PDA

View Full Version : سوال: رابطه بین طراحی سایت و گوگل

hesam67_b
دوشنبه 15 فروردین 1390, 17:43 عصر
با سلام به دوستان خوبم.
میخواستم بدونم احتمال داره که ، طراحی سایت انقدر بد باشه که گوگل سایت رو ایندکس نکنه؟!!

من یک فروشگاه با php طراحی کردم که اولین تجربه جدی من بود.
الان حدود یک ماه از ثبت سایت و سوار کردن فروشگاه بر روی هاست میگذره ولی جز صفحه اول در گوگل، صفحات دیگه ایندکس نشده :ناراحت:

میخواستم بدونم این احتمال وجود داره که خیلی خیلی بد طراحی کرده باشم؟!

من از کلاس ها و توابع استفاده کردم. کمی هم تگ های مهم در سئو رو استفاده کردم.
درکل چیز غیر عادی به سایت اضافه نکردم . البته به نظر خودم

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

اینم آدرس سایت: http://www.cdsahel.ir

alibabaei2
دوشنبه 15 فروردین 1390, 18:52 عصر
کلمات کلیدی تون رو خیلی بد انتخاب کردین
سعی کنید کلمه باشند نه عبارت
و اینکه همه صفحات یک title نداشته باشند
برای جدا کردن کلمات از هم از | استفاده کنید به جای ،

hesam67_b
دوشنبه 15 فروردین 1390, 19:08 عصر
ممنون از پاسخ شما.
هر صفحه title مخصوص به خودش رو داره.
درمورد کلمات کلیدی ، آره یکم زیاد از جمله استفاده کردم. و اینکه معمولا تگ ها رو با کاراکتر ( , ) از هم جدا میکنند. البته به نظرم این کاراکتر یا اون کاراکتر تاثیری بر اصل ماجرا نداره.

sargardoon
دوشنبه 15 فروردین 1390, 20:20 عصر
دوست عزیز من این چند نکته به نظرم رسید:
1. منوی بالا زمانی که موس بروی یکی از منوها میره، قسمتی از منوی کناری آن ناپدید میشه،
2. در قسمت کلمات کلیدی بهتره لینک hover براش بذاری تا قشنگتر به نظر برسه.
3. کلمات کلیدی که در سایت به کار بردی بهتره به جای بهترین، جدیدترین، اولین، بزرگترین و ... کلماتی به کار ببری که به درد کاربر بخوره یعنی اینکه بتونه با اون کلمات نوع فعالیت شما را توضیح بده،
4. سعی کنید برای بالا بردن آمار وب سایت در جاهای مختلف تبلیغات کنی مثلا در فورم های مرتبط با فعالبت شما، تبادیل لینک، ثبت نام در دایرکتوری و جستجوگرهای مختلف و ...
5. سعی کنید به جای استفاده از کلماتی که بالا گفتم روی چند چیز کار کنید: الف) طراحی، و ترکیب رنگ ب) خوش دست بودن سایت یعنی با کمترین کلیک به بهترین نتیجه برسی (user friendly) ج) از تبلیغاتی زیادی که باعث شلوغی و سردرگمی کاربر میشه خود داری کنید. د) یه قوانین بذاری که مثلا عنوان اندازه اش چقدر باشه، فونت اصلی چقدر، ul, ol چطوری باشه و ....
6. سعی کنید لینکهایی که فعال نیستند رو برای موقت مخفی کنید.
و ...

موفق باشید.

azaditafakor
سه شنبه 16 فروردین 1390, 02:15 صبح
مقدار موفقیت خودتون رو همیشه توی سرویس google webmaster tools چک کنید ، تا ببینید که چه جستجو ها و چه کلمات کلیدی به شما وصل شده و همین طور error ها رو چک کنید .
از sitemap , rss استفاده کنید و ....

alonemm
سه شنبه 16 فروردین 1390, 14:04 عصر
سایت خودتون رو به تمامی متورهای جستجو معرفی کنید...!
(تمامی موتورهای جستجو یک صفحه برای معرفی سایت های کاربران دارند)