PDA

View Full Version : سوال: وارد کردن یک آیتم مربوط به اجرای برنامه خودمان به آیتم های موجود در کلیک راست ویندوز

sabloger
شنبه 13 فروردین 1390, 01:24 صبح
سلام دوستان خوبم

موخواستم ببینم چطوری میشه که یه آیتم که مثلا مربوط به اجرای برنامه ما با یک پارامتر خاص هست رو به آیتم های کلیک راست ویندوز اضافه کنم؟
میخوام هر وقت کاربر ویندوز روی یک فایل یا چند فایل select شده کلیک راست کرد آیتم من توش باشه

ممنون از کمکاتون

sabloger
شنبه 13 فروردین 1390, 18:36 عصر
از اساتید کسی اطلاع نداشت؟؟؟

m.soleimani
شنبه 13 فروردین 1390, 19:38 عصر
سلام دوستان خوبم

موخواستم ببینم چطوری میشه که یه آیتم که مثلا مربوط به اجرای برنامه ما با یک پارامتر خاص هست رو به آیتم های کلیک راست ویندوز اضافه کنم؟
میخوام هر وقت کاربر ویندوز روی یک فایل یا چند فایل select شده کلیک راست کرد آیتم من توش باشه

ممنون از کمکاتون

http://www.codeproject.com/KB/cs/appendmenu.aspx

موفق باشید./

sabloger
یک شنبه 14 فروردین 1390, 03:33 صبح
ممنون از کمکتون

اما برای این که آیتم رو به راست کلیک همه فایل ها(مثل آیتم های winrar) حتی وقتی که چند تا سلکتن توی کدوم کلید بگذارم؟

joker
یک شنبه 14 فروردین 1390, 15:14 عصر
براي اينكه آيكون مورد نظر ما هم اون كنار لينك بياد بايد چكار كنيم ؟

sabloger
یک شنبه 14 فروردین 1390, 16:46 عصر
براي اينكه آيكون مورد نظر ما هم اون كنار لينك بياد بايد چكار كنيم ؟

سلام دوست عزیز
برای این کار از این تابع استفاده کن:
void RegisterMyFile(string fileType, string myIconPath, string applicationPath)
{
Registry.ClassesRoot.CreateSubKey("." + fileType).SetValue("", fileType + "File");
Registry.ClassesRoot.CreateSubKey(fileType + "File").CreateSubKey("DefaultIcon").SetValue("", myIconPath);
Registry.ClassesRoot.CreateSubKey(fileType + "File").CreateSubKey("shell").CreateSubKey("open").CreateSubKey("command").SetValue("", "\"" + applicationPath + "\"\"%1\"");
}

و :
using Microsoft.Win32;

با:
RegisterMyFile("پسوند فایل مورد نظر", "آدرس آیکن", "آدرس برنامه");

در مورد سوال دومم از اساتید کسی اطلاعی نداشت؟
موفق باشید