PDA

View Full Version : ذخیره صدا تو دیتا بیس

نیکناز
یک شنبه 14 فروردین 1390, 21:59 عصر
سلام

می شه صدا رو مثل عکس تو دیتا بیس اکسس ذخیره کرد ؟ چه جوری؟ نوعش باید چی باشه؟

یا این که فقط می شه صدا رو تو هارد ذخیره کرد و مسیر اون و تو دیتا بیس نگه داریم.

mohsencom
یک شنبه 14 فروردین 1390, 22:10 عصر
سلام

می شه صدا رو مثل عکس تو دیتا بیس اکسس ذخیره کرد ؟ چه جوری؟ نوعش باید چی باشه؟

یا این که فقط می شه صدا رو تو هارد ذخیره کرد و مسیر اون و تو دیتا بیس نگه داریم.

شما میتونین هر فایلی رو تو دیتابیس بصورت باینری ذخیره کنین...همونطوری که عکس رو ذخیره میکنین فایل های دیگه هم به همون صورت ذخیره میشن

amirsadeghi
یک شنبه 14 فروردین 1390, 22:13 عصر
برای جلوگیری از بالا رفتن حجم دیتا بیس میتونینی آدرس اون فایل رو ذخیره کنین
ممکنه فایل پاک بشه یا نخوای کاربر ببنه فایل رو که اگه یه قسمت فولدر پروتکتور هم بنویسی اون مشکل هم برطرف میشه

mohsencom
یک شنبه 14 فروردین 1390, 22:20 عصر
برای جلوگیری از بالا رفتن حجم دیتا بیس میتونینی آدرس اون فایل رو ذخیره کنین
ممکنه فایل پاک بشه یا نخوای کاربر ببنه فایل رو که اگه یه قسمت فولدر پروتکتور هم بنویسی اون مشکل هم برطرف میشه

دوست عزیز من واسه یکی از برنامه هام همین مشکلو دارم که چطوری باید از فولدر پروتکتور استفاده کنم..
اینم تاپیکی هست که زدم و جوابی نگرفتم...ممنون میشم کمکم کنی

مشکل در lock و unlock کردن فولدر (http://barnamenevis.org/showthread.php?280784-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-lock-%D9%88-unlock-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D9%88%D9%84%D8%AF%D8%B1)

amirsadeghi
دوشنبه 15 فروردین 1390, 00:19 صبح
به این یه نگاهی بنداز (http://www.codeproject.com/KB/files/Unique_Folder_Protection.aspx)

اینجا هم یه برنامه هست (http://barnamenevis.org/showthread.php?279601-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D9%82%D9%81%D9%84-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%81%D9%88%D9%84%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D8%A7(%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%A8%D9%87-Folder-Lock)&p=1239056&viewfull=1#post1239056)

mohsencom
دوشنبه 15 فروردین 1390, 00:41 صبح
به این یه نگاهی بنداز (http://www.codeproject.com/KB/files/Unique_Folder_Protection.aspx)

اینجا هم یه برنامه هست (http://barnamenevis.org/showthread.php?279601-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D9%82%D9%81%D9%84-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%81%D9%88%D9%84%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D8%A7(%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%A8%D9%87-Folder-Lock)&p=1239056&viewfull=1#post1239056)

دوست عزیز ممنون ولی لینک اول که روش مناسبی نیست
لینک دوم هم حاوی یک نمونه برنامه هست که فاقد سورس هست...ای خدا..حالا باید برم decompile کنم..معلوم نیست جواب بگیرم یا نه

چه بدبختی باید بکشیم واسه قفل کردن یه پوشه...کاش یه راهی بود که تو همون تاپیکی که زده بودم واسه اون سورس یه کاری میکردین که جواب میداد..به هرحال مرسی

asif1358
دوشنبه 15 فروردین 1390, 14:32 عصر
سلام
بابا این کار این قدر درد سر نداره؛ کافیه فایل خود را به آرایه ای از بایت تبدیل کرده در یک فیلد OLE Object ذخیره کنید!!!!!!!!!!!

omid-vbAuto
دوشنبه 15 فروردین 1390, 15:51 عصر
شما میتونین هر فایلی رو تو دیتابیس بصورت باینری ذخیره کنین...همونطوری که عکس رو ذخیره میکنین فایل های دیگه هم به همون صورت ذخیره میشن

خوب دوست عزیز حالا ما امدیم و این کاری رو که شما فرمودین انجام دادیم.چطوری از دیتا بیس دوباره بخونیمش؟؟؟

omid-vbAuto
دوشنبه 15 فروردین 1390, 15:53 عصر
سلام
بابا این کار این قدر درد سر نداره؛ کافیه فایل خود را به آرایه ای از بایت تبدیل کرده در یک فیلد OLE Object ذخیره کنید!!!!!!!!!!!

خوب این کار ها رو انجام میدم چطوری اون بایت ها رو دوباره مورد استفاده قرار بدیم؟ یا دوباره بخونیمش؟؟؟

amirsadeghi
دوشنبه 15 فروردین 1390, 16:53 عصر
تبدیل به آرایه بشن مشکل حجم برطرف میشه یعنی؟؟؟؟

mohsencom
دوشنبه 15 فروردین 1390, 17:54 عصر
خوب دوست عزیز حالا ما امدیم و این کاری رو که شما فرمودین انجام دادیم.چطوری از دیتا بیس دوباره بخونیمش؟؟؟

دوست عزیز این موضوع بارها مورد بحث قرار گرفته....شما مثال هایی که در مورد ذخیره عکس و خوندش از بانک هست رو ببینید..اینم تقریبا همونطوریه...البته تاکید و توصیه اغلب برنامه نویسان اینه که شما برای این که حجم بانک زیاد نشه و سرعت برنامه کاهش پیدا نکنه مسر فایل رو ذخیره کنین....شما که نمیخوای 4 5 تا فایل چند مگابایتی ذخیره کنین...فکرشو بکن اگه چند گیگابایت اطلاعات ذخیره کنی...هر بار که میخوای فرمی رو باز کنی و یا اطلاعاتتو مثلا تو یه دیتاگریدویو نمایش بدی اینکار لود شدن اطلاعات چقدر باعث کندی برنامه میشه

با تشکر

omid-vbAuto
دوشنبه 15 فروردین 1390, 19:41 عصر
دوست عزیز این موضوع بارها مورد بحث قرار گرفته....شما مثال هایی که در مورد ذخیره عکس و خوندش از بانک هست رو ببینید..اینم تقریبا همونطوریه...البته تاکید و توصیه اغلب برنامه نویسان اینه که شما برای این که حجم بانک زیاد نشه و سرعت برنامه کاهش پیدا نکنه مسر فایل رو ذخیره کنین....شما که نمیخوای 4 5 تا فایل چند مگابایتی ذخیره کنین...فکرشو بکن اگه چند گیگابایت اطلاعات ذخیره کنی...هر بار که میخوای فرمی رو باز کنی و یا اطلاعاتتو مثلا تو یه دیتاگریدویو نمایش بدی اینکار لود شدن اطلاعات چقدر باعث کندی برنامه میشه

با تشکر

دوست عزیز از شما ممنونم.ولی!!!:متعجب:

دوست عزیز این موضوع بارها مورد بحث قرار گرفته

این بارهائی می فرمائید چندتاست؟چون من هیچ موردی تا حالا ندیدم.البته نحوه ذخیره عکس و سپس باز یابی اون رو می دونم.اما در مورد سایر فایل ها بلد نیستم.:متفکر:

در ضمن طبق فرمایش شما ما می تونیم هر فایلی رو تبدیل به بیت کرده و تو بانک ذخیره کنیم و من خودم هم این کار رو انجام دادم ولی روش خواندن این فایل ها یعنی فایلهائی به غیر از عکس چون عکس رو به راحتی بلدم.رو توضیح بدید تا سایر دوستان هم استفاده کنند.:لبخندساده:

amirsadeghi
سه شنبه 16 فروردین 1390, 01:40 صبح
این بارها که میفرمایند درسته!
تاپیک های مختلفی راجع به دخیره کردن عکس توی دیتا بیس هست
کار این هم دقیقا که نه ولی تا حد بسیار زیادی شبیه هموناست
من باز هم پیشنهاد میکنم این نوع داده ها رو توی بانک دخیره نکنین. ولی اگه می خواین اینکارو کنین سعی کنید از همون روش تبدیل به باینری کردن استفاده کنید.

omid-vbAuto
سه شنبه 16 فروردین 1390, 08:32 صبح
من باز هم پیشنهاد میکنم این نوع داده ها رو توی بانک دخیره نکنین. ولی اگه می خواین اینکارو کنین سعی کنید از همون روش تبدیل به باینری کردن استفاده کنید.

بابا چی دازی می گی !!!

من که گفتم ذخیره عکس رو تو بانک بلدم چرا دوباره مختصات می دیییییییی

بعدش هم این یعنی چی!!!!!!!!!!

خوب این رو من هم گفتم .تازه بیشتر از نصفش .یعنی ما اول می اییم و فایل مورد نظر رو تبدیل به بایت کرده و تو بانک ذخیره می کنیم.تا اینجا مشکلی نداریم.اما وقتی که می اییم از فایل های ذخیره شده تو بانک استفاده کنیم اگه عکس باشه روششو بلدم. اما مثلا اگه فایل PDF بود بلد نیستم.

بعدش این دیگه چیه آخهههههههه!!!!!!

من باز هم پیشنهاد میکنم این نوع داده ها رو توی بانک دخیره نکنین

پیشنهاد شما اینه که ما بیایم مسیر فایل رو ذخیره کنیم نه خودش رو خوب این که خیلی راحته :قهقهه:شما داری صورت مسئله رو پاک می کنی.

omid-vbAuto
سه شنبه 16 فروردین 1390, 08:37 صبح

در ضمن این چی بود گفتی آخه ابابااباباباباباباباابباب ابا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

این که نشد حرف شما چندتا لینک به جای این جملاتتون ارائه بدین.همین طوری میای می گی زیاده .البته منظور من ذخیره عکس نیستااااااااا.من دنباله ذخیره انواع فایل ها و سپس بازیابی اون هستم.هر چند ذخیره کردن انواع فایل ها رو بلدم ولی نمی تونم بخونمش.

در ضمن mohsencom (http://barnamenevis.org/member.php?u=80256) حرف های من شامل حال شما هم میشه که می آی کلید تشکر رو می زنی!!!!!!!!!

alimanam
سه شنبه 16 فروردین 1390, 09:59 صبح
با سلام

بابا چی دازی می گی !!!

در ضمن mohsencom (http://barnamenevis.org/member.php?u=80256) حرف های من شامل حال شما هم میشه که می آی کلید تشکر رو می زنی!!!!!!!!!

در ضمن این چی بود گفتی آخه ابابااباباباباباباباابباب ابا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

این که نشد

بعدش این دیگه چیه آخهههههههه!!!!!!

داداش گلم حسابی قاط زدی ها :قهقهه: حالا به کدش نیاز داری یا دوباره کنجکاویت هندونه کرده ؟ اگه گزینه اول درسته بگو واست یه نمونه کد بنویسم که خودت هم بتونی تو دیتابیس ذخیره کنی بعد نمایش بدی :لبخند:

موفق باشی داداشی ./

amirsadeghi
سه شنبه 16 فروردین 1390, 10:12 صبح
راجع به عکس که نیاز به لینک نیست! جستجوووووووو
راجع به فایلای دیگه یکم زحمت بده به خودت حد اقل تا ذخیرشو بنویس. بقیش رو کمک میشی
یه ذهنیت بدی که ایجاد شده جدیدا بین بچه ها اینه که همه سورس میخوان و هیچ کی حال و حوصله کد زدن دیگه نداره. شما تا یه جاهایی برو جلو ماهم کمکت می کنیم.
راجع به ذخیره کردن آدرس فایل توی دیتا بیس کاریه که همه برنامه نویسای حرفه ای انجام میدن.
برنامه نویسای تازه کار معمولا دوست دارن همه چی تو بانک باشه. شما یه بانک رو فرض کن با 10000 رکورد! که هر کدومش 1فایل 1 مگا بایتی توش باشه جدای از سایر اطلاعات
ببین چی پیش میاد دیگه!
در ضمن یه توصیه هم بهت میکنم اونم اینه که با دنبال سورس گشتن فقط وقتتو هدر میدی!
اینجا ساخته شده برای رفع اشکال نه حل پروژه!
من یه سری از پستاتون رو خوندم کلا همه سبکشون همین مدلی بود!
در ضمن اگه جانب احترام بیشتری به نظرات بقیه افراد قائل بشین بسیار ما رو خوشحال کردین

alimanam
سه شنبه 16 فروردین 1390, 11:19 صبح
با سلام

راجع به عکس که نیاز به لینک نیست! جستجوووووووودوست عزیز حالا مگه امیدجان از شما لینک ذخیره و نمایش عکس در دیتابیس رو خواسته بود !!! ( یکم دقت میکردین داشت فریاد میزد آقا من این کار رو بلدم مشکلم تو ذخیره کردن فایل هم نیست مشکلم تو باز کردن فایل های دیگه مثل فایل pdf و غیره است )

اینجا ساخته شده برای رفع اشکال نه حل پروژه!اینو توپ اومدی ولی به نظرم امید پروژه کامل نمیخواست فقط اون قسمتی که در بالا توضیح دادم رو مشکل داشت .

خوب تا تاپیک به سمت و سوی جنگ جهانی سوم نرفته اونم تو سال جهاد اقتصادی یه نمونه سورس که گفته بودم رو ضمیمه میکنم مخصوص داش امید البته شما (amirsadeghi (http://barnamenevis.org/member.php?18082-amirsadeghi) ) که خودت استادی و نیازی به سورس کد نداری .

http://alimanam.persiangig.com/image/barnamenevis/----.png

دانلود مستقیم بدون رمز (http://up1.iranblog.com/images/svtxra4ialay661bzel.rar)

موفق باشید ./

asif1358
سه شنبه 16 فروردین 1390, 17:20 عصر
سلام
مشکل حجم برطرف نمیشه. برای خواندن نیز دوباره آرایه را تبدیل کنید:

SqlCommand com = new SqlCommand("select * from TestTable", con);
DataTable dt = new DataTable();
SqlDataReader dr = com.ExecuteReader();
dt.Load(dr);
byte[] audioFile = (byte[])dt.Rows[0][0];
File.WriteAllBytes("D:\\test.wma", audioFile);

alimanam
سه شنبه 16 فروردین 1390, 19:12 عصر
با سلام

مشکل حجم برطرف نمیشه. برای خواندن نیز دوباره آرایه را تبدیل کنید:

بابا به خدا خودش میدونه مشکل حجم برطرف نمیشه شما چرا هی گیر دادین به حجم :متعجب: میخواد یاد بگیره راهش چه جوریه این یک , دو : شما دوست عزیز داری تو تالار وی بی دات نت پست میزنی پس لطف کن اگه راهنمایی میکنی با سینتکس وی بی باشه نه #C

موفق باشید ./

omid-vbAuto
سه شنبه 16 فروردین 1390, 21:33 عصر
با سلام

بابا به خدا خودش میدونه مشکل حجم برطرف نمیشه شما چرا هی گیر دادین به حجم :متعجب: میخواد یاد بگیره راهش چه جوریه این یک , دو : شما دوست عزیز داری تو تالار وی بی دات نت پست میزنی پس لطف کن اگه راهنمایی میکنی با سینتکس وی بی باشه نه #C

موفق باشید ./

علی جان خوب شد امدین و تو دو پست قبلی جواب دادین.و گرنه می خواستم می خواستم سر مو بکوبم به دیوار:عصبانی::عصبانی::عصبان :

به قول شما من دارم فریاد می زنم که آی آقا من روش ذخیره و باز یابی عکس رو بلدم باز داره راهنمائی می کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!! اجبا؟!

بعدش هم در مورد ذخیره فایل خودم دارم می گم ها می تونم ذخیره کنم.بعد دوباره می گه شما بورو ذخیره کردن رو یاد بگیر.اینجا باید برگشت رو به آسمان نگاه کرد و گفت: جلل خالق!!!!!

بعدش هم من به کسی بی احترامی نکردم.اگه کردم بگید.:لبخند:

در ضمن به شما هیچ مربوط نیست که من کد می خوام یا پروژه.البته اگه یه عینک تهیه کنی بد نیست ظاهرا مشکل بینائی داری من ازتون پروژه نخواستم بلکه نمونه کد یا روش کار رو خواستم.

در پایان این نکته رو بگم که من به این نکته ایمان یقین و باور دارم که نباید چرخ رو دوباره اختراع کرد!!!!

در مورد کد های بازیابی اطلاعات از بانک از طرف خدا به آدم وحی نمی آد یا باید به Help برنامه VS روجوع کرد و یا تو WWW دنبالش گشت.که من اینها رو انجام داده بودم.چیکار کنم برم کداشو حدس بزنم؟!!!!!!!!:عصبانی:

در کل اگه روبرو بودیم بهتر با شما گفتمان می کردم

amirsadeghi
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 00:02 صبح
احسنت بر این حسن رفتار و ادب...
متاسفم...
بای

bzdesign
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 01:27 صبح
خوب تا تاپیک به سمت و سوی جنگ جهانی سوم نرفته اونم تو سال جهاد اقتصادی یه نمونه سورس که گفته بودم رو ضمیمه میکنم...
alimanam (http://barnamenevis.org/member.php?43498-alimanam) جان تو رو به امام هشتم قسم این فایل هایی رو که واسه دانلود میذاری پسووردش رو هم واسه ما تازه کارا بزار.
فایلت رو دان کردم ولی pass میخواد.
خیلی هم واسم مهمه.
خیلیییییییییییییییییییی هم ازت ممنونم به خاطر زحماتت

kabody
جمعه 10 شهریور 1391, 19:43 عصر
سلام اقای کشاورز
تمام سایت پرشده از این تاپیک لطفا جواب بدید
همه تو ذخیره اش مشکل ندارن تو بازیابیش مشکل دارن
procedure TForm1.ADOTable1AfterScroll(DataSet: TDataSet);

var

tmpBLOB : TBLOBField;

tmpSt: TMemoryStream;

begin

if not ADOTable1.Active then

Exit;

Label1.Caption:=ADOTable1.FieldByName('Pic').AsStr ing;

tmpBLOB := TBLOBField(ADOTable1.FieldByName('Pic'));

if tmpBLOB.BlobSize<10 then

begin

Image2.Picture.Bitmap.Canvas.FillRect(Image2.Pictu re.Bitmap.Canvas.ClipRect);

Exit;

end;

tmpSt:= TMemoryStream.Create;

tmpBLOB.SaveToStream(tmpSt);

tmpSt.Seek(0, soFromBeginning);

Image2.Picture.Bitmap.LoadFromStream(tmpSt);

tmpSt.Free;

end;
این بازیابی عکس است
من و بقیه بچه ها تو بازیابی صدا و فایل های دیگر مشکل داریم
با تشکر

Mani_rf
جمعه 10 شهریور 1391, 20:55 عصر
وقتی که تو تالار VB.net سوال Delphi میپرسید خیلی نباید توقع داشته باشید که به جواب برسید