PDA

View Full Version : آموزش: آشنایی با کلاس Application Events

محسن شامحمدی
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 13:04 عصر
برای آوردن این کلاس ابتدا به project properties رفته و سپس بر روی دکمه View Application Events کلیک کنید.

http://uploadtak.ir/images/75ju2m7z8lab0rm9ei7e.jpg
حال کلاسی می آید که شامل 5 رویداد بسیار جالب و کاربردی است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

رویداد Startup: کدهایی که در این رویداد نوشته می شوند در ابتدای اجرای برنامه (حتی قبل از این که فرمی نمایش داده شود،اجرا می شوند)

رویداد Shutdown: این رویداد هنگام خروج از برنامه و در آخرین مرحله اجرا می شود.(اگر برنامه بصورت غیرطبیعی بسته شوود این رویداد اجرا نخواهد شد)

رویداد UnhandledException : این رویداد زمانی اتفاق می افتد که برنامه با یک Ezception کنترل نشده مواجه شود. (ٍفقط Exception هائی که برای آن ها بلوک catch قرار نداده اید)

پیشنهاد: شما می توانید در این قسمت کدی بنویسید که اگر برنامه در هر قسمتی دچار مشکل شد.،آن مشکل را ذخیره کرده و به سایت شرکت ارسال کند.

رویداد StartupNextInstance : زمانی اتفاق می افتد که یک نمونه از برنامه درحال اجرا باشد و نمونه دیگری از برنامه اجرا شود.

رویداد NetworkAvailabilityChanged : زمانی اتفاق می افتد که آن سیستم به شبکه متصل شود یا اتصال خود را از دست بدهد.

نکته:دیگر نیازی به استفاده از تایمر برای چک کردن اتصال به شبکه وجود ندارد.

همانطور که ملاحظه فرمودید این رویداد ها به شدت کاربردی هستند و از این به بعد می توانید در برنامه های خود از آنها استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید برنامه ضمیمه شده را دانلود کنید

amirsadeghi
شنبه 13 فروردین 1390, 20:21 عصر
ممنون از توضیحات بسیار عالیتون
فقط یه نکته!
آیا تو این قسمت میشه از تعریف متغیر هم استفاده کرد؟

محسن شامحمدی
یک شنبه 14 فروردین 1390, 11:20 صبح
آیا تو این قسمت میشه از تعریف متغیر هم استفاده کرد؟
بله،هیچ محدودیتی وجود نداره

amirsadeghi
یک شنبه 14 فروردین 1390, 13:28 عصر
منظورم متغیر عمومیه که بعدا هم بشه ازش استفاده کرد تو برنامه
مثلا یک flag یا چنین چیزایی!
در ضمن آموزش زیبا و کاربردی ای بود. ممنون

محسن شامحمدی
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 14:18 عصر
منظورم متغیر عمومیه که بعدا هم بشه ازش استفاده کرد تو برنامه
مثلا یک flag یا چنین چیزایی!
در ضمن آموزش زیبا و کاربردی ای بود. ممنون
بله
منظور من هم همین بود
الان توی این نمونه به متغیر Connected توجه کن

gilsoft
شنبه 29 بهمن 1390, 00:27 صبح
سلام دوست عزیز
من برای اینکه قبل از باز شدن فرم اصلی در نرم افزار یه سری موارد رو چک کنم مجبور شدم این Event زو غیر فعال کنم و یه ماژول ساختم و اون موارد رو از ماژول چک می کنم در آخر MainForm.Show رو میزارم.
با توجه به توضیحات فوق و مطالب پست 1# ... من چطور میتونم از این Event استفاده کنم ؟
در ضمن مراحل اجراء نرم افزار من بشکل زیر میباشد :

Defines Module
Update Module
Initalize Module
Login Form
Main Foem