server.adress.com;Data Source=d:\myPath\myDatabase.mdb;

مثال برای MS SQL :

Server=myServerAddress;Database=myDataBase;User ID=myUsername;Password=myPassword;Trusted_Connecti on=False;

برای اطلاعات بیشتر و مثال های دیگر ( اگه نوع بانک چیز دیگه ایی بود ) به این لینک (http://www.connectionstrings.com)سری بزن .

موفق باشید ./

reza_edu
جمعه 12 فروردین 1390, 19:08 عصر
سلام حالا كه اين سوال مطرح شد مي خواستم تا سوال خودم رو كه به اين سوال هم مربوط هست در همين جا مطرح كنم .

سوال اول : اگه پايگاه داده بصورت توضيع شده باشه اين كانكشن تغيير خواهد كرد؟ مثلا برنامه از سه ديتابيس استفاده ميكنه كه روي سه سرور جدا از هم قرار گرفته. حالا اين اتصال چه جوري بايد تنظيم بشه!

سوال دوم: تا اونجا كه من خوندم ميگن امن ترين روش اينهكه ديتابيس روي سروري نباشه كه به اينترنت بصورت مستقيم وصل هست و بهتر اونكه روي يك سرور ديگه نصب بشه.

ميخواستم بدونم كه آيا اين كانكشن تو موارد بالا تغيير ميكنه يا نه واگه اينتور هست مكانيزم اون به چه صورت هست؟

قابل توجه اينكه من هنوز خودم به اين موارد احتياجي پيدا نكردم و مطالعه جدي رو اين موارد نداشتم اما به دليل اينكه اين موضوع مثل شتري هست كه مكنه در خونه هربرنامه نويس بخوابه گفتم اينجا طرح كنم تا بعدا راحت تر و با آگاهي بيشتر به اين موضوع بپردازم باتشكر.

Navid Asadi
دوشنبه 15 فروردین 1390, 23:11 عصر
دوستان یک سوال دیگه!
آیا با این کار اگه دو نفر به صورت همزمان ازش استفاده کنن مشکل پیش نمیاد؟

Navid Asadi
دوشنبه 29 فروردین 1390, 23:51 عصر
سلام
من یه دیتا بیس تو هاست رایگان پرشین گیگ آپ کردم با دستور زیر بهش وصل شدم اما وقتی خواست جدول رو تو دیتاست بریزه ارور Unexpected error. (0x800700e8) رو داد.
ایراد کجاست چیکار کنم؟
Dim ConStr As String = "Provider=MS Remote;Remote Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Remote Server=http://navidasadi.persiangig.com;Data Source=d:/mysoft/Database.mdb;"
cn = New OleDbConnection(ConStr)
cn.Open()
da = New OleDbDataAdapter("SELECT * FROM Table1", cn)
ds.Clear()
da.Fill(ds, "Table1")
DataGridView1.DataSource = ds.Tables("Table1")

Navid Asadi
دوشنبه 29 فروردین 1390, 23:53 عصر
این هم یه نرم افزار که دوستان بتونن راحت تر بررسی کنن
دکمه connect in Internet رو که بزنین به اون دیتابیس وصل میشه

Navid Asadi
دوشنبه 29 فروردین 1390, 23:59 عصر
نرم افزار رو یادم رفت

alimanam
سه شنبه 30 فروردین 1390, 23:39 عصر
دوست عزیز من تا حالا با دیتابیس اکسز که رو هاست باشه کار نکردم ( چون سایت های خیلی کمی رو دیدم که همچین سرویسی رو به کاربر بده , ( به صرف اینکه سایتی بهتون فضای هاست بده که نمیشه بانک رو , روی هاست برد !!! )) شما بهتره برای این کار دیتابیس خودتون رو به mysql یا MS SQL تغییر بدین که سایتهای زیادی واسه این کار وجود دارن . یکی از این سایتها این سایته (http://www.db4free.net/) که امکانات خوبی داره و رایگان هم هست . ( بانک Mysql رو میتونی ایجاد کنی البته بعد از اینکه ایجاد کرد با نرم افزارهای زیادی که حتماً میشناسی میتونی با دادن اطلاعات کانکشن به اون برنامه ها تیبل هات رو ایجاد کنی )

موفق باشید ./

Navid Asadi
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1390, 15:08 عصر
سلام دوست عزیز از لطفتون متشکرم
برای من مهم نیست دیتابیس چی باشه من فقط گفتم که با اکسس راحت ترم خوب با Sql کار میکنم
در واقع من الان دارم مقدمات یه کاری رو که میخوام تابستون انجام بدم رو فراهم میکنم و دارم این کار رو انجام میدم تا موقع کار اصلی گیر نکنم و برای برنامه اصلی هاست میخرم و با اون کار میکنم و چون الان دارم امتحانی کار میکنم از هاست رایگان استفاده کردم.
برای همین نمیخوام از اون دیتابیس ها استفاده کنم.
این بخش از نرم افزار من یک بخش کوچیکی هستش و به راحتی میتونم رو sql کار کنم، حالا

من کل دستوراتم رو به sql تغییر دادم کانکشنم رو چی بنویسم؟

Dim ConStr As String = ""
cnSQL = New Data.SqlClient.SqlConnection(ConStr)
cnSQL.Open()
daSQL = New Data.SqlClient.SqlDataAdapter("SELECT * FROM Table1", cnSQL)
ds.Clear()
daSQL.Fill(ds, "Table1")
DataGridView1.DataSource = ds.Tables("Table1")

حالا تو connection string چی بنویسم؟

alimanam
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1390, 16:33 عصر
با سلام

جواب شما رو من در پست شماره 3 دادم . در ضمن به شما پیشنهاد میکنم حتماً برای تست هم که شده از MySQL استفاده کنین چون این سایت (http://db4free.net/d4f_apply.php) واقعاً واسه این چیزی که میخوای انجام بدی ساخته شده تست کن متوجه میشی .

موفق باشید ./