PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد تگ select

Dead Space
یک شنبه 14 فروردین 1390, 18:16 عصر
سلام
من از تگ select با صفت خاصه multiple="multiple" استفاده کردم و در داخل select کد onchange="check(this.value)" رو قرار دادم
حالا مشکل اینجا هستش وقتی فرد چند گزینه رو هالایت میکنه onchange فقط آخرین گزینه رو به تابع میفرسته.
باید چیکار کرد که همه انتخاب شده ها value به تابع جاوااسکریپت ارسال بشه ؟
---
سوال بعدیم در مورد این هستش که من چطور باید متوجه checked و unchecked شدن گزینه ها بشم ؟ که اگر از حالت چک برداشته شد یک عملیات دیگه انجام بشه
با تشکر

mehdi.mousavi
یک شنبه 14 فروردین 1390, 23:48 عصر
سلام من از تگ select با صفت خاصه multiple="multiple" استفاده کردم و در داخل select کد onchange="check(this.value)" رو قرار دادم حالا مشکل اینجا هستش وقتی فرد چند گزینه رو هالایت میکنه onchange فقط آخرین گزینه رو به تابع میفرسته. باید چیکار کرد که همه انتخاب شده ها value به تابع جاوااسکریپت ارسال بشه ؟ --- سوال بعدیم در مورد این هستش که من چطور باید متوجه checked و unchecked شدن گزینه ها بشم ؟ که اگر از حالت چک برداشته شد یک عملیات دیگه انجام بشه با تشکر

سلام.
شما می تونید یک حلقه برای پیمایش اعضای موجود در لیست ایجاد کنید، سپس با استفاده از selected property چک کنید که آیا ایتم مورد نظر select شده یا خیر. کلیه Item هایی که selected اونها true باشه، انتخاب شده اند (گمان می کنم این پاسخ بخش دوم سوال شما رو نیز پوشش میده). برای مشاهده یک نمونه نیز می تونید به این آدرس رجوع کنید (http://ehsan.bdwebwork.com/2006/12/20/javascript-select-multiple-dropdown-items/).

موفق باشید.