PDA

View Full Version : سوال: یک کنترل شبیه detailview با قابلیت ویرایش

mehrdad85
یک شنبه 14 فروردین 1390, 10:10 صبح
سلام
دوستان من داخل صفحه به یک کنترل شبیه formview نیاز دارم که یک گزینه تحت عنوان ویرایش یا هر چیز دیگه داشته باشه که از طریق اون بشه کلیه label های داخل detailview به textbox تبدیل بشه و از اون طریق کلیه این مقادیر وارد شده در db ذخیره بشه
اسن کلیت موضوع بود هر چیزی که شبیه این عمل کنه یا به طریقی بتونه مشکل را حل کنه
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
مرسی

dontspeak
یک شنبه 14 فروردین 1390, 11:30 صبح
سلام دوست عزیز من از gridviwe استفاده میکنم و کاملا مشکلم را حل میکنه چرا از اون استفاده نمی کنی؟ آخه gridviwe این کار را انجام میده.

mehrdad85
یک شنبه 14 فروردین 1390, 11:40 صبح
سلام
دوست عزیز نمونه کاری میتونی واسم بذاری؟
میخام ببینم که میشه با grid یه چیزی شبیه formview یا listview طراحی کرد؟
آخه من میخام اطلاعاتی که دقیقا داخل یک فرم دستی هستش را به صورت الکترونیک ارائه بدم
مثلا اینطوری :
نام: حسن نام خانوادگی : فامیلی شماره شناسنامه : 12 فرزند : قلی
صادره از : ناکجا آباد دیگه؟ سلامتی

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

dontspeak
یک شنبه 14 فروردین 1390, 12:09 عصر
یکم توضیح دانش طول میکشه ولی باید صبر کنی تا کلشو برات تایپ کنم تا هم خودت بتونی استفاده کنی هم بقیه. امیدوارم تا نیم ساعت دیگه تمام بشه

dontspeak
یک شنبه 14 فروردین 1390, 12:41 عصر
خوب اینم یکم توضیح در مورد gradview
اول یه کنترل dataSource از قسمت data به فزرمت اضافه کن. اسمارت تگش را باز کن و گزینه configure data source را انتخاب کن یه پنجره باز میشه (choose yuour data connection) دیتا بیست را انتخاب کن روی next کلیک کن در پنجره بعدی (save the connection ...) روی next کلیک کن. حالا توی پنجره configure the select statement از قسمت name اسم جدولت را انتخاب کن و در قسمت columns هم ستونهایی که نیاز هست را انتخاب کن تا اینجا را یادت باشه و به عنوان مرحله اول در نظر بگیر که بعدا بهش اشاره میکنم. خوب بعد انتخاب جدولها اگر خواستید برای محدود کردن انتخابهاتون از دکمه where استفاده کنید و سپس next را کلیک کنید تا به صفحه test query برید در این صفحه هم tinish را انتخاب کنید. حالا به صفحه دیزاین برگردید. حالا یه gradeview به فرمتون استفاده کنید. بر روی اسمارت تگش کلیک کنید و از choose data source همون sqldatasource را که ساختید انتخاب کنید. کارتون تموم شده البته تا قسمت select چون الان فقط میتونید select ;kdn برای اضافه کردن update , delete , insert باید مراحل بعد را انجام بدید.

اضافه کردن update,delete,insert
این قسمت می مونه تا چند دقیقه دیگه تا من یه غذایی بخورم :چشمک: دوباره می نویسم. تا اینجاشو اگه مشکل داشتی بگو تا بعد نهار برات بنویسم

mehrdad85
یک شنبه 14 فروردین 1390, 13:06 عصر
سلام
دوست عزیز ممنون که وقت و انرژی میذاری
لطف داری شما

اما با توضیحات شما من احساس میکنم شما متوجه سوال یا منظور من نشدید یعنی من بد بیان کردم
من یه formview میخام
با این توضیحاتی که لطف کردید و تایپ کردید اشنایی دارم
مشکل من اینه که میخام داخل صفحه یک formview داشته باشم و یک سری label که اینها bind شدند به یک سری مقادیری که از database خونده میشه
تا اینجای کار هیچ مشکلی احساس نمیشه
اما حالا میخام کاربر مثلا با کلیک بر روی یک دکمه بتونه همه label هایی که bind شدند را به textbox تبدیل کنه و حالا هر مقداری که داخل textbox مینویسه داخل فیلدهایی که قبلا bind ذخیره بشه

از راهنمایی ها و وقت و انرژی که گذاشتی سپاسگذارم

ممنون میشم برای پیاده سازی همچین طرحی راهنمایی بفرمایید

مرسی

dontspeak
یک شنبه 14 فروردین 1390, 13:23 عصر
خوب من با formview کار نکردم ولی وقتی من می خوام یه چیزی را تغییر بدم یا حذفش کنم از gradeview استفاده می کنم. امیدوارم بقیه دوستان بتونند جواب بدن

karim orooji
یک شنبه 14 فروردین 1390, 18:56 عصر
با سلام
اين يك نمونه گريد با قابليت ويرايش حذف و اضافه (http://barnamenevis.org/showthread.php?248285-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D8%B0%D8%AE%DB%8C%D8%B1%D9%87-%D8%8C%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D8%8C%D9%88%DB%8C%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%B9%DA%A9%D8%B3)

موفق باشي

clover
یک شنبه 14 فروردین 1390, 20:52 عصر
دوستان من داخل صفحه به یک کنترل شبیه formview نیاز دارم که یک گزینه تحت عنوان ویرایش یا هر چیز دیگه داشته باشه که از طریق اون بشه کلیه label های داخل detailview به textbox تبدیل بشه و از اون طریق کلیه این مقادیر وارد شده در db ذخیره بشه

دوست عزیز، کنترل DetailsView چنین قابلیتی داره، فقط کافیه اونو فعال کنید.

<asp:SqlDataSource ID="SqlDataSource1" runat="server"
ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:ApplicationServices %>"
SelectCommand="SELECT * FROM [ta_Alliances]"
DeleteCommand="DELETE FROM [ta_Alliances] WHERE [Id] = @Id"
InsertCommand="INSERT INTO [ta_Alliances] ([Name]) VALUES (@Name)"
UpdateCommand="UPDATE [ta_Alliances] SET [Name] = @Name WHERE [Id] = @Id">
<DeleteParameters>
<asp:Parameter Name="Id" Type="Int32" />
</DeleteParameters>
<InsertParameters>
<asp:Parameter Name="Name" Type="String" />
</InsertParameters>