PDA

View Full Version : سوال: ایجاد نمودار در اکسس

hf.farhadi
دوشنبه 15 فروردین 1390, 12:44 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی و محترم
من توی یه کوئری که نمودار رو ازش گرفتم نمیتونم جمع ساعات اضافه کاریرو به صورت فرمت ساعت در بیارم . به خاطر همین نمودار اعداد غیر واقعی نشون میده.(چون منفی آورده نمودار وارونه است) استاد عزیزمون سرکار خانم تابش مشکل فرمت ساعت رو توی فرم و گزارشم حل کردن که توی کوئری بنام QfrmEzafeDate&date مشخص هست . حالا با کمک شما دوستان میخوام مشکل کوئری Qfrmchartnime رو حل کنم به صورتی که افراد Group by بشن و ساعات اضافه کاری افراد جمع و با فرمت ساعت نمایش بشن اگه به لطف شما این مشکل حل بشه در نهایت هم تو فرم مربوطه یه نمودار دقیق رسم میشه .نمونه برنامه گذاشتم اگه امکانش هست رو برنامه نمونه راهنمایی کنید. با تشکر. :قلب:

hf.farhadi
سه شنبه 16 فروردین 1390, 11:57 صبح
خواهشاً یکی منو راهنمایی کنه . بهش خیلی نیاز دارم

payman_xxp
سه شنبه 16 فروردین 1390, 19:01 عصر
سلام
ضمن عرض احترام و تشکر از استاد محترم شما
یه مورد به کوئری ایشون اضافه میکنم:
SELECT
T_Ezafe.Tstart,
T_Ezafe.Tend,
Npersenel.nime,
T_Ezafe.Npersenel,
T_Ezafe.Date,
IIf([TendCon]=0,[Tstart]-[Tend],([Tstart]-CDate(12))-([Tend]+CDate(12))) AS MZ_ezafe1,
IIf(Hour(T_Ezafe.Tstart)<12,0,1) AS TstartCon,
IIf(Hour(T_Ezafe.Tend)<12 And [TstartCon]=1,1,0) AS TendCon,
(HOUR(MZ_ezafe1)*60+MINUTE(MZ_ezafe1))/60 AS ezafeTime
FROM Npersenel INNER JOIN T_Ezafe ON Npersenel.Npersenel = T_Ezafe.Npersenel;
حتما متوجه شدید که اون سطر قرمز رنگ چیکار میکنه:
نکته:
درسته برای نمایش زمان روی نمودار شما نیاز دارید ساعت به مقدار عددی تبدیل بشه، اینکار در این سطر انجام میشه و بنام ezafeTime در کوئری نمایش داده میشه.
حالا در کوئری که برای چارت نوشتید از این فیلد برای رسم نمودار استفاده میکنیم، کوئری چارت هم چیزی شیبه این میشه:
SELECT
[QfrmEzafeDate&date].nime,
Sum([QfrmEzafeDate&date].ezafeTime) AS SumOf_ezafe1
FROM [QfrmEzafeDate&date]
GROUP BY [QfrmEzafeDate&date].nime;
باقی کارها برای تنظیم اطلاعات روی نمودار چارت هم به سلیقه خودتون تغییر بدید.
موفق باشید.

hf.farhadi
سه شنبه 16 فروردین 1390, 19:50 عصر
با سلام خدمت دیگر استاد عزیزم آقا پیمان گل که شهر ما رو بهتر از خودم بلده (منظورم همدانه، اگه یادت باشه یه بار آدرس امامزاده عبدالله رو خواستی و من بلد نبودم )،خیلی خیلی خیلی خیلی ممنون از وقتی که برام گذاشتی :بوس::بوس::بوس:
من میخواستم این نمودار رو با فرمت ساعت رسم کنم ولی فعلاً همینش هم کفایت میکنه دستت درد نکنه

payman_xxp
سه شنبه 16 فروردین 1390, 20:02 عصر
با سلام خدمت دیگر استاد عزیزم آقا پیمان گل که شهر ما رو بهتر از خودم بلده (منظورم همدانه، اگه یادت باشه یه بار آدرس امامزاده عبدالله رو خواستی و من بلد نبودم )،خیلی خیلی خیلی خیلی ممنون از وقتی که برام گذاشتی :بوس::بوس::بوس:
من میخواستم این نمودار رو با فرمت ساعت رسم کنم ولی فعلاً همینش هم کفایت میکنه دستت درد نکنه

دوست من کاملا نمودار بر اساس جمع ساعت اضافه کاری داده میشه...

hf.farhadi
سه شنبه 16 فروردین 1390, 20:05 عصر
دوست من متوجه منظورت نشدم

payman_xxp
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 23:42 عصر
دوست من متوجه منظورت نشدم

سلام دوست من

باقی کارها برای تنظیم اطلاعات روی نمودار چارت هم به سلیقه خودتون تغییر بدید.
فکر کنم تصویر گویاتر از کلام باشه: :چشمک:
موفق باشید.

hf.farhadi
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 00:08 صبح
با سلام
ممنونم دوست عزیز لطف میکنی اون فایلی که تصویر بالا رو ازش گرفتی برام بزاری . تنظیمات چارت رو میخوام ببینم . من هرکاری کردم جور در نیومد البته اکسس من 2003 ممکنه از اون باشه؟

amir179
یک شنبه 18 خرداد 1393, 08:10 صبح
شما که زحمت کشیدید به این خوبی توضیح دادید چرا فایل را نذاشتید تا سالها بعد ما هم بتونیم استفاده کنیم