PDA

View Full Version : راهنمایی برای ساخت DPC و ارسال مقدار به PHP توسط jQuery

sargardoon
جمعه 12 فروردین 1390, 02:49 صبح
سلام دوستان
من میخوام یه Date Picker Calendar برای خودم بسازم، برای این کار یه کلاس ساختم که تقویم رو درست میکنه و توسط jQuery تاریخی که کاربر انتخاب میکنه در یک textbox نشون میده، تا به اینجا مشکلی نیست، مشکل من اینه که میخوام زمانی که کاربر ماه و یا سال را تغییر داد اطلاعات تقویم هم تغییر کنه، یعنی اینکه اطلاعات گرفته شده به وسیله jQuery به class PHP ارسال بشه بدون اینکه صفحه رفرش بشه.

کد برنامه ای که نوشتم پیوست شده لطفا بررسی کنید و اگر روش بهتری برای اینکار سراغ دارید لطفا راهنمایی کنید.

68120

binyaft
جمعه 12 فروردین 1390, 12:06 عصر
با Change میشه فهمید که اطلاعات تغییر پیدا کرده ، اطلاعات هم که با آژاکس بفرستید ...
http://api.jquery.com/change/

sargardoon
جمعه 12 فروردین 1390, 16:32 عصر
با Change میشه فهمید که اطلاعات تغییر پیدا کرده ، اطلاعات هم که با آژاکس بفرستید ...
http://api.jquery.com/change/
ممنونم از اینکه جواب دادید، اگر برنامه رو امتحان کرده باشید من برای تغییر از change استفاده کردم که alert میشه ولی نمیدونم چطوری میشه اطلاعات رو PHP فرستاد، یعنی کلاس رو صدا زد. اگر میشه خودتون یه نگاهی بهش بیاندازید.
در مورد آژاکس هم متاسفانه هیچی ازش بلد نیستم میشه یه مثال برام بیاورید که چطور میشه داده را فرستاد بدون اینکه کامل صفحه را رفرش کرد؟؟؟؟

binyaft
جمعه 12 فروردین 1390, 20:45 عصر
برنامه شما رو نگاه کردم ، همون اطلاعاتی رو که alert میکنید رو با تابع load در جی کوئری بفرستید به یک فایل و پاسخ رو نمایش بدید

// زمانی که مقدار تغییر میکنه
$('#C').load('C.class.php',{'M':Month,'Y':Year});

sargardoon
شنبه 13 فروردین 1390, 01:46 صبح
برنامه شما رو نگاه کردم ، همون اطلاعاتی رو که alert میکنید رو با تابع load در جی کوئری بفرستید به یک فایل و پاسخ رو نمایش بدید

// زمانی که مقدار تغییر میکنه
$('#C').load('C.class.php',{'M':Month,'Y':Year});
دوست عزیز ممنونم که وقت گذاشتید و جواب دادید، متاسفانه من متوجه پاسختون نشدم، میشه کمی بیشتر توضیح بدید.
توضیحات صفحه http://api.jquery.com/load/ رو هم خوندم ولی باز متوجه نشدم ممنونم میشم باز راهنمایی کنید.

binyaft
شنبه 13 فروردین 1390, 09:55 صبح
خواهش میکنم ...
در جی کوئری ما با تابع load مقادیری رو با آژاکس میفرستیم به سرور و پاسخ رو دریافت میکنیم ، طبق قاعده اون ارگومان اولی وصل میشه به یکی از عناصر صفحه
$('.dom').
ارگومان اول load مسیر فایلی رو میگیره که قرار هست ما به اون درخواست بفرستیم ، ارگومان دوم مقادیر هستند
$('#dom').load('ajax.php',{'M':Month,'Y':Year});
Month و Year هم همون مقادیری هستند که کاربر تغییر میده و شما alert میکنید ، مقادیر که توسط آژاکس دریافت بشه در #dom نمایش داده میشه

شد آموزش جی کوئری که :لبخند:

موفق باشید ....

sargardoon
شنبه 13 فروردین 1390, 12:42 عصر
خواهش میکنم ...
در جی کوئری ما با تابع load مقادیری رو با آژاکس میفرستیم به سرور و پاسخ رو دریافت میکنیم ، طبق قاعده اون ارگومان اولی وصل میشه به یکی از عناصر صفحه
$('.dom').
ارگومان اول load مسیر فایلی رو میگیره که قرار هست ما به اون درخواست بفرستیم ، ارگومان دوم مقادیر هستند
$('#dom').load('ajax.php',{'M':Month,'Y':Year});
Month و Year هم همون مقادیری هستند که کاربر تغییر میده و شما alert میکنید ، مقادیر که توسط آژاکس دریافت بشه در #dom نمایش داده میشه

شد آموزش جی کوئری که :لبخند:

موفق باشید ....
باز ممنونم که توضیح دادید، یه سوال Y و M چیه؟ منظورتون از #dom (ای دی) و .dom (کلاس) هستش؟ که نتایج رو در یکی از اینها نشون میده، خوب در مثالی که من آوردم باید چیه باشه؟
میشه یه مثال در رابطه با همین برنامه ای نوشتم بزنید؟ چطور میشه کلاس و یا تابع را فراخوانی کرد؟ اگر بخواهم در همان صفحه تابع و یا کلاسی فراخوانی کنم چطوره؟

یه سوال دیگه مزیت و معایب load, post, get چیه؟
شرمنده IQ من پایینه، :خجالت::لبخند:

binyaft
شنبه 13 فروردین 1390, 18:50 عصر
خواهش میکنم

یه سوال Y و M چیه؟
اینها همون مقادیری هستند که توسط آژاکس به سرور ارسال میشه ، به صورت زیر

http://localhost/ajax.php?M=1&Y=2002

منظورتون از #dom (ای دی) و .dom (کلاس) هستش؟ که نتایج رو در یکی از اینها نشون میده، خوب در مثالی که من آوردم باید چیه باشه؟
باید همونجایی باشه که نیاز دارید کد تغییر پیدا کنه مثلا یه div ...

چطور میشه کلاس و یا تابع را فراخوانی کرد؟
خوب شما فقط توسط آژاکس صفحه رو فراخوانی میکنید و به اون درخواست میفرستید ، کد های پی اچ پی در زمان اجرا باید کار های لازم رو انجام بدن ...

اگر بخواهم در همان صفحه تابع و یا کلاسی فراخوانی کنم چطوره؟
اگه تابع با PHP نوشته شده باشه ، نمیشه

یه سوال دیگه مزیت و معایب load, post, get چیه؟
get توسط $_GET در فایل پی اچ پی خونده میشه اما post با $_POST خونده میشه ، بهتر هست برای مقادیر مهم از POST استفاده بشه ...

sargardoon
دوشنبه 15 فروردین 1390, 17:26 عصر
خواهش میکنم

اینها همون مقادیری هستند که توسط آژاکس به سرور ارسال میشه ، به صورت زیر

http://localhost/ajax.php?M=1&Y=2002

باید همونجایی باشه که نیاز دارید کد تغییر پیدا کنه مثلا یه div ...

خوب شما فقط توسط آژاکس صفحه رو فراخوانی میکنید و به اون درخواست میفرستید ، کد های پی اچ پی در زمان اجرا باید کار های لازم رو انجام بدن ...

اگه تابع با PHP نوشته شده باشه ، نمیشه

get توسط $_GET در فایل پی اچ پی خونده میشه اما post با $_POST خونده میشه ، بهتر هست برای مقادیر مهم از POST استفاده بشه ...

ممنونم دوست عزیز از راهنمایی که کردید، آخرش یه جوری حلش کردم ولی حالا یه مشکل دارم زمانی که onChange اتفاق میافته دوباره جدول و محتوایش رو به هم میریزه، میتونید یه نگاهش بکنید دلیلش چیه؟ من برای ارسال داده از load استفاده کردم. فایل جدید هم پیوست شده،

68300