PDA

View Full Version : سوال: معادل این کد vb در c# چیه؟

dontspeak
یک شنبه 14 فروردین 1390, 11:38 صبح
dim products = From p in datacontext.Products Order By p.Name Select p.ProductID,p.Name,p.ProductNumber

omid_kimia
یک شنبه 14 فروردین 1390, 11:46 صبح
dim products = From p in datacontext.Products Order By p.Name Select p.ProductID,p.Name,p.ProductNumber
سلام دوست عزیز
تو این سایت (http://www.developerfusion.com/tools/convert/csharp-to-vb/) میتونی convert کنی.

khoshbakhti
یک شنبه 14 فروردین 1390, 11:56 صبح
dynamic products = from p in datacontext.Productsorderby p.Namep.ProductIDp.Namep.ProductNumber;

dontspeak
یک شنبه 14 فروردین 1390, 12:05 عصر
دوستان از چندتا از این سایتا نگاه کردم ولی جواب نگرفتم. دنبال یه برنامه نویس سی شارپ که با vb آشنایی داره هستم که جوابمو بده

omid_kimia
یک شنبه 14 فروردین 1390, 12:19 عصر
دوستان از چندتا از این سایتا نگاه کردم ولی جواب نگرفتم. دنبال یه برنامه نویس سی شارپ که با vb آشنایی داره هستم که جوابمو بده

میخوای select کنی بریزی داخل یه متغیر.این تو c# کد خاصی نداره همون جوری که دوستمون هم گفتن درسته.

dontspeak
یک شنبه 14 فروردین 1390, 13:18 عصر
میخوای select کنی بریزی داخل یه متغیر.این تو c# کد خاصی نداره همون جوری که دوستمون هم گفتن درسته.
آخه مشکل اینجاست که بعد از p.name اولی وقتی دات را میزنم چیزی نمیاره

Rejnev
یک شنبه 14 فروردین 1390, 13:47 عصر
اینو تست کن:
اول یک کلاس بساز و بعد :

class productView{
public string name{get;set}
public int productID{get;set}
public int productNumber{get;set}
}
//...
var product=
from p in datacontext.products order by p.name
select new productView(){name=p.name, productID=p.ProductID, productNumber=p.ProductNumber};

omid12
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 18:45 عصر
اینو تست کن:
اول یک کلاس بساز و بعد :

class productView{
public string name{get;set}
public int productID{get;set}
public int productNumber{get;set}
}
//...
var product=
select new productView{name=p.name, productID=p.ProductID, productNumber=p.ProductNumber};

فکر کنم این مربوط به پایگاه داده sql server میشه که هز جدولی بنام p اطلاعاتی رو استخراج می کنه

Rejnev
جمعه 26 فروردین 1390, 11:05 صبح
راستی این رو هم تست کن:

var product=
select new
{
name=p.name,
productID=p.ProductID,
productNumber=p.ProductNumber
};

exlord
جمعه 26 فروردین 1390, 13:10 عصر
اگه Products فقط شامل همین 3 تا فیلد خوب بنویس ...
var products = From p in datacontext.Products Order By p.Name Select p;

Rejnev
جمعه 26 فروردین 1390, 22:43 عصر
فکر نمیکنم شامل اون سه تا فیلد باشه. وگرنه قبلا کدی رو که شما نوشتید رو پیشنهاد می دادم.
ظاهرا ایشون میخواستن که یک نوع جدید رو select بگیرن و داشته باشند (anonymous type)
من کدی رو که در پست دومم زدم رو قبلا بلد بودم اما به مرور فراموش کردم. وقتی توی یک وبسایت کد رو دوباره دیدم یادم اومد که حتی نیاز به تعریف کلاس جدید نیست و همونجا میشه new کرد و نوع بی نام ساخت. هرچند اگه یک کلاس برای اینکار اختصاص داده بشه به نظرم بهتره.