PDA

View Full Version : کمک فوری در پشتیبانی

tahayazdani
دوشنبه 15 فروردین 1390, 13:03 عصر
سلام.
من یه بانک خیلی بزرگ در حد GB دارم و می خوام ازش پشتیبانی بگیرم و اطلاعات داخلش خیلی مهم هستش.
خواستم بدونم از چه راهی و چه روشی بهتره پشتیبانی رو بگیرم و چه مدت به چه مدت؟
مرسی

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 15 فروردین 1390, 14:00 عصر
سلام.
راهکارهای تهیه نسخه پشتوانه باهم تفاوت دارند.
اگر دائما در دیتابیس شما تغییرات ایجاد می شود بهتر است هر روز یک Full Backup تهیه کرده و در طول روز هر 5 دقیقه یکبار TransactionLog بگیرید.
اگر دیتای شما تغییرات زیادی ندارد میتوانید روزی 2 بار Differential Backup بگیرید و مثلا هر 2 روز یک بار هم Full Backup تهیه کنید.
باید در مورد دیتابیستون بیشتر توضیح بدید. روزانه حجمش چقدر تغییر میکنه؟ چند نفر همزمان باهاش کار میکنند؟ارزش از دست رفتن اطلاعات چقدر هست. مثلا یک وقت اگر اطلاعات مثلا تا 1 روز هم از بین بره زیاد مهم نیست ولی زمانی اطلاعات 5 دقیقه قبل هم اهمیت دارد.

tahayazdani
شنبه 20 فروردین 1390, 12:06 عصر
سلام.
این دیتا بیس مربوط به یک اداره هست که تحت شبکه کار می کنه و تعداد کارمندان زیادی باهاش کار می کنند و دائما بانک درگیر هست و اطلاعات هم بسیار براشون مهمه. حتی 5 دقیقه پیش.حجمشم بسیار بالاست.
اگه پشتیبانی رو به زمان بندی sql بسپارم بهتره یا راه دیگری را پیشنهاد می کنید؟
از روش قرینه سازی(mirroring) استفاده کنیم خوبه؟
مرسی

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 21 فروردین 1390, 07:32 صبح
سلام.
مبحث Mirroring که یک مقوله جداست و باید پیاده سازی بشه. یا مبحث Log Shipping باید انجام بشه. به جز این با توجه به تعریف شما بهتره هر روز یک Full Backup ابتدای روز گرفته و در طول روز هر 2-3 دقیقه یکبار Transaction Log گرفته بشه. همچنین باید یک Operator راه اندازی کنید که در صورتی که خطایی در Sql Agent رخ داد به کاربرای مربوطه ارسال کنه که بدونید چه مشکلی ایجاد شده و رفع کنید.

yazd_alireza
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 11:50 صبح
من چند تا دیتابیس دارم که اینها توسط دیتابیس های واسط با هم ارتباط دارن به طور مثال یک دیتابیس دارم برای زیر سیستم فروش و یکی برای زیرسیستم چک و بانک و یک دیتابیس واسط که به طور مثال مشخص میکنه که کدوم چک با کدوم فاکتور ارتباط داره(مکانیزم به این شکله که ابتدا فاکتور فروش ثبت میشه بعد چک داخل دیتابیس و جدول مربوط به خودش ذخیره میشه و بعد داخل دیتابیس واسط یک رکورد داخل جدول مشخصی ثبت میشه این id(چک) با این id(شماره فاکتور) با هم ربط دارند .نیازها:
1- میخوام کاربر (مشتری) مشخص کنه که چند بار در روز back up گرفته بشه که فرض بر این است که مشتری اصلا سواد دیتابیسی نداره.(من تا به حال با استفاده از کد job ایجاد نکردم)
2- سیستم داخل شبکه داره استفاده میشه کاربران متعددی دیتا ثبت میکنند و تراکنش ها زیاده، کار سیستم اصلا نباید بخاطر back up گرفتن مختل بشه.
3- چون دیتابیس ها به هم وابسته هستند نباید مشکلی پیش بیاید.به طور مثال فرض بگیرید backup شروع شده کاربری داخل دیتابیس فروش رکوردی ثبت میکنه در حالی که از این دیتابیس backup تموم شده و هنوز backup از دیتابیس چک شروع نشده اما رکوردی داخلش ثبت شده که با اون رکورد داخل دیتابیس فروش رابطه داره برای این مشکل چه باید کرد؟