PDA

View Full Version : سوال: مشکل با bpl

soft-c
جمعه 12 فروردین 1390, 12:09 عصر
سلام.
من هنگامی که با bpl ها در دلفی کار می کنم ،دقیقا مطابق آنچیزی که در بخش مقالات است ، با دو پیغام مواجه می شوم :
1- function not found یعنی assighned نمیشه در صورتیکه دقیقا مطابق دستورالعمل کار می کنم
2- rcl,vcl not found
مشکلات بالا در صورتی است که دقیقا مطابق مطالب مقاله عمل می کنم
a_mosavian
جمعه 12 فروردین 1390, 16:17 عصر
نمی دونم ولی شاید ورژنش با دلفیت ناسازگار باشه.

vcldeveloper
جمعه 12 فروردین 1390, 16:27 عصر
مطابق کدوم مقاله بخش مقالات؟ چه BPL ایی درست کردید؟ rcl not found؟ یا rtl؟ اصلا فایل های BPL مورد نیاز پکیج شما در دسترس هستند؟ به نظر میرسه دارید یک BPL ایی رو لود می کنید که فایل های پیش نیازش روی سیستم شما نیستند، یا در مسیری که قابل پیدا کردن توسط برنامه باشند، نیستند.

soft-c
جمعه 12 فروردین 1390, 20:58 عصر
مطابق کدوم مقاله بخش مقالات؟ چه BPL ایی درست کردید؟ rcl not found؟ یا rtl؟ اصلا فایل های BPL مورد نیاز پکیج شما در دسترس هستند؟ به نظر میرسه دارید یک BPL ایی رو لود می کنید که فایل های پیش نیازش روی سیستم شما نیستند، یا در مسیری که قابل پیدا کردن توسط برنامه باشند، نیستند.
http://http://barnamenevis.org/showthread.php?79473-
این لینکی است که به بخش مقالات دلفی می روید و در سومین شماره می توانید این مقاله را پیدا کنید
پیغام را اشتباه تایپ کردم rtl است.
پکیج را هم همانطور که در مقاله ذکر شده از داخل فایل bpl کپی کردم و در قسمتی که قسمت اجرایی برنامه است قرار دادم.
تشکر از صبرتان در پاسخگویی

vcldeveloper
شنبه 13 فروردین 1390, 00:00 صبح
من متوجه نمیشم که منظورتون از "پکیج را هم همانطور که در مقاله ذکر شده از داخل فایل bpl کپی کردم و در قسمتی که قسمت اجرایی برنامه است قرار دادم" چی هست؟! پکیج همون فایل BPL هست. حالا شما چی رو از فایل BPL کپی کردید؟ منظورتون از قسمت اجرایی برنامه چی هست؟

soft-c
شنبه 13 فروردین 1390, 10:37 صبح
بعد از کامپایل پروژه به مسیری که پروژه رو در اون ذخیره کردید برید ، در این مسیر فایل Package با پسوند DPK وجود داره و فایلی با پسوند BPL دیده نمیشه !! ، خروجی BPL مربوط به Package ها در مسیری ذخیره میشه که در قسمت " Tools > Options > Delphi Options > Library - Win32 " و در بخش Package Output Directory مشخص شده ، پس به مسیر گفته شده برید و فایل BPL مربوط به پروژتون رو کپی کنید و در کنار برنامه ای که باید از اون استفاده کنه قرار بدید !

من پکیج که با پسوند bpl. ذخیره شده است را در کنار برنامه ای که در مسیر mydocuments/radstudio/project است کپی کردم .

vcldeveloper
یک شنبه 14 فروردین 1390, 00:18 صبح
من پکیج که با پسوند bpl. ذخیره شده است را در کنار برنامه ای که در مسیر mydocuments/radstudio/project است کپی کردم .
فایل های bpl مربوط به rtl و vcl رو چطور؟

soft-c
یک شنبه 14 فروردین 1390, 19:15 عصر
ما در هنگام ساخت Package دو کتابخانه ی VCL و RTL رو به عنوان کتابخانه های مورد نیاز قرار دادیم ، برای اینکه برنامه ی ما بتونه از این فایل BPL بدون مشکل استفاده کنه ، باید برنامه رو همراه با کتابخانه های VCL و RTL به عنوان Run-Time Library عرضه کنیم ...
برای این منظور به قسمت Project > Options > Packages برید قسمت Build With Run Time Packages رو فعال کنید و در کادر زیر این گزینه کتابخانه ی VCL و RTL رو وارد کنید :

همانطور که در مقاله گفته برنامه ای که قرار است از پکیج استفاده کند را با rtl , vcl فعال کردم