PDA

View Full Version : گفتگو: از gridview در داخل update panel استفاده شود یا خیر؟

hlikehamed
دوشنبه 15 فروردین 1390, 11:06 صبح
سلام

اگر داخل یک آپدیت پنل بخوایم از گرید استفاده کنیم با این ویژگی که گرید مورد استفاده صفحه بندی به صورت سفارشی باشه و قابلیت جستجو و فیلتر سطرها بر اساس فیلد مورد جستجو داشته باشیم چه مشکلاتی پیش رو داریم و اینکه اصلا از آپدیت پنل استفاده بشه یا نه؟
نظر خودتون رو با دلیل بگید

من خودم چند جا به خوندم که گفته شده بود بهتره استفاده نشه. برای همین این بحث رو ایجاد کردم.

ممنون

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 15 فروردین 1390, 13:20 عصر
والا ما که استفاده کردیم اما هیچ سفارشی سازی خاصی نداره گرید ما
مشکلی هم نداشتیم
موفق و پیروز باشید

hlikehamed
دوشنبه 15 فروردین 1390, 16:00 عصر
منظور من از سفارشی، custom pagingc برای داده های زیاد هست که کل اطلاعات از بانک خونده نشه برای سرعت بیشتر . چون گریدویو ، viewstate زیادی تولید میکنه.همین طور آپدیت پنل.
شاید شما حجم داده ای که استفاده کردی کم بوده

alibabaei2
دوشنبه 15 فروردین 1390, 18:46 عصر
بهتره که استفاده نشه
کلا حجمی که قراره تو update panel بیاد نباید خیلی زیاد باشه

karim orooji
دوشنبه 15 فروردین 1390, 22:11 عصر
من خودم چند جا به خوندم که گفته شده بود بهتره استفاده نشه. برای همین این بحث رو ایجاد کردم.
علتش چی بود که نباید استفاده بشه

منظور من از سفارشی، custom pagingc برای داده های زیاد هست که کل اطلاعات از بانک خونده نشه برای سرعت بیشتر . چون گریدویو ، viewstate زیادی تولید میکنه.همین طور آپدیت پنل.
شاید شما حجم داده ای که استفاده کردی کم بوده
اینم راه حلی داره برای هر بار صفحه دیگه رو باز کنه بیای چند رکورد رو از بانک انتخاب کنه نه همه شو
در این مورد توی این بخش هم بحث شده

alonemm
سه شنبه 16 فروردین 1390, 10:52 صبح
باسلام:
فکر کنم این سوال تاحالا ... بار تکرار شده باشه و جواب های مختلفی داده شده باشه.

نظر بنده بایک پروژه:
سایتی طراحی کردم که برای یکی از نهاد های دولتی ... بود.
روزی 1300 تا رکورد وارد میشد و 8 تا کاربر داشت.
و کاربران با پر کردن فرم ها در همون صفحه رکورد رو اضافه میکردن.(بدون بازسازی صفحه)

برای طراحیش از گرید داخل UpadatePanel استفاده کردم ( بدون پیجینگ دستی )
سرعتش بعد از ظهر ها که تعداد رکورد ها بالا میرفت کند میشد.
چون توی اولین درخواست مثل 1300 تا رکورد از پایگاه داده واکشی میشد بعد به تعداد Page Size فقط نمایش میداد.
و این رکورد ها فقط نمایش داده نمیشدند اما در حافظه لود مشدند و ViewState های گرید خیلی سنگین میشد.

اما وقتی که به روش دستی صفحه بندی رو انجام دادم در هر بار به طور واقعی به اندازه PageSize داده های رکورد ها واکشی میشد و سرعت خیلی بالا رفت.

نتیجه گیری:
اگه حتما نیاز دارید که گرید به صورت Ajax بروز رسانی به شه از این روش استفاده کنید اگه نه بهتره استفاده نکنید.
اگه فقط مثل میخواید یک ID رو از گرید بفرستید میتونید این کارو با جاوا اسکریپت انجام بدید و این ID رو به سمت سرور بفرستید و در اونجا روش کار کنید.

موفق باشید.