ورود

View Full Version : سوال: تحلیل و بررسی یک سایت نمونه

mehrdad85
دوشنبه 15 فروردین 1390, 09:27 صبح
سلام
دوستان عزیز برنامه نویس

شاید بد نباشه که داخل یک تاپیک یک وب سایت را تحلیل کنیم و چگونگی پیاده سازی اونو بررسی کنیم
من از وب سایت دانشگاه تهران بدم نیومد خوب بود
مثلا منوی خوبی داشت اگه کسی میدونه طریق پیاده سازی اون یا کدشو داره اگه میشه بذاره یا خلاصه هر ایده ای مطلبی فکری نظری همه چی....ممنون میشم داخل این تاپیک بذاره
http://www.ut.ac.ir/

mehrdad85
دوشنبه 15 فروردین 1390, 10:06 صبح
جزییات پیاده سازی همچین مدل منویی را پیدا کردم (منوهای استفاده شده در سایت دانشگاه تهران)
داخل این لینک میتونید اطلاعات خوبی پیدا کرد اینجا (http://www.garyrgilbert.com/tutorials/spry/beginner/accordian.cfm)

سیدمقداد
دوشنبه 15 فروردین 1390, 12:05 عصر
سایت سافت گذر که کاملا از پایه طراحی شده می تونه یک سایت نمونه باشه که اصول طراحی و برنامه نویسی در این سایت به خوبی رعایت شده. آدرس سایت: http://www.softgozar.com

alonemm
دوشنبه 15 فروردین 1390, 12:17 عصر
من توی این پست تحلیلی از کد نمیبینم.
(لطفا متن پست رو عوض کنید...!)

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 15 فروردین 1390, 14:12 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

سایت سافت گذر که کاملا از پایه طراحی شده می تونه یک سایت نمونه باشه که اصول طراحی و برنامه نویسی در این سایت به خوبی رعایت شده. آدرس سایت:
خوب اکثر سایت ها کاملا از پایه طراحی می شن . و اصول طراحی و برنامه نویسی هم توی این سایت ها رعایت میشه . و اما سایت سافت گذر :
- یکی از مواردی که توی این سایت میشه به اون توجه کرد استفاده از table توی روند طراحیه . با توجه به حجم بسیار بالای اطلاعتی که توی صفحه اولیه این سایت قرار داره میشه این موضوع رو بیان کرد که بهترین گزینه استفاده از div بود .
- تا اونجایی که بنده دیدم از فایل های css خارجی استفاده شده بود که این یک نکته مثبت در روند طراحی این سایت بود . (البته زیاد وقتی برای بررسی نداشتم)
- نکته بعدی استفاده از عکس های زیادی در این صفحه که باعث سنگین شدن وب شده .
- شلوعی بیش ار حد این صفحه هم میتونه چند تا مشکل داشته باشه : 1- سردرگمی کاربران 2- سنگین شدن و بارگزاری کند و ...
- و ...
که بنده وقت بررسی اونا رو نداشتم .

دوست من تحلیل ها رو خودمون باید انجام بدیم. اگر هر کدوم ما به اندازه دونسته هامون اینجا مطلب بزاریم میشه یک تاپیک خوب . پس نیازمند تلاش و همکاری همه دوستانه
و نکته بعدی اینه که فک نمیکنم از ساعت 9:57 تا 12:47 یعنی 3 ساعت زمان زیادی نیست که بعد از کذشتش به بی نتیجه بودن یک تاپیک بشه نظر داد و پیشنهاد تغییر عنوانش!
موفق و پیروز باشید

mehrdad85
سه شنبه 16 فروردین 1390, 09:35 صبح
به گیرنده خودتون دست نزنید مشکل از فرستندس
چون ما هم نمیبینیم!!!

دوست عزیز
همیشه منظور از تحلیل الزاما تحلیل کد نیست

mehrdad85
سه شنبه 16 فروردین 1390, 09:50 صبح
سلام
دوست عزیز قبل از هر چیز بابت توجهت به تاپیک و بحث و تبادل نظر تشکر میکنم
نظرات خوبی در رابطه با سایت سافت گذر داده بودی فقط یک سوال و اون اینکه از کجا مطلع شدی که از فایل css خارجی استفاده شده؟از page source؟
اگه جسارت نباشه چندتا مطلب دیگه اضافه میکنم به تحلیلت در مورد سایت سافت گذر
همونطور که اشاره کردی منوهای خوب و کاربر پسندی نداره
چون منوها زیر منو نداره کلا کاربر سردرگمه و برای منو ها از لینک استفاده شده فکر میکنم (البته مطمئن نشدم)
طراحی گرافیکی اون میشه گفت یکم ضعیفه
اگه وارد سایت بشید و حاشیه سمت راست را نگاه کنی میبینید که از اونا هیچ استفاده ای نشده و یکم کهscroll را میدیم پایین میبینیم حاشیه ها پر شده یه جورایی احساس میشه از فضاش بهینه استفاده نشده و ترتیب و نظم نداره تا حدی
البته سو ء تفاهم نشه اینا فقط نظرات بنده حقیره
از دوستان خوبم ممنون میشم نظراتشونا بدن و اگر حرفای من اشتباه هستن اصلاحش کنن

مرسی

alonemm
سه شنبه 16 فروردین 1390, 10:26 صبح
به گیرنده خودتون دست نزنید مشکل از فرستندس
چون ما هم نمیبینیم!!!

دوست عزیز
همیشه منظور از تحلیل الزاما تحلیل کد نیست

دوست گلم:
اینجا تالار ASP.net هست و تحلیل هم در این تالار تحلیل کد هست.
اگه میخوایند سایتی رو از نظر طراحی تحلیل کنید توی تلار مربوط به طراحی وب بحث رو مطرح کنید.

mehrdad85
سه شنبه 16 فروردین 1390, 10:54 صبح
دوست گلم:
اینجا تالار ASP.net هست و تحلیل هم در این تالار تحلیل کد هست.
اگه میخوایند سایتی رو از نظر طراحی تحلیل کنید توی تلار مربوط به طراحی وب بحث رو مطرح کنید.

ممنون که نظرات خودتو ارائه میدید
سپاسگذارم

این تصمیم گیری را بر عهده مدیران تالار واگذار میکنم که قضاوت کنند آیا این تاپیک مناسبی در این تالار هست یا خیر

موفق باشید

aligh91
سه شنبه 16 فروردین 1390, 11:09 صبح
این سایت با استفاده از سیستم آموزشی گلستان ساخته شده است . این سیستم مدیریت آموزشی در دانشگاه اصفهان برای اولین باراستفاده شده است . با زبان دات نت و فناوری ای جکس پیاده شده است و یحتمل خیلی گرونه :بامزه: . بعد عرض کنم من خودم توشو دقیق رصد کردم و یه نکته جالب اینکه بیشتر دانشجو ها از بس این پیشرفته است به سختی باهاش کار میکنند . پس مثلا زنده باد سیاست گوگل و سادگی هاش. .
باز سوالی بود بپرس در مورد ای سیستم و سایر سیستم های آموزشی

mehrdad85
سه شنبه 16 فروردین 1390, 12:03 عصر
سلام
دوست عزیز منظورت از این سیستم مدیریت آموزشی که گفتی همین سیستم دانشگاه تهران هستش؟
سیستم دانشگاه اصفهان هم از نظر فنی شبیه اینه؟

aligh91
سه شنبه 16 فروردین 1390, 12:09 عصر
بله سیستم دانشگاه تهران . اصلا همین سیستم هستش . مثل ورد پرس هست که اکثر وبلاگا با اون کار میکنند اینم مثل اونه یعنی یه برنامه مدیریتی تحت وب است .

mehrdad85
سه شنبه 16 فروردین 1390, 13:06 عصر
سلام
دوست عزیز میتونی در مورد چگونگی پیاده سازی منو های قرمز رنگ بالای عکس و همچنین اون جمله ای زیرش حالتی مثل marquee داره را یکم توضیح بدی یا اینکه اگه کدی دم دستت هست یا به ذهنت میرسه بهم بگی؟

مرسی